poster

Na vlásku

 • USA

  Tangled

 • Slovensko

  Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Disneyovská roztomilost jak vidno ještě neřekla své poslední slovo. Může za to i kapka slunečního světla, která dopadla na zem a vyrostla z ní kytka se schopností léčit a navracet lidem mládí. Za chvíli tu máme dospívající princeznu Lociku, uvězněnou ve vysoké věži, netušíc nic o svém původu, které se ale s přibývajícími roky začnou pořádně zapalovat lýtka. Mezi lidi ji vytáhne až ukecaný světácký zlodějíček Flynn. A základ muzikální romance je na stole. Na pohled dietní děj je naštěstí zabydlený spoustou vedlejších postav, které vede mimicky úsporný chameleon nebo bojový kůň. Animovaná pohádka má navíc překvapivě dost akčních sekvencí, které ženou hrdiny kupředu k zámecké slávě, kterou touží Locika vidět. Na počítání čas nemám, ale prý jde v pořadí o padesátý film legendárního studia. Myšákovská produkce se nicméně nebála a představila sexy moderní pojetí jednoduchého příběhu, který občas překvapí sebeshazovačnými vtípky. Komediální momenty jsou výrazně otrkanější, než na které jsme byli zvyklí a příjemně sází na ironický, až sarkastický tón. Svou roli v něm hraje i několikametrový ohon hlavní hrdinky, který děvče šikovné používá jako kladku nebo provaz pro zajatce. Poctivě udělaný studiový comeback navíc oživí hudební doprovod, přičemž hudební čísla děj posouvají a dokonce nejsou úplně zlá ani v české verzi. Ostatně celý český dabing je překvapivě na velmi slušné úrovni. Emoce, které marně hledám u většiny animáků, nechám raději stranou, nicméně Na vlásku se mezi tou kulatou padesátkou disneyovských celovečeráků rozhodně neztratí. Lepší tři hvězdy, výrazně stravitelnější než řada jiných animáků, pořád ale tři hvězdy..(11.1.2013)

 • Dudek
  ***

  Návrat do časů, kdy Disney ještě byl zárukou kvality animovaných snímků. Na vlásku krásně spojuje aktuální témata s odlehčeným dětským příběhem a umně pracuje se všemi proporcemi, které animace nabízí. Být dítě, asi si mnohem víc užiji spoustu hravých atrakcí a nebude mi ani vadit uspěchaný a jen těžko uvěřitelný závěr. Je příjemné, že se tento snímek dostává do kin právě v době, kdy leckteří rodiče uvažují o umístění svých ratolestí do kamerami sledované školky, a na ruku mu pro jistotu ještě přimontují hodinky s GPS.(29.1.2011)

 • Segrestor
  **

  Pokaždé když Flynn Rider A.K.A. Evžen Houžvička otevřel ústa a vysypal z nich nějakou čupr dupr cool hlášku, bylo to strašnější, než když začaly ostatní postavy zpívat. Rapunzel A.K.A Locika po zbytek filmu tak nějak táhla celý příběh, ale to mě za srdce moc nebralo, ale mou sedmiletou neteř rozhodně ano. Velmi mě šokoval koňopes a jeho nepromyšlené včlenění do příběhu. Přišlo mi to, jakoby tvůrci během malování zjistili, že vlastně mají další komickou postavu, kterou budou moci narvat do dalšího dílu a navíc budou moci říct: "Heč, vy máte užvaněného Oslíka, my máme charakterního koňopsa," a kterou si určitě děti zamilují. V záplavě komických animáků je tohle slabší průměr bez skrytých humorů pro dospěláka, o to víc ale takové pro děti. Budiž to tedy ctností tohoto filmu. Mám-li hodnotit ale subjektivně, lepší dvě hvězdy. Za zmínku ovšem stojí dokonalá animace. Zvlášť ty vlasy byly kouzelné, checht. Každopádně, dílo je to přeceňované. Docela ale dobrý podklad pro muzikál na ledě s Kamilem Střihavkou v roli Lociky. Bohužel, dovedu si to úplně představit.(4.12.2011)

