Ester to rozčísne

Cathy Randall

Cathy Randall

Guy Gross

Dany Cooper

Ano, filmů z podobným příběhem je mraky, přesto mi Ester Blueburger utkvěla v mysli a příjemně v ní hlodala. Film jsem si sehnal samozřejmě kvůli Keishe, a nezklamala... ona je taková přirozená a hodně hraje očima a pohledem. Hodně věcí bylo opravdu hodně velký klišé, nejen, co se týče příběhu, ale i jeho vystavění, střihových sekvencí apod. Zajímavé byly ale hrátky s obrazem, kompozicí... Rozhodně to není žádný odpad a jako odpočinkový film nemohu než doporučit. HUDBA: Guy Gross - vcelku zajímavý hlavní motiv s akordeonem připomene Tiersena. Pro film vzniklo i několik písní s potenciálem stát se u australských teenagerů hity :-) podařená záležitost(10.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $780,730(21.8.2010)

Ked je film oznaceny "teenagersky", ani mi nenapadne nahliadnut. Tu zohrala rolu nahoda a mna fim zaujal. To oznacenie je nespravodlive. Film je napadity, hlavna hrdinka milo a jemne streštena. Je usmevny - tym vnutornym pousmiatim.Nuž a pekne som sa zamyslela, ci rodicia robia pre svoje deti to najlepsie prave vtedy, ked sa sanazia o to najlepsie. Som zvyknuta na čudne konce, ale toto bolo inak. Napriek smrti (mimochodom, trocha zbrklej) mamy druhej hlavnej hrdinky bol zretelny a nepateticky. Sympaticke dielko.(20.9.2014)

Zlinfest 2008: Typický film pro mládež. Rebelující dívka Esther, spoutaná přísnými pravidly doma i ve škole, se jednoho dne seznámí s nezávislou a pohodovou Sunni. Spolu s ní uniká před každodenními stereotypy a dokonce s její pomocí na pár dní přejde z jedné školy(židovské) na druhou(veřejná). Film pohodový a odpočinkový.(6.6.2008)

• Tommassi3

"Mami, v kolika jsi přišla o panenství ??" - "Ester !! Takové věci k večeři nepatří !!" ;)(7.7.2015)

• Pirkaf

Eeeeee... půlhodina stačila... ani Keisha to nezachránila... možná kdyby hrála hlavní roli... ale na tu protivnou přehrávající holčičku se fakt nedá dívat...(31.12.2009)

Řekl bych, že jde o trochu nadprůměrnou a trochu originálnější komedii nejen pro teenagery. Celkem poklidný film. MFF Zlín. Lepší 3*.(29.6.2008)

Takto nejako sa maju natacat inteligetne indie filmy pre tinedzerov.(29.12.2008)

Takových příběhů o dospívající dívce je mnoho. Zpestřuje to fakt, že se děj odehrává v jižní autrálii a to že divenka je židovka na kterou tlačí její spolužačky. Jinak film se drží klasické línie, kdy se snaží dospívajícího diváka polidštit a vychovat k dobrému, samozřejmě. Viděno na zlínském festivalu 2008.(5.6.2008)

• vesper001

Další z tisíce variací proměny ošklivého středoškolského káčátka s tím rozdílem, že tady se z něj vyklube nepěkná husa. Celkem bych se nedivila, kdyby autorku pravověrní Židé nakopali do dele. Místy je to skutečně perverzní. Za hvězdičku může film děkovat jen Keishe.(19.10.2018)

Jeden z teen filmů, který i oceníte(22.2.2011)

Ano, takových filmů jsou mraky. Ale Ester je originálnější, zajímavější a sympatičtější.(31.7.2012)

• Leonora

Holé utrpení...(9.3.2010)

• Avarga

Holá kravina na kterou jsem narazil v televizi. Vydržel jsem půl hodiny a pak jsem to musel vypnout. Herecké výkony a vůbec pointa celého filmu je obyčejná srač.... Nedá se na to koukat jak je to stupidní.(21.5.2011)

• Vikki

Dílo patrně pedofilně-feministické autorky ZAJÍMAVÉ, ŽE TO JE JEJÍ PRAKTICKY JEDINÉ "DÍLO" ( VE KTERÉM SI BRUTÁLNĚ LÉČÍ TĚŽKÉ KOMPLEX, ASI Z PUPÍNKŮ) -nezletilá holčička tu hraje nepřímé porno scény, které kdysi patřily jen do filmu pro dospělé a s dopělými!!!!! - ukazuje na výchovu v tzv "vyspělé" západní civilizaci, kdy se z dívek vychovávají od velmi útlého věku pomocí takovýchto filmů a úchylných dívčích časopisů (BR..WO) plných penisů a návodů co s nimi, obyčejné načančané prostitutky a z chlapců spotřební otroci, kteří nic nesmí a naopak si musí nechat vše líbit včetně sexuálního ponižování a zesměšňování a ještě musí makat a zadlužovat se, aby tyto Ku..vy živili. To je rovnoprávnost? Pokud něco dělají dívky je to vpořádku, pokud přesně totéž dělají chlapci jsou prasáci a úchylové, a tak je to se vším!! Je to hrubá diskriminace chlapců od malička. Pak se divte výsledkům. Je to obyčejná podofilně-feministická zvrácenost. tento film a celý způsob tzv volné výchovy!! A mimochodem PRO FILMAŘSKÉ DEVIANTKY A DEVIANTY: LIDSKÉ TĚLO DEFINITIVNĚ DOSPÍVÁ bez ohledu na to jaká je doba AŽ MEZI PŘIBLIŽNĚ 24 - 27 ROKEM ŽIVOTA. NÉ V 21, NÉ V 18ti rozhodně né v 15 či dokonce ještě dříve!!! Toto umělé ostaršování bude mít-resp. už má kruté následky. Kam až vůbec povede? Dříve točili erotické scény herci minimálně nad 20 let a pak to začalo klesat a dnes točí erotické scény skoro nezletilé děti. Pedofilně degenerovaná společnost hce stále víc!(4.6.2011)

• Suplo

nudil som sa...(19.3.2011)

dievčenský film, ktorý neunaví ani neznechutí. nízke hodnotenie je opäť asi zapríčinené ľuďmi, ktorým niečo ušlo resp. tomu nedali šancu....(15.3.2012)

Dokonale vykreslené fašistické prostredie elitárskej súkromnej školy, perfektne vykreslená psychika názorovo slabého dieťaťa ktoré sa ohýba tým smerom ktorým cíti silnejší impulz a samozrejme výkon Keishy Castle - Hughes. Menej ako 4 dať nejde, pretože síce to navonok vyzerá ako detsko/komediálny film, tak sa v tomto filme skrýva toľko hlbokých myšlienok "že až" :-).(19.3.2010)