poster

Zalknutí

 • USA

  Choke

 • Slovensko

  Posadnutý sexom

 • Velká Británie

  Choke

Komedie / Drama

USA, 2008, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fiftis
  ****

  Hlavný hrdina je jeden mladík posadnutý sexom, ktorého skvele stvárnil Sam Rockwell. Ten je pre mňa ako druhý Seann Wiliam Scott, teda druhý Stifler. Je zárukou kvalitných komédií a komických scén. Vtipných situácií je vo filme požehnane, i keď sa ani zďaleka nejedná o najlepšiu komédiu. Za zmienku stojí scénka, keď sa Victor zamýšľa, že o Ježišovom detstve nieje veľa informácií, že to tiež mohol byť kok*t. Jedná sa proste o trošku nadpriemernú komédiu, ktorá vás bude baviť ak od nej nebudete čakať príliš veľa.(1.1.2015)

 • ZkuKol
  ****

  Pro mě Jako pro fanouška Palahniuka je to určitě zajímavý zážitek, ale nejsem jistý jestli je film schopen existovat sám o sobě. Nezdržuje se s žádným vysvětlováním, příběh i motivy tvůrci oholili na minimum což člově co knihu četl a májí v paměti nevadí, ale nezaujatý divák bude mít hlavu plnou otazníků. Zalknutí není podle mě až zas tak filmoý materiál a tvůrci nepřišli s žádnou geniální myšlenku jak z něj stvořit druhý Fight Club, takže fajn zajímavá zábava... 75% PS: Co takhle Program pro přeživší, třeba od Tykwera, Boyla nebo Berga:-)(6.1.2009)

 • Bobik9
  **

  Clark Gregg by asi měl zůstat jen u herectví. Na to, že ten film neměl ani 90 minut byl neskutečně zdlouhavý a nudný. Celý ten příběh by nemusel být tak hrozný a dala by se z toho vytěžit asi i slušně vtipná věc, ale ne tímto stylem. Sam Rockwell je celkem ucházející, ale tím všechno končí. Nic dalšího ten film nemá. Nezaujme, i když vyloženě neurazí. Nicméně 65% je nesmyslně nadhodnocené. Vtipné to není ani zbla.(9.9.2018)

 • Dadel
  ***

  Není to špatný film, ale to je spíše zásluhou Palahniukových hlášek. Adaptace je to spíš průměrná, a hodně trpí srovnáním s nedostižným Klubem rváčů. Choke vypadá velice obyčejně a působí poněkud televizním dojmem. Filmu neprospělo, že téměř neobsahuje vnitřní monology, což velice podkopává sílu předlohy.(23.2.2009)

 • campix
  ***

  Od Zalknutí jsem nic světoborného nečekal a dá se říci, že to asi nikdo. A asi díky tomu jsem pozitivně překvapen, jelikož Choke je taková jiná komedie, jiná romantika. Prostě Clark Gregg vyjel ze zajetých kolejí žánru a vytvořil příjemnou zábavu bez větších hereckých hvězd (krom Rockwella). Smozřejmě šťávu dodává filmu všudypřítomný sexuální podtex, ale kde ten v dnešní době nenajdeme ?(9.6.2011)

 • - Film byl dokončen pouhé tři dny před prvním promítáním na festivalu Sundance. (gjjm)

 • - Natáčení trvalo tři týdny. (gjjm)

 • - Ve filmu se objeví autor knižní předlohy Chuck Palahniuk, je to muž, sedící v závěru v letadle vedle Victora. (gjjm)