DaweForeman

Svým způsobem velmi klišovité anime, ale přesto se to dá zhlédnout. Opět tu máme něco ohrožující celé lidstvo a opět je to vše řešeno sílou lásky. Zpočátku jsem čekal něco na styl Macrossu, ale bohužel se tak nestalo. Sci-fi prvky jsou tu sice zajímavé, ale jejich potencionál je tu naprosto utlumený. Nemusím mluvit ani o fantasy prvku draků, kdy jejich design (zajímalo by mě, jaký člověk to vymyslel) a provedení animace je naprosto příšerný. Dalšími prvky, které mě tam neustále iritovaly, byl neměnící se a docela trapný styl přeměn, dále první dvě třetiny, kde Jin uměl hlavně říct jenom větu "Chci vidět Tou" apod. a poté postava Kazukiho. Animace a hudební stránka jsou obecně na nižším průměru. Pokud by autoři brali tohle anime trochu vážněji, řekl bych, že by se z toho dalo vyždímat i pořádné napětí. ()

Subjektiv

Před dvaceti lety vstoupil do sluneční soustavy obří objekt známý jako Thanatos a zlikvidoval planetu Pluto. Není divu, že jej lidstvo začalo považovat za hrozbu. Organizace známá jako ISDA přistoupila k práci na D-Project, který je plánem ochrany Země. Před dvěma lety při havárii raketoplánu zahynula rodina Kamishiny Jina. Jen on přežil. Nyní se setkává s tajemnou dívkou Toou, po které ISDA velmi touží. ISDA nyní disponuje draky, bytostmi neznámého původu a obrovské moci, kteří vypadají jako lidé. V "rituálu" Resonance se drak podřídí lidským pánům, dragonautům, členům speciální jednotky uvnitř ISDA. A uvnitř ISDA zřejmě není vše tak, jak by mělo být. Přišel čas rozplést tajemství ISDA, Toy, draků a Thanata... Postavy, motivace - hlavní kámen úrazu - Postavy v seriálu nejsou příliš zajímavé, a ani propracované. Mají zálibu v ohraných proslovech na téma lásky, vůle, nenávisti či přátelství. Nejhůře pak dopadají postavy záporné (přesněji "záporně jednající"), které jsou neskutečně otravné a jejich uvěřitelnost je velmi, velmi nízká a jsou plné klišé. Např. princ Asim - k zápornému jednání má stokrát viděný důvod, nesleduje žádný pořádný cíl a neustálé říká, že láska je nesmysl. Kdyby se řeklo, že ho v mládí upustili na hlavičku, jistě by to bylo originálnější. Ani vývoj jednotlivých postav a jejich vztahů originalitou nesrší. Nejstrašnější jsou proměny Kazukiho, Jinova kamaráda z mládí. Označit je za absurdní, pitomé, na hlavu postavené a patetické je eufemismus. Thanatos - I chování tohoto objektu je IMHO velmi odfláknuté. Jeho obyvatelé či on sám něco chce/chtěji. I přes obrovskou moc si to není schopen vzít. Pak se ovšem v jeho "hlavě" něco přepne a on se rozhodne jednat (následuje SPOILER). V tu chvíli připomíná děcko rozšlapávající mraveniště. Chce totiž zničit Zemi. Má jistě větší moc než mravenci, ale žádnou moudrost. Ovšem jako nemoudří jsou tu kupodivu představeni lidé, kteří se snaží své mraveniště chránit. Což se jim samozřejmě podaří tím, že ukážou Thanatovi "lásku", kterou chudáček neznal. Já vůbec nechápu, proč by se něco jako Thanatos mělo o lidstvo zajímat. (konec SPOILERU) Verdikt - Anime, které zpočátku má jistý spád a napětí, ale postupem času začne člověka ubíjet nepřesvědčivým jednáním postav, nelogičností celé zápletky a klišovitými dialogy. A pozor, obsahuje obrovská prsa. Slabé ***. ()