Zalknutí

Posadnutý sexom

Choke

Komedie / Drama

USA, 2008, 88 min

Hlavný hrdina je jeden mladík posadnutý sexom, ktorého skvele stvárnil Sam Rockwell. Ten je pre mňa ako druhý Seann Wiliam Scott, teda druhý Stifler. Je zárukou kvalitných komédií a komických scén. Vtipných situácií je vo filme požehnane, i keď sa ani zďaleka nejedná o najlepšiu komédiu. Za zmienku stojí scénka, keď sa Victor zamýšľa, že o Ježišovom detstve nieje veľa informácií, že to tiež mohol byť kok*t. Jedná sa proste o trošku nadpriemernú komédiu, ktorá vás bude baviť ak od nej nebudete čakať príliš veľa.(1.1.2015)

Pro mě Jako pro fanouška Palahniuka je to určitě zajímavý zážitek, ale nejsem jistý jestli je film schopen existovat sám o sobě. Nezdržuje se s žádným vysvětlováním, příběh i motivy tvůrci oholili na minimum což člově co knihu četl a májí v paměti nevadí, ale nezaujatý divák bude mít hlavu plnou otazníků. Zalknutí není podle mě až zas tak filmoý materiál a tvůrci nepřišli s žádnou geniální myšlenku jak z něj stvořit druhý Fight Club, takže fajn zajímavá zábava... 75% PS: Co takhle Program pro přeživší, třeba od Tykwera, Boyla nebo Berga:-)(6.1.2009)

• Bobik9

Clark Gregg by asi měl zůstat jen u herectví. Na to, že ten film neměl ani 90 minut byl neskutečně zdlouhavý a nudný. Celý ten příběh by nemusel být tak hrozný a dala by se z toho vytěžit asi i slušně vtipná věc, ale ne tímto stylem. Sam Rockwell je celkem ucházející, ale tím všechno končí. Nic dalšího ten film nemá. Nezaujme, i když vyloženě neurazí. Nicméně 65% je nesmyslně nadhodnocené. Vtipné to není ani zbla.(9.9.2018)

Není to špatný film, ale to je spíše zásluhou Palahniukových hlášek. Adaptace je to spíš průměrná, a hodně trpí srovnáním s nedostižným Klubem rváčů. Choke vypadá velice obyčejně a působí poněkud televizním dojmem. Filmu neprospělo, že téměř neobsahuje vnitřní monology, což velice podkopává sílu předlohy.(23.2.2009)

Od Zalknutí jsem nic světoborného nečekal a dá se říci, že to asi nikdo. A asi díky tomu jsem pozitivně překvapen, jelikož Choke je taková jiná komedie, jiná romantika. Prostě Clark Gregg vyjel ze zajetých kolejí žánru a vytvořil příjemnou zábavu bez větších hereckých hvězd (krom Rockwella). Smozřejmě šťávu dodává filmu všudypřítomný sexuální podtex, ale kde ten v dnešní době nenajdeme ?(9.6.2011)

• - Film byl dokončen pouhé tři dny před prvním promítáním na festivalu Sundance. (gjjm)

• - Natáčení trvalo tři týdny. (gjjm)

• - Ve filmu se objeví autor knižní předlohy Chuck Palahniuk, je to muž, sedící v závěru v letadle vedle Victora. (gjjm)