Sněžní přátelé

Snow Buddies

Dobrodružstvo na Aljaške

Rodinný

USA, 2008, 87 min

Čím víc pejsků, tím úspěšnější film? Možná, ale tahle partička zlatých huňáčků je naprosto neodolatelná: běhají, padají, mají svoje nešvary, ale hlavně - jsou TAK roztomilí! A dost, rozhodně nejsem fanda polidštěných plišákoidním zviřátkek, ale tohle se povedlo: má to spád a uteče to jako voda. Děti (a nejen je), které mají rády pejsky tímto naprosto dostanete.(22.11.2008)

• Puslanka

Neviděla jsem celé, ale i tak jsem byla šokovaná. Jako film pro děti hezký, ale maličká štěňata táhnoucí sáně v několikadenním závodu na Aljašce??? Takové štěně nezvládne ani obyčejnou normálně dlouhou procházku, natož takový zápřah a v drsných podmínkách. Pak nemají být ty děti tak hloupý a chtít od štěněte zázraky, když si ho vydobudou na rodičích...filmy bývají často nelogické, ale tenhle předvádí i týrání, jen v hezkém pozlátku.(4.8.2012)

• Prochy38

Whaw!!! A to nemyslím k filmu, ale ke zdejšímu nadšení. Vám se to vážně jako líbilo? Vám to vážně nepřišlo jako vrchol trapnosti? Tak mně ano! Chtěl jsem dát * za nádherné štěně Shasta (či jak se to píše), ale to bych tomuto filmu prokázal laskavost, a to rozhodně nemám v plánu. Totální kravina, úplná sračka, která, když už je teda pro ty malé diváky, nemá nejmenší kousek nějakého výchovného aspektu! Prostě pitomá pohádka s hodně zle nadabovanými stěňaty. Vsadit zde na roztomilost je úplně mimo mísu, páč se to nedaří. Ten malý husky je supr, ale totálně ho shodil jeho debilní dabér. Jak nemám ve zvyku používat hrubých slov, zde to nejde jinak. Ubožejší film jsem snad možná ani neviděl. S úsměvem souhlasím s Three Brave, který asi jediný zde má stejný názor. Dokud budou takovéto filmy brázdit tv, naše děti budou blbější a blbější. Nic z toho, co se ve filmu stalo se v životě nestane. Bože, jak může skvadra štěňat utáhnout saně!!! Nelze! Fuj! ||||| Ty vole, ono to má více dílů????(3.12.2011)

Milý rodinný film, kde stačí jeden pohľad do nebovomodrých očí šteňata huskyho a dej aj všetko ostatné ide bokom. Päť ďaľších šteniatok zlatosrstých retrieverov a máme dohromady šesť chlpatých gúľ, ktoré musia rozohriať srdce každého, kto má rád vianoce a všetko okolo nich, pretože toto je pravý zimno vianočný rodinný film.(19.12.2010)

Rodinná komédia z dielne Disney Channel naväzuje na filmovú sériu Air Bud. Samozrejme, najkrajšími a najprepracovanejšími postavami sú psie šteňatá, ľudské charaktery za nimi v mnohom zaostávajú. Za menej šťastné riešenie považujem, že psi rozprávajú. Počítačom vymodelovaný pohyb ústami je vo filme rušivým faktorom a zároveň dokazuje neschopnosť scenáristov pracovať s mimojazykovými prostriedkami. Hlavná dejová línia tiež neprináša originálne myšlienky, ale húževnatosť šteniatok pri snahe zvíťaziť v pretekoch je verne a pôsobivo vyobrazená. Dobrodružstvo na Aljaške neprináša nič viac, ani nič menej, než ako je to už jasné zo slovenského názvu - milý rodinný príbeh na jeden večer, ktorý sa v pamäti diváka dlho nezachová. (19.12.2010)(19.12.2010)

• - Pretože šteniatka rastú príliš rýchlo na to, aby stihli dokončiť natáčanie v rovnakej veľkosti, boli odobraté matkám a pripustené pred kamery už ako 6-týždenné. Následkom toho trpeli giardiózou, kokcídiami a parvovírusom. 5 šteniatok napokon zahynulo. (whack)