 • Phobia
  ***

  Jako už tradičně jsem ségřinu návštěvu u nás v Prdelovicích okořenila sledováním animáku. A jako už tradičně jsem z téhle především dětem určené podívané nebyla vyloženě v extázi. Locika mě kdovíjak neoslovila (já jako děvčátko chodila stříhaná na ježka - na vlastní žádost), Flynn-Evžen měl být scénáristou stvořen němý, policejní kůň zpočátku celkem rozesmál (než vyměknul), chameleon nedostal moc příležitostí pobavit a ubohá mrcha čarodějnice tam holt nebyla, aby vyhrála Miss Sympatie. Mimochodem, ten její cigánský vzhled - není to hen ten racyzmus, móre?! Vše bylo podáno náležitě roztomile v jásavých barvičkách, s dialogy kořeněnými převážně infantilními vtípky. Nechyběly mnou protrpěné zpívánky, které jsem řešila odchodem z místnosti - není na škodu si čas od času odskočit vyprázdnit močový měchýř, uvařit si kafe nebo se krátce věnovat blbnutí s psiskem a k obrazovce se vrátit až v okamžiku, kdy umlkne přeslazené kvílení. Příběh neurazil ani neoslnil a být ve správné věkové škatulce, tedy smrádě 10 až 12 let mladé, nejspíš by se "Na vlásku" směle zařadilo k mým oblíbeným animáčům. Jako stará, tuhá řepa můžu akorát pokrčit rameny a utrousit: "Ale jo, ušlo to." Snad nevznikne pokračování, už tohle mělo svá slabá, nudná místa. 59%(24.5.2013)

 • TheDarKnig
  *****

  Tak s radostí musím sdělit, že tak dlouho proklamovaný návrat Disneyho se povedl na jedničku s hvězdičkou, a u mně se zařadil mezi to nejlepší, co kdy Disney natočil hned po jeho shlédnutí. Samozřejmě někdo by mohl být zklamán klasickou zápletkou, která ani v nejmenším nevybočuje z předepsaných osnov, ale je to přece pohádka lidi... A ta stejně jako další typy filmů musí jít podle nějaké osnovy.. O lidech, kteří jsou schopní poukazovat na popírání fyzikálních zákonů atd v akci s vlasy, raději ani nebudu mluvit. Ne že by tady na Csfd někdo takový byl. Aspon doufám, ale říkám to jen kvůli tomu, aby tento komentář mohl být delší a já se nevyčerpal hned z kraje :)). Příběh je tedy možná v základním smyslu slova jednoduchý, ale je okořeněn tolika neuvěřitelně sympatickými, někdy zábavnými (a opravdu), někdy prostě krásnými scénami, úžasným hlavním párem a mnoha zábavnými sidekicky (kůn rulez, komu se nelíbil, je očividně úplně mimo, chameleon pak pěkně zaplnuje místo postavy, která by měla být v každé pohádce - roztomilé něco :)) Rapunzel je v rámci animovaného filmu opravdu cute, stejně jako fešný a vychloubavý Flynn (E..), a film tak nepostrádá ani jedinou ingredienci a scénář na nás vrhá jednu super scénu za druhou. At už akce (důl - která je perfektně natočená a .... má koně), či už romantické scény (nádhera) nebo scény trochu ostřejší - všechno je, jak má být a podpořeno velmi dobrým soundtrackem, ve kterém exceluje Mandy Moore. Opravdu má muzika říz a ani chvíli nenudí. Prostě byl to další z nejlepších letošních (ehm, myslím 2010 samozřejmě) zážitků a Jeden ze tří nejlepších animáčů roku. PS: zapomněl sem napsat, že hlášek je tu taky habaděj a většina z nich je opravdu prvotřídních - You should know that this is the strangest thing I've ever done!(11.1.2011)

 • - Při písni "I See the Light" je ve vzduchu celkem 45 tis. lampiónů. (Pria)

 • - Quentin Tarantino označil film Na vlásku jako pátý nejlepší snímek roku 2010. (Terva)

 • - Rapunzel a Eugene si střihnou malé cameo během písně "For The First Time in Forever" od Kristen Bell. Ve chvíli, kdy se otevře brána, je možné je vidět procházet. (Creonik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace