Zachraňte Chrise

(TV film)
  • USA Town Without Christmas, A (více)

Blíži sa čas Vianoc a malý Chris napíše list Santovi Klausovi, ktorý sa vďaka svojmu neobvyklému obsahu dostane až do večerného spravodajského vysielania televízie KRT. Chlapček sa Santovi zdôverí so svojím ťažkým údelom. Jeho rodina žije v chudobe, obaja rodičia stratili zamestnanie a nemajú čo jesť. Na tom istom mieste, ale v tom istom čase, zaujme mladého novinára Davida zbierka krásnych originálnych obrázkov, ktoré boli doručené do redakcie. Na letisku sa zoznámi s mladou moderátorkou, ktorá je poverená vyhľadať chlapčeka menom Chris a spraviť s ním reportáž. Keď ukáže Davidovi list, ten okamžite pochopí, že obrázky majú súvis s Chrisom. Obaja sa rozhodnú za každú cenu vypátrať malého pisateľa... (oficiální text distributora)

Colonist

Celá tahle série vánočních filmů Andyho Wolka s mým oblíbencem Peterem Falkem mi přijde úplně zbytečná. Falk zde stejně hraje jen druhé housle a celé je to jen a jen děsná nuda (není to blbý film, abych to hodil do odpadu, ale prostě to není o ničem). Ani tu vánoční atmosféru z toho necítím, spíš jen přehnaný sentiment. Pokud chce člověk usnout, ať si pustí tento film nebo některé z jeho pokračování. Potěší jen český dabing Dalimila Klapky, díky kterému můžeme zavzpomínat na Columba. ()