poster

Ester to rozčísne

 • Austrálie

  Hey Hey It's Esther Blueburger

Komedie / Drama

Austrálie, 2008, 103 min

Režie:

Cathy Randall

Scénář:

Cathy Randall

Hudba:

Guy Gross

Střih:

Dany Cooper
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (18)

 • trinan_kop
  ****

  Dokonale vykreslené fašistické prostredie elitárskej súkromnej školy, perfektne vykreslená psychika názorovo slabého dieťaťa ktoré sa ohýba tým smerom ktorým cíti silnejší impulz a samozrejme výkon Keishy Castle - Hughes. Menej ako 4 dať nejde, pretože síce to navonok vyzerá ako detsko/komediálny film, tak sa v tomto filme skrýva toľko hlbokých myšlienok "že až" :-).(19.3.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $780,730(21.8.2010)

 • Fretakata
  ****

  Ked je film oznaceny "teenagersky", ani mi nenapadne nahliadnut. Tu zohrala rolu nahoda a mna fim zaujal. To oznacenie je nespravodlive. Film je napadity, hlavna hrdinka milo a jemne streštena. Je usmevny - tym vnutornym pousmiatim.Nuž a pekne som sa zamyslela, ci rodicia robia pre svoje deti to najlepsie prave vtedy, ked sa sanazia o to najlepsie. Som zvyknuta na čudne konce, ale toto bolo inak. Napriek smrti (mimochodom, trocha zbrklej) mamy druhej hlavnej hrdinky bol zretelny a nepateticky. Sympaticke dielko.(20.9.2014)

 • Rover
  ***

  Ano, filmů z podobným příběhem je mraky, přesto mi Ester Blueburger utkvěla v mysli a příjemně v ní hlodala. Film jsem si sehnal samozřejmě kvůli Keishe, a nezklamala... ona je taková přirozená a hodně hraje očima a pohledem. Hodně věcí bylo opravdu hodně velký klišé, nejen, co se týče příběhu, ale i jeho vystavění, střihových sekvencí apod. Zajímavé byly ale hrátky s obrazem, kompozicí... Rozhodně to není žádný odpad a jako odpočinkový film nemohu než doporučit. HUDBA: Guy Gross - vcelku zajímavý hlavní motiv s akordeonem připomene Tiersena. Pro film vzniklo i několik písní s potenciálem stát se u australských teenagerů hity :-) podařená záležitost(10.12.2008)

 • lena60
  ***

  Zlinfest 2008: Typický film pro mládež. Rebelující dívka Esther, spoutaná přísnými pravidly doma i ve škole, se jednoho dne seznámí s nezávislou a pohodovou Sunni. Spolu s ní uniká před každodenními stereotypy a dokonce s její pomocí na pár dní přejde z jedné školy(židovské) na druhou(veřejná). Film pohodový a odpočinkový.(6.6.2008)

 • Tommassi3
  **

  "Mami, v kolika jsi přišla o panenství ??" - "Ester !! Takové věci k večeři nepatří !!" ;)(7.7.2015)

 • Pirkaf
  **

  Eeeeee... půlhodina stačila... ani Keisha to nezachránila... možná kdyby hrála hlavní roli... ale na tu protivnou přehrávající holčičku se fakt nedá dívat...(31.12.2009)

 • Zbyisek
  ***

  Řekl bych, že jde o trochu nadprůměrnou a trochu originálnější komedii nejen pro teenagery. Celkem poklidný film. MFF Zlín. Lepší 3*.(29.6.2008)

 • dezorz
  ****

  Takto nejako sa maju natacat inteligetne indie filmy pre tinedzerov.(29.12.2008)

 • Eviator
  ***

  Takových příběhů o dospívající dívce je mnoho. Zpestřuje to fakt, že se děj odehrává v jižní autrálii a to že divenka je židovka na kterou tlačí její spolužačky. Jinak film se drží klasické línie, kdy se snaží dospívajícího diváka polidštit a vychovat k dobrému, samozřejmě. Viděno na zlínském festivalu 2008.(5.6.2008)

 • vesper001
  *

  Další z tisíce variací proměny ošklivého středoškolského káčátka s tím rozdílem, že tady se z něj vyklube nepěkná husa. Celkem bych se nedivila, kdyby autorku pravověrní Židé nakopali do dele. Místy je to skutečně perverzní. Za hvězdičku může film děkovat jen Keishe.(19.10.2018)

 • femme fatale
  ****

  Jeden z teen filmů, který i oceníte(22.2.2011)

 • Destinytte
  ****

  Ano, takových filmů jsou mraky. Ale Ester je originálnější, zajímavější a sympatičtější.(31.7.2012)

 • Leonora
  odpad!

  Holé utrpení...(9.3.2010)

 • Avarga
  odpad!

  Holá kravina na kterou jsem narazil v televizi. Vydržel jsem půl hodiny a pak jsem to musel vypnout. Herecké výkony a vůbec pointa celého filmu je obyčejná srač.... Nedá se na to koukat jak je to stupidní.(21.5.2011)

 • Vikki
  odpad!

  Dílo patrně pedofilně-feministické autorky ZAJÍMAVÉ, ŽE TO JE JEJÍ PRAKTICKY JEDINÉ "DÍLO" ( VE KTERÉM SI BRUTÁLNĚ LÉČÍ TĚŽKÉ KOMPLEX, ASI Z PUPÍNKŮ) -nezletilá holčička tu hraje nepřímé porno scény, které kdysi patřily jen do filmu pro dospělé a s dopělými!!!!! - ukazuje na výchovu v tzv "vyspělé" západní civilizaci, kdy se z dívek vychovávají od velmi útlého věku pomocí takovýchto filmů a úchylných dívčích časopisů (BR..WO) plných penisů a návodů co s nimi, obyčejné načančané prostitutky a z chlapců spotřební otroci, kteří nic nesmí a naopak si musí nechat vše líbit včetně sexuálního ponižování a zesměšňování a ještě musí makat a zadlužovat se, aby tyto Ku..vy živili. To je rovnoprávnost? Pokud něco dělají dívky je to vpořádku, pokud přesně totéž dělají chlapci jsou prasáci a úchylové, a tak je to se vším!! Je to hrubá diskriminace chlapců od malička. Pak se divte výsledkům. Je to obyčejná podofilně-feministická zvrácenost. tento film a celý způsob tzv volné výchovy!! A mimochodem PRO FILMAŘSKÉ DEVIANTKY A DEVIANTY: LIDSKÉ TĚLO DEFINITIVNĚ DOSPÍVÁ bez ohledu na to jaká je doba AŽ MEZI PŘIBLIŽNĚ 24 - 27 ROKEM ŽIVOTA. NÉ V 21, NÉ V 18ti rozhodně né v 15 či dokonce ještě dříve!!! Toto umělé ostaršování bude mít-resp. už má kruté následky. Kam až vůbec povede? Dříve točili erotické scény herci minimálně nad 20 let a pak to začalo klesat a dnes točí erotické scény skoro nezletilé děti. Pedofilně degenerovaná společnost hce stále víc!(4.6.2011)

 • Suplo
  *

  nudil som sa...(19.3.2011)

 • Elisson
  ***

  dievčenský film, ktorý neunaví ani neznechutí. nízke hodnotenie je opäť asi zapríčinené ľuďmi, ktorým niečo ušlo resp. tomu nedali šancu....(15.3.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace