Zalknutí

Choke

Komedie / Drama

USA, 2008, 88 min

• Bobik9

Clark Gregg by asi měl zůstat jen u herectví. Na to, že ten film neměl ani 90 minut byl neskutečně zdlouhavý a nudný. Celý ten příběh by nemusel být tak hrozný a dala by se z toho vytěžit asi i slušně vtipná věc, ale ne tímto stylem. Sam Rockwell je celkem ucházející, ale tím všechno končí. Nic dalšího ten film nemá. Nezaujme, i když vyloženě neurazí. Nicméně 65% je nesmyslně nadhodnocené. Vtipné to není ani zbla.(9.9.2018)

• selviskhed

Velmi slabý film. Teda,... Kelly Macdonaldová je pořád moje nejmilejší herečka - hypnotizuje, táhne pozornost a tak. Taky věřím, že Palahniuk je solidní autor. Zdvojnásobit počet hvězdiček na dvě ale nemůžu. Fádní, šedá, nezajimavá adaptace. Pokud chce film šokovat, musí za svou věcí kráčet s jistou suverenitou. Křeč. Nesympatičtí herci. Rádoby skandální odhalení týkající se identity slečny Marshallové. Naprosto debilní poselství paní Manciniové. Poněkud odbitě naznačená spřízněnost těchto dvou žen. Defakto nesmysl. Prostě to nefunguje. A sex v kostele jsme všichni viděli v Californication.(9.3.2009)

Podle zdejšího hodnocení jsem nečekala, že to bude až takhle dobré. Je pravda, že to není tak dobrá adaptace jako Klub rváčů, ale výbroná Anjelica Huston a Sam Rokwell tenhel film pozvedají z průměru. Spolu s faktem, že předlohu jsem četla už před nějakou dobou a podrobnosti z mysli vyprchaly jak bublinky ze špatného šampusu, hodnotím slabšími 4 hvězdami.(30.4.2011)

Od Palahniuka jsem měl tu čest přečíst si jen pár knih a Choke mezi nimi bohužel nebyl. Právě proto jsem na tuto filmovou adaptaci čekal s nemalou zvědavostí a dnes jsem se konečně dočkal. S geniální Fincherovou prací na Fight Clubu se to sice srovnávat nedá, avšak pocity, které mnou zmítaly již od prvních sekund, byly vesměs blažené, protože hlášky, situace, hlavní hrdina i velice netradiční příběh, jsou typicky Palahniukovské, tedy vtipné a absurdní zároveň. Jen mě zarazila absence nějaké vyšší myšlenky a depresivní atmosféry, na které jsem z Palahniukových knih zvyklý (na vině ovšem může být skutečnost, že jsem film sledoval ve dvě hodiny ráno s litrem vína v žíle). Takhle je to „jen“ velice vtipná, originální drama-komedie. Update: Tak jsem přečetl knihu a musím říct, že filmové zpracování je velmi věrné papírovému originálu, ale potvrdilo se mi, co jsem tušil už předtím - chybí knižní atmosféra, takové to vtipné, cynické tragično, kterým je předloha nasáklá.(16.11.2009)

Není to špatný film, ale to je spíše zásluhou Palahniukových hlášek. Adaptace je to spíš průměrná, a hodně trpí srovnáním s nedostižným Klubem rváčů. Choke vypadá velice obyčejně a působí poněkud televizním dojmem. Filmu neprospělo, že téměř neobsahuje vnitřní monology, což velice podkopává sílu předlohy.(23.2.2009)

• Sam Rockwell

• - Ve filmu se objeví autor knižní předlohy Chuck Palahniuk, je to muž, sedící v závěru v letadle vedle Victora. (gjjm)

• - Natáčení trvalo tři týdny. (gjjm)

• - Film byl dokončen pouhé tři dny před prvním promítáním na festivalu Sundance. (gjjm)