Reklama

Reklama

Obsahy(1)

JC a Stef jsou kamarádi od dětství. Stef je věčný smolař toužící po životní lásce, JC je klasický tlučhuba, který hledá jak lehce vydělat peníze a užít si je. Na své týdenní misi splnit Stefův sen jim do cesty vstoupí depresivní učitelka, která své žáky bere do muzea dopravních nehod... (ČSFD)

Recenze (4)

Myshkin 

všechny recenze uživatele

Pro Belgičany (respektive hlavně Bruseláky a Valony) je to hotová kultovní komedie. Dost dobrá ujetina, ve které sice žádnou komplikovanou, propracovanou zápletku neobjevíte, zato vás pobaví pěkné panoptikum podařených týpků a pořádných dikkeneků (což je vlámský výraz pro takové ty machírky a frajery). Do kolen mě dostávala hlavně Florence Foresti (policajtka) a vedli i François Damiens a Marion Cotillard, kterou v podobně praštěné roli jinde neuvidíte. A kdo zná Brusel, ocení. ;-) ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

Zvláštní, hned několika Holanďany mi bylo vysvětleno, jak jsou Belgičani v drtivý většině plachý, tichý, nespolečenský. Přitom Dikkenek kohokoliv prezentuje, ten je přinejmenšim nervózní, zdeptanej a uřvanej. Tim se pak tenhle chaotickej slepenec estrádních scének (příběh v tom fakt nehledejte) stává docela dobře nesnesitelnym; i přes známý bruselský kulisy, vtipnou policistku a přítomnost dvou zlatíček francouzskýho filmovýho průmyslu (M+M). --- Ničemu nepřidaly ani dost mizerný anglický titulky, respektive šílenym přízvukem říznutá francouzština většiny zúčastněných. --- (P.S. Besson alert: film produkoval a je z toho dost cejtit - jen si je potřeba odmyslet jakoukoliv akci, paradoxně to jediný opravdu dobrý na něm). ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama