Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Podmanivé predstavenie. Filmový svet animovaných rozprávok už síce dávno nie je o klasických disneyovkách, ale raz za čas sa ešte podarí oprášiť túto starú dobrú šablónu a preraziť s úspechom. Stávka na tradičné hodnoty v kombinácii s najnovšími trendmi sa je v tomto filme dotiahnutá takmer k dokonalosti. Skvelá animácia, úžasný tretí rozmer, ani na minútu som neľutoval drahšiu projekciu ako to býva v mnohých dnešných snímkoch. Romantika ako bič, nespočetný nával humoru a vtipných scén. Spevavé minúty priamo úmerne uberali filmu na príťažlivosti, našťastie bol dej prespievaný len z minimálnej časti. Ale kôň Maximus by mal dostať vlastný film! 85%.(17.6.2011)

Disney zase boduje, sice to neni jako za starých časů, ta atmosféra je asi nevratná, ale přesto skvělá zábava, pěkný písničky a super postavy, kdy nejúžasnější byl malej věčně nalