Ester to rozčísne

Cathy Randall

Cathy Randall

Guy Gross

Dany Cooper

Zlinfest 2008: Typický film pro mládež. Rebelující dívka Esther, spoutaná přísnými pravidly doma i ve škole, se jednoho dne seznámí s nezávislou a pohodovou Sunni. Spolu s ní uniká před každodenními stereotypy a dokonce s její pomocí na pár dní přejde z jedné školy(židovské) na druhou(veřejná). Film pohodový a odpočinkový.(6.6.2008)

Ano, filmů z podobným příběhem je mraky, přesto mi Ester Blueburger utkvěla v mysli a příjemně v ní hlodala. Film jsem si sehnal samozřejmě kvůli Keishe, a nezklamala... ona je taková přirozená a hodně hraje očima a pohledem. Hodně věcí bylo opravdu hodně velký klišé, nejen, co se týče příběhu, ale i jeho vystavění, střihových sekvencí apod. Zajímavé byly ale hrátky s obrazem, kompozicí... Rozhodně to není žádný odpad a jako odpočinkový film nemohu než doporučit. HUDBA: Guy Gross - vcelku zajímavý hlavní motiv s akordeonem připomene Tiersena. Pro film vzniklo i několik písní s potenciálem stát se u australských teenagerů hity :-) podařená záležitost(10.12.2008)

Ked je film oznaceny "teenagersky", ani mi nenapadne nahliadnut. Tu zohrala rolu nahoda a mna fim zaujal. To oznacenie je nespravodlive. Film je napadity, hlavna hrdinka milo a jemne streštena. Je usmevny - tym vnutornym pousmiatim.Nuž a pekne som sa zamyslela, ci rodicia robia pre svoje deti to najlepsie prave vtedy, ked sa sanazia o to najlepsie. Som zvyknuta na čudne konce, ale toto bolo inak. Napriek smrti (mimochodom, trocha zbrklej) mamy druhej hlavnej hrdinky bol zretelny a nepateticky. Sympaticke dielko.(20.9.2014)

Takových příběhů o dospívající dívce je mnoho. Zpestřuje to fakt, že se děj odehrává v jižní autrálii a to že divenka je židovka na kterou tlačí její spolužačky. Jinak film se drží klasické línie, kdy se snaží dospívajícího diváka polidštit a vychovat k dobrému, samozřejmě. Viděno na zlínském festivalu 2008.(5.6.2008)

Dokonale vykreslené fašistické prostredie elitárskej súkromnej školy, perfektne vykreslená psychika názorovo slabého dieťaťa ktoré sa ohýba tým smerom ktorým cíti silnejší impulz a samozrejme výkon Keishy Castle - Hughes. Menej ako 4 dať nejde, pretože síce to navonok vyzerá ako detsko/komediálny film, tak sa v tomto filme skrýva toľko hlbokých myšlienok "že až" :-).(19.3.2010)