Zatímco všechno ve scénáři nám mělo ukázat komplexnost a bohatost Rickyho i Bobbyho postavy, nakonec jsou oba pěkně jednoduší chlápci. Takže všechen ten vnější materiál, který je nám o nich dán, se téměř stává přehnaným počtem informací, a v jiných případech nedostatkem informací. A ačkoliv Favreau a Vaughn na obrazovce opravdu září, Ranařům prostě něco chybí.(14.8.2008)

• UncleG

Jalová komedie, kterou si produkovala, napsala, režírovala a nakonec i zahrála ústřední dvojice tragédů Jon Favreau a Vince Vaughn. Celý vejblitek pak byl vytvořen přesně ve stylu: "Jééé hele napíšeme si pro sebe film a bude to hlavně vo nás, jak jsme strašně vtipný a pořád se hádáme a pereme a jsme jako mafiáni...No a hlavně to bude jako vo nás, jak jsme vtipný. No a taky tam bude hodně vtipů a hlavně abysme v celým filmu hráli jenom my. A taky budem děsne vtipný..." Ehm. Problém je v tom, že Jon Favreau neumí hrát, režírovat a už vůbec ne psát scénáře, natož aby se mu snad poved jeden jedinej fór... a ztroskotanec Vaughn je jednoduše žalostnej... takže nejspíš těchhle 94 minut o ničem protrpíte stejně jako já. Jo,jo. Takhle to zkrátka dopadá, když mají v hollywoodu prachy na točení ty nesprávný lidi, přesvědčený o svým nekonečném talentu.(26.11.2010)

• Jara.Cimrman.jr

Na hodinách ekonomie jsem často spal a gangsterský styl života nevyhovuje mým trávícím orgánům. Asi tím bych omluvil to, že jsem zcela nepochopil vychytralou mafiánskou účetní transakci. Za mnohem horší však považuji skutečnost, že mne totálně zklamali mí dva oblíbenci. Favreau natočením nudného snímku a Vaughn vytvořením postavy tak sympatické, že jsem ho jen díky doktorátu ze sebeovládání nestřelil přes obrazovku do palice.(7.2.2012)

Zatímco všechno ve scénáři nám mělo ukázat komplexnost a bohatost Rickyho i Bobbyho postavy, nakonec jsou oba pěkně jednodušší týpci. Takže všechen ten vnější materiál, který je nám o nich dán, se stává přehnaným množstvím informací, a v jiných případech zase nedostatkem informací. Ačkoliv Favreau a Vaughn na obrazovce opravdu září, Ranařům prostě něco chybí.(6.8.2014)

Nezatížen (dle hodnocení ČSFD díky bohu) Favreauovým předešlým počinem Proutníci jsem se nechal příjemně bavit nekomplikovaným příběhem dvou béčkových boxerů vydělávajících si na živobytí náhodnými akcemi pro vlivného mafiána v podání Petera Falka. Vhodně se doplňující duo Favreau – Vaughn, jednoduchost nezávislé tvorby, trefné dialogy, humor i vážná strunka a to vše pod pláštíkem gangsterské kriminálky – John Favreau má slušně nakročeno.(19.8.2011)

• - Slovo "fuck" zazní ve filmu 274krát. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Auto, které ve filmu řídí Bobby Ricigliano (Jon Favreau), je Black Pontiac z roku 1977. (Zdroj: ČSFD.cz)