Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

Trailer

kleopatra

Že to bude takhle dobrý, by mi předem hádat strach nedovolil. Četla jsem předlohu, dávno tomu, a úlevný je nepamatovat si, co nepodstatnýho tam dali a veledůležitýho vynechali. Floutkovská a krásně nezodpovědná nálada mi ale štymuje a přidělit roli chlapíka, kterej obslouží, co před nim neuteče na strom, Samu Rockwellovi ... to je jako na objednávku :). ()

B!shop

Necekejte zadnou psycharnu ve stylu Klubu rvacu, ale spis takovou cernou komedii s opravdu originalnim pribehem. Sice tu neni nejakej vyraznejsi dej, ale film je natolik dobre napsanej, ze to nevadi. Navic tu je Sam Rockwell, kterej je pro podobny role naprosto perfektni a tohle mu fakt skvele sedlo. Postava prasaka, kterej pracuje v historicky vesnicce a dela si z toho prdel, vydelava si predstiranim duseni v restauracich, ma dementni matku, ktera si pri kazdy navsteve mysli, ze je nekdo jinej a ostatni pacientky si mysli, ze je vopichal a navic to je sexualni zavislak, kterej vojede kazdou, co potka. Nastesti krome tech duchodkyn, co ho vecne otravujou. No a o tomhle je vlastne celej film, Rockwell bud nekde nejakou suka, trapi se s matkou, dela problemy ve vesnici, nebo se poflakuje s kamosem, sype ze sebe paradni hlasky a pulku filmu si mysli, ze je potomek Jezise. Je to ujety, je to vtipny, je to skvela zabava a je tu paradni konec, ale kniha je stejne lepsi. ()

movie

Dost průměrné zpracování Palahniukovy knihy. Osobně mě hodně překvapilo, že se do toho někdo vůbec pustil a když už, tak stopáž 88 minut rozhodně není adekvátní, a to už vzhledem ke komplikovanosti předlohy. Vysvětlit všechny okolnosti a objasnit motivaci některých postav se zde rozhodně nepodařilo. Už před začátkem filmu jsem si říkal, jak to všechno stihnou a moje pochybnosti se celkem brzy projevily. Pro diváky neznalé předlohy to můžu takto "nekompletní" působit dost bizarně. Alespoň je to dobře zahrané a jedna z postav nosí tričko Mastodon. ()

Malarkey

Očekával jsem průměrný film, což by se také dalo čekat podle zdejšího hodnocení, jenže ono to tak ve skutečnosti vůbec není. Zalknutí je totiž originalitou přetékající pecka, kde hlavní roli ztvárňuje herec Sam Rockwell, kterého jsem až do shlédnutí tohoto filmu vcelku zdárně ignoroval. Prostě mi nepřišel ničím zajímavý, ale tady se ukázal v pravém světle, takovém, že ani závislák sexu by se nemusel za tento film stydět, i když je vlastně o něm. ()

Marius

Gregg nie je Fincher, o tom žádná. Choke je jednou z tých slabších Palahniukových kníh a tiež sa mi nepáči, ktorým smerom to Gregg odstrelil ale niečo na tom filme je. Škoda toho škrtania a prepisovania ale najmä, čokoľvek od Chucka by mal robiť niekto s osobitným štýlom vizuálu a svojským spôsobom narácie. Inak bude výsledok zachraňovať len meno autora predlohy. 7/10 P.S. ...ale poodle sucks... ()

• Ve filmu se objeví autor knižní předlohy Chuck Palahniuk, je to muž, sedící v závěru v letadle vedle Victora. (gjjm)
  • Film byl dokončen pouhé tři dny před prvním promítáním na festivalu Sundance. (gjjm)
  • Natáčení trvalo tři týdny. (gjjm)