Tyranosaurus: Zhouba Aztéků

• Česko Tyranosaurus Rex (více)

V roce 1521 dobyl Cortés Mexiko a podrobil si starobylou říši Aztéků. Ještě dříve ale uspořádal do těchto míst se sedmi muži výpravu, která měla za úkol najít zlato a drahé kameny. V údolí, kam skupinka směřuje, řádí pár obrovských tyranosaurů. Krvelačný domorodý šaman Xocozin každý měsíc obětuje živého člověka, aby si „hromového ještěra“ udobřil. Dělá to ale spíš proto, že se chce zmocnit vlády nad kmenem. Proto rovněž usiluje o dceru náčelníka Matlatla Ayacoatl. Když jednou dívka, která se sňatku vzpouzí, uprchne do lesa se služebnou, ještěr je dostihne, služebnou zabije a Ayacoatl zachrání Rios, člen Cortésovy výpravy. Později jsou muži zajati a náčelník, který myslel, že jeho dcera zemřela, ji spatří živou, což dobrodruhy spasí před jistou smrtí. Cortes nabídne, že jeho muži zbaví domorodce hrozby tyranosaura. Xocozin je ale chce příšeře všechny obětovat… V Cortésově skupině nevládne shoda. Někteří muži chtějí v noci uprchnout. Rios se ale neohroženě pouští do boje s příšerou… (TV Prima)

joker2

Avatar pro televizi. Úžasné CGI triky (viz poslední obrázek v galerii). A to celé se hýbe. Ano, jsme odchovaní Cestou do pravěku a Jurským parkem a nějaký ten dinosaurus hned tak nezaujme, ale tento je opravdu brutálně povedený a zároveň brutálně amatérský. Jak má správný T-Rex (T-král) být. Žádná selanka pro děti, jako Jurský park, kde jsou raptoři krotčí jak domácí mazlíčci. Ano, Spielberg sice používá známou comicsovou metodu, že to co nevidíme, rozvíjí naši představivost. A možná právě proto jsme neradi, že někdo zobrazuje naše představy o smrti v zubech plaza, ale dostáváme se pak na úroveň vášnivého čtenáře, který nenávidí filmaře za zfilmování (zachycení neboli zmrzačení) jeho představ, které měl při četbě knížky. Za mě 5 hvězdiček protože: výborný scénář (kam se hrabe Firewalker Chucka Norrise nebo Ztracený poklad Azéků s kostěným drakem) navazující na známý příběh Ztracený svět; naprosto nádherné Indiánky - tohle už nikdo nepřekoná, ani kdyby Mel Gibson natočil Apocalypto 2; výborný český dabing; správná míra nadsázky; celková uvěřitelnost příběhu (mohlo se to stát, rozhodně by to vysvětlilo Cortézovu nenávist vůči Aztékům); "retro" CGI. Osobně se mi víc líbí název Azték Rex, jako byl uváděn v americké televizi (uznávám, že HBO točí lepší filmy, ale to je "filmová televize") nebo aspoň mezinárodní název Tyrannosourus Azteca. Tyronasourus Rex ho totiž řadí do smečky průměrných filmů typu Hadi v letadle (neviděl jsem, tak mě nekamenujte). Azték Rex mu dává ten pravý nádech tajemnosti spojené s Inky, Aztéky a Máji. Pokud se vám tento komentář líbil, podpořte hodnocení tohoto skvostu trashového film z 21% o trochu výše... Bravo Vojtino a DinoRaptor. Co se týče hereckých výkonů, tak je to přehlídka hereckého cvičení "poslední slova umírajícího", kterou dovedl do dokonalosti William Shatner ve filmu Za plotem, na kterého rozhodně nemají. Ale když člověk pochopí nadsázku omezeného rozpočtu, směje se nad naivitou zpracování od začátku do konce. Kdo viděl Robot Monster a Plan 9 from Outer Space pochopí. Pro zvědavce: zkuste najít fotku hezké Indiánky na Internetu a pak se podívejte na tento film... ()

Furry_Sheep

"Mě neznásilníš!" - "Ne, ale jak to, že mluvíš španělsky?" *** "Samice hromoještěra má zraněné oko. Možná smrtelně!" ()

skranicka

omlouvám se, že kazím průměr filmu, ale já se celou dobu neuvěřitelně bavila :) kachličková pyramida (zjevně kulisa z divadla) s blyštivým reliéfem t-rexe, kostýmy z hračkářství, kalíšky malované dětma ve školce, umělé "peří" z papírnictví, "roh" ze zubu tyranosaura, náčelník s německou vlajkou na pažích (a na bradě a asi všude...), aztécký kmen čítající sedm lidí, indián schopný ztratit stopu tyranosaura, maximálně digitální a úplně hloupoučký párek rexů, prachmizerné animace... a hlavně hlášky a dostatečná dávka nadsázky :) podle mě nezbytný doplněk pořádné oslavy :) ()

