Zalknutí

Choke

Komedie / Drama

USA, 2008, 88 min

• Dubro

Ach jaj, tak to bolo zúfalstvo. Autor románu by mohol režiséra hádam aj prefackať, možno by sa prebral z toho šoku, debut nedebut, Gregg jeden nepodarený. Herci sa mu tam motali ako u sprostých na dvore, až sa zdalo, že ani sami nevedia čo môžu a čo musia. Pointa skoro každej scénky bola zvládnutá vysoko amatérsky a mňa naťahovalo skôr do plaču ako do smiechu. Tešil som sa, keď to divadlo skončilo, ako malý chlapec. Ani rozuzlenie ma nezaujímalo a ani to nechcem vedieť. Toto nie, radšej knihu!(19.3.2009)

Jak se z ošklivého káčátka vyklubala labuť. Jak se z komedie o prcání a myšlení jen na to jedno vyklube seriózní a nadmíru zajímavé drama. Film je o spoustě věcí a je dost poznat, že toho v knize bylo víc, a jaké s tím měl problémy režisér, aby to dávalo aspoň trochu smysl. Škoda že tak silný námět neskončil ve zručnějších rukách. Ale i tímhle "splácáním" nakonec vznikl nádherný film plný vřelých citů.(25.3.2010)

Skoro mi docházejí slova, protože něco takového jsem opravdu snad ještě neviděl. Toto komediální drama je samo o sobě jakýmsi originálním počinem, ze kterého jsou mé pocity jaksi smíšené. Na jednu stranu mi čas s tímto filmem velice rychle uběhl, na druhou stranu jsem měl z filmu trochu rozpačité pocity, jako bych snad ani nevěřil tomu, co před sebou vidím. Nedokážu ty pocity přesně popsat, s takovýmto filmem jsem se snad opravdu ještě vůbec nesetkal. Bez jakýchkoliv pochybností se určitě jedná o originální příběh, který stálo za to vidět a který docela příjemně uplynul. Stejně tak je zde i sem tam něco vtipného a nápad, že hlavní hrdina by mohl být jakýmsi potomkem Ježíše byl opravdu zajímavý. Rozhodně ale musím konstatovat, že toto je velmi netypická černá komedie, kde divák snad ani nemůže vědět, na čem je, a závěr mi dal v tomto pocitu za pravdu. V hlavní roli muže, který dochází za umírající matkou a který klátí všechny ženské, které potká, zde exceluje Sam Rockwell, kterého jsem až dosud nikterak výrazněji nevnímal, ale v této roli byl výborný. I pěkné herečky jsou zde k vidění a celkově je tohle velice povedený film, který je opravdu neotřelý a originální a se mnou jako s divákem hrál velmi podivnou hru, ale nakonec ho musím zhodnotit kladně a jako velice vydařenému a nadprůměrnému filmu mu uděluji čtyři hvězdy.(16.5.2010)

• Driss

Moje hodnocení se bohužel pro film odvíjí od knižní předlohy. Těžko říct, jestli bych přihodil nějaká ta procenta navrch, kdybych neznal Tátu od Fajt Klubu. Spousta scén, které na papíře prskaj humor, jsou ve filmu jaksi taksi nedotažené a bez toho správného šmrncu. Nevím co na to říká Čak, ale pro mě je to zklamání, kterých nedosahuje ani život Victora Manciniho.(24.6.2015)

Palahniuk je môj obľúbený spisovateľ. Prvou knihou, ktorú som od neho čítala bolo Zalknutí. Film síce na knihu nemá, ale šlapal od začiatku do konca. Rockwell fantastický. Spokojnosť. A zase raz skvelí Radiohead http://www.youtube.com/watch?v=rOoCixFA8OI(17.10.2014)

• - Film byl dokončen pouhé tři dny před prvním promítáním na festivalu Sundance. (gjjm)

• - Natáčení trvalo tři týdny. (gjjm)

• - Ve filmu se objeví autor knižní předlohy Chuck Palahniuk, je to muž, sedící v závěru v letadle vedle Victora. (gjjm)