Zatímco všechno ve scénáři nám mělo ukázat komplexnost a bohatost Rickyho i Bobbyho postavy, nakonec jsou oba pěkně jednoduší chlápci. Takže všechen ten vnější materiál, který je nám o nich dán, se téměř stává přehnaným počtem informací, a v jiných případech nedostatkem informací. A ačkoliv Favreau a Vaughn na obrazovce opravdu září, Ranařům prostě něco chybí.(14.8.2008)

Docela pěkná gangsterská komedie, která ale není ničím zajímavá. Charakterový rozpor mezi oběma hlavními postavami působil jako klišé (neustále blbý Ricky, keterý všechno kazí, a slušný Bobby, který kámošovi furt nadává působí pořád výchovně). Kladně naopak působila přítomnost Petera Falka rappera P. Diddyho. Bylo by to za 2 **, ale protože je to nezávislý snímek, jednu * přidám.(1.8.2004)

Nezatížen (dle hodnocení ČSFD díky bohu) Favreauovým předešlým počinem Proutníci jsem se nechal příjemně bavit nekomplikovaným příběhem dvou béčkových boxerů vydělávajících si na živobytí náhodnými akcemi pro vlivného mafiána v podání Petera Falka. Vhodně se doplňující duo Favreau – Vaughn, jednoduchost nezávislé tvorby, trefné dialogy, humor i vážná strunka a to vše pod pláštíkem gangsterské kriminálky – John Favreau má slušně nakročeno.(19.8.2011)

Ranaři z pera Jona Favreau, mají tu velkou smůlu, že jim předcházeli Proutníci - taky jeho scénář. Nevím, jestli to tehdy bylo Limanovou režií, ten film byl prostě skvělý. Proutníci jiskřili, Ranaři se proti svému názvu táhnou a té blbosti Vincovy postavy je tam, aby to mohlo být vtipné, taky nestydatě moc ("to není startovací pistole, to jsem hlaveň ucpal červenym špuntem, abych byl nenápadnej"), ale když já mám pro tyhle filmy zavánějící nezávislostí a vzdorem takovou slabost.(26.11.2005)

Nenápadná, málo známa krimikomédia obsahujúca zopár sympatických nápadov, sympaťákov Favreau/Vaughn (a príjemne prekvapila i účasť Petera Falka, či mihnutie krásnej Drey de Matteo), ktorá sa však nejakým nedopatrením utápa vo vodách priemeru. A treba povedať, že zaslúžene, pretože väčšina z tých nápadov, akokoľvek boli dobré, pôsobila v konečnom dôsledku tak nejak nedôrazne, akoby ani neboli dotiahnuté do konca. Núka sa mi použiť i prívlastok "odfláknuté", avšak to by som sympaťákovi, ktorý to celé spískal (a ktorého som tentokrát pomenoval slovíčkom "sympaťák" najmä preto, že neviem, ako by som dané priezvisko mal vyskloňovať do požadovaného pádu) krivdil. Skrátka vyšumeli tak nejak do prázdna. Sem-tam sa len tak pozvoľna utrúsila nejaká vydarená hláška, pri ktorej som sa pousmial či zasmial, v lepšom prípade bola vtipná i celá scéna, avšak to je tak všetko. Ako celok je to vyložene priemerné, nevýrazné. Škoda, bolo by totiž fajn, keby sa s tým trošku viac pohrali - som presvedčený, že by to nepochybne pridalo na celkovom dojme a takisto aj kvalite snímky. 3/5(21.7.2015)

• - Auto, které ve filmu řídí Bobby Ricigliano (Jon Favreau), je Black Pontiac z roku 1977. (Elwanelyn)

• - Slovo "fuck" zazní ve filmu 274krát. (Elwanelyn)