Fenris 13

Stejně jako Žralokonádo, je i tohle klenot světového filmu. Azték přikyvující španělskému mnichovi se slovy "Vím, říkal jsi, že přijde armáda." sledujíce přitom sedm chlápků oděných jak na LARP s oparukovaným "Cortesem" Zieringem, na to se nedá zapomenout. ()

kolin666

Skupina asi šesti conquistadorů se rozhodne dobýt Mexiko. Problém jim dělá i desetičlená vesnice a ke všemu se tu objevuje tyranosaurus. Zbytek už radši nekomentuju, ale zasmál jsem :D ()

Mr.Hlodavec

Absolutní špička mezi céčkovými filmy. Tuhle "zhoubu (šesti) Aztéků" opravdu překoná jen málo co. Natočit dobývání Ameriky asi tak v 10 lidech, vecpat tam Tyranosaura zralého na ortopedii a zároveň i romantickou linku se stromovým sexem - na to musíte mít koule. Jestli jste fandové blbých filmů s počítačovými příšerami, tak si tenhle CGI majstrštyk opravdu nechte až někam na konec. Páč tohle je klenot. ()

zeleznak

Par gramu veseleho tabaku, lahev skotske a 3 baleni trhacich kapesnicku. Me rano bolely brisaky tak, ze jsem musel vynechat fitko. Tohle jeste vstoupi do dejin, van Goghovi to taky trvalo🤣. ()

kataklysm

Viděl jsem půl filmu. Paráda. Rozhodně to musím dokoukat.... dokoukal jsem to. musím z odpadu změnit hodnocení na 5* díky scéně, kdy se ve vypjaté scéně, kde jde o holý život, hlavní aktéři uzavřou manželství,zašukajó hned za stromem za nímž čeká kněz a hle pak zjistí že už žádné nebezpečí nehrozí, pač Tyranosaurus má pochopení pro tento obřad a první manželské klobáskování a odešel si na pláž opálit svou řiť...jo! to je něco. ()

Mi Nü-Chai

Neředěné Trololo! Hernán "ta nejlevnější paruka z fundusu" Cortés a banda jeho neschopných poskoků dobývají kmen o síle cca sedmi obyvatel a jedné chýše a bojují sedvěma úžasně animovanými dinosaury - mám dojem, že první Quake měl lepší textury, než zdejší příšerky. Neuvěřitelné repliky - Proč ho držíš jako zajatce? - Napadl nás! - Ale pouze preventivně! Spletli jsme si vás s nepřáteli. střídá dýchavičná akce a všichni nehrají jak o život. Zvláštní pozornost si zaslouží triky orgánového charakteru, tolik dřevěně vypadajích nohou, kečupu a prašpatných masek i rekvizit jsem neviděla, ani nepamatuju. Výtku si však zaslouží trapná cudnost; koženkové bikini model milion let před Kristem (TM) sice pro Rusáki toprí, ale tohle je počin, který si o hrdé ukázání koz vyloženě říká. Pro dokonalý zážitek sleduje s CZ dabingem. ()

Hisnuklusi

Skvělá komedie. Smál jsem se od začátku až do konce. Akorát je blbý, že oni to asi mysleli vážně. Přes to jsem se dobře a zajímavě pobavil. Ten Rex měl docela zásadně pokaždé jiné rozměry a to mě pokaždé dostalo do kolen, ani nevim proč. Ve finále to vypadalo tak, že jsem se občas usmál nad tím, jak tam ti lidi hráli, ale skutečně netrpělivě jsem čekal, kdy se dinosaurus zase objeví a jak bude vlastně tentokrát vypadat. A pokaždé mě jeho příchod vyrazil dech. A hezká indiánka byla fakt hezká. Dokonce tam ze všech asi i hrála nejlíp. Ale ono zase. Všichni ti indiáni tam, včetně jejiho otce byli naprosto k popukání a navíc na nich bylo docela dost vidět, že se baví minimálně stejně tak dobře jako já. Horší byli španělé, jelikož tam mi ten team herců připadal, že se tam berou opravdu vážně, a o to to bylo horší. ()

johnsnow

V pohode mogbsaterík kde síce rexo je o ničom ale celkovo storka neni špatná ani súboju indiánov a Španielov nie sú zlé. A tá nemecká trikolóra ako farba indiánov je topka ()

JimMorrison

blonďák Steve hraje španělského conquistadora... už to je hovadina na entou... a ten T.Rex? ty "efekty" bych snad udělal líp i já :-D ale pobavilo, i když to úmyslem "tvůrců" určitě nebylo ()

