Subjektiv

Pět let ležela Asumina maminka v komátu po tragické havárii kosmické lodi. A po těch to pěti letech umírá. Krátce po její smrti stále malinká Asumi potkává Lion-sana, ducha se lví maskou, který v ní živí touhu po hvězdách, touhu stát se "řidičem rakety". A Asumi opravdu na splnění svého dětského snu pracuje... Na rozdíl od novějších komediálních Rocket Girls, které mají podobný námět, je Futatsu no Spica laděno vážně, melancholicky, s důrazem na psychologii postav a se snahou učinit seriál uvěřitelnější. Musím uznat, že se tvůrcům poměrně dařilo, nicméně... Problém jednotlivých příhod ze života Asumi a jejího okolí je v tom, že tvůrci příliš toužili představit život z té nejpozitivnější stránky a tak vždy poskytují rozhřešení, odpuštění a pochopení tam, kde by se ho v reálném životě nedostalo. Seriál, který hodně sází na psychlogii postav tím nutně ztrácí. Balancuje tak na hraně mezi dětstvím a dospělostí, což mně úplně nesedlo. Krom toho mě ani příliš nebavily různé výcvikové sekvence. Lepší ***. ()