Dikkenek

• Francie

Dikkenek

Komedie

Francie / Belgie, 2006, 84 min

Řekni Dobrý den, Sabine. Dobrý den Sabine! --- Buďto vyjdeš ven, nebo tě vyjdu ven já!(28.1.2016)

• Thomick

Zvláštní, hned několika Holanďany mi bylo vysvětleno, jak jsou Belgičani v drtivý většině plachý, tichý, nespolečenský. Přitom Dikkenek kohokoliv prezentuje, ten je přinejmenšim nervózní, zdeptanej a uřvanej. Tim se pak tenhle chaotickej slepenec estrádních scének (příběh v tom fakt nehledejte) stává docela dobře nesnesitelnym; i přes známý bruselský kulisy, vtipnou policistku a přítomnost dvou zlatíček francouzskýho filmovýho průmyslu (M+M). --- Ničemu nepřidaly ani dost mizerný anglický titulky, respektive šílenym přízvukem říznutá francouzština většiny zúčastněných. --- (P.S. Besson alert: film produkoval a je z toho dost cejtit - jen si je potřeba odmyslet jakoukoliv akci, paradoxně to jediný opravdu dobrý na něm).(10.9.2013)

Pro Belgičany (respektive hlavně Bruseláky a Valony) je to hotová kultovní komedie. Dost dobrá ujetina, ve které sice žádnou komplikovanou, propracovanou zápletku neobjevíte, zato vás pobaví pěkné panoptikum podařených týpků a pořádných dikkeneků (což je vlámský výraz pro takové ty machírky a frajery). Do kolen mě dostávala hlavně Florence Foresti (policajtka) a vedli i François Damiens a Marion Cotillard, kterou v podobně praštěné roli jinde neuvidíte. A kdo zná Brusel, ocení. ;-)(12.2.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $844,711(4.7.2010)