Asia_Power

V tomhle filmu je tolik historických informací až se mi vzrušením chvějí stydký pysky. Konečně jsem se dozvěděla jak to bylo doopravdy s Cortésem a víte co? Byl to fakt pěknej zmrd, kterej málem bídně zahynul rukou mocnýho Aztéckýho náčelníka, co na těle nosil nakreslený německý vlajky a měl honosný jméno Matlal. Ten však se nechá ukecat hodným Španělem Ernestem a rozhodne se Cortése a spol ušetřit, přes hysterickej záchvat šamana co je obětovat chce jelikož je to kolosální zmrd co mu škube v lososovi když může vyrvat srdce z těla mrtvé panny. Má to ale háček. Španěláci se musí vykoupit tím že zabijí strašlivého homoještěra ééé pardon Hromoještěra, šest metrů vysokého TýRexe, kterej se umí schovat v hustým lese tak mocně, že ho nikdo nevidí dokud ho nemá za prdelí. Jak že se hrdinný Ernesto domluví s aztékama? Jednoduše. Mnich Sangria, co tam kdysi ztroskotal je naučil španělsky a krom této zásluhy mu poděkujte i za super chlast. Ano je to ten, co vytvořil to čůčo co všem tak chutná a koupíte ho za 30 kč 2 litry. Ernesto se zabouchne do Matlavovi dcery a ta do něj, ale prcat jí chce již zmíněnej šaman Čokozyn (kurva to jsou jména) a ten se budoucí nabíječky, co mu nechce podržet, nehodlá lehce vzdát. Takže tu máme intriky a do toho krásný počítačový duo Hromoještěra a Hromoještěřice (grafilcky minimálně jak dob PS 1 ) a jelikož nemaj mladý tak Hromoješter byl určitě Homoještěr, ha já to říkala že je teplej !! Na mě si nepřijdou. Dále tu máme týpka kterýho probudí ze spánku až ukousnutí nohy a to ještě tak, že si zívne a kouká co se vlastně děje. A mnoho dalšího uvidíte v tomto filmu, ale to už neprozradím. Jenže tahle kolosální píčovina nebeských rozměrů má své obrovské plus a to již zmíněnou dceru Matlala, která je brutálně šukézní, běhá tam celou dobu skoro nahá (skoro nahá volové, zastrčte ptáky zpátky) a pak se i svlíkne...Wooooow. A to nemluvím o větříku, kterej si celej film hraje s její bederní skorosukýnkou a když zafouká pod ní tak se ukáže krásnej zadeček a....takže celkem dobrej film to nakonec byl, ty dva kulaťoučký půlměsíce to vytáhly nahoru, takhle má vypadat zadek !! ()

Campbell

Trenchard-Smith je děsný hovado. Jak se mu podaří vždycky poslat neherce někam do pěkného prostředí a tam je nechat improvizovat. Celý prostředí filmu mi přišlo divné postavy tam neměly co dělat, a všechno vypadalo děsně divně. Efekty zmiňovat nebudu protože narozdíl od ostatních "znalců" vím že na efektech častokrát nesejde. Já takovýhle sci-fi od Syfy channelu mám rozhodně rád a nedávám je automaticky do odpadu. Tohle je další pokus o natočení filmu s dinosaurem, no není to povedené ale je to prostě ten typ filmu na který nejspíš rychle zapomentu, tak nevidím důvod tomu nedat 3*. ()

Xeelee

Hlavně že ji otrávenej s haluškami a na útěku před ještěrkou stihl pomilovat A pojmout za ženu :). Tohle bylo epicky vtipný dobrodružství! ()

fiLLthe3DD

„Vcelku seriózní historický snímek" napadlo mne v prvních dvou minutách - na(ne)štěstí "Tyranosaurus" se objevil začátkem minuty třetí a dle jeho digitálního zpracování šlo lehce odhadnout, do jakých vod bude zbytek tohoto filmu směřovat... Jedná se o klasickou, nenáročnou a nechtěně zábavnou béčkovou zhovadilost s minimálními ambicemi, u které se navíc vcelku slušně pobavíte, nečekáte-li tedy zrovna "Jurský park"... Jediné, co bych tak filmu vytkl je absence většího počtu krvavých scén... hodnotit kvalitu digitálních efektů by vzhledem k nízkému rozpočtu bylo nefér... naopak kladně hodnotím náznak příběhu (vzpomněl jsem si na Tomb Raider a boj s T-Rexem), scénář (dialogy mi přišly snesitelnější než v hollywoodských filmech "Kong: Skull Island" nebo "Godzilla: King of the Monsters") a chování postav (nikdo mě vyloženě nes*al)... 40% a velmi, ale opravdu velmi slabé tři hvězdičky, holt mám pro brakovou tvorbu slabost :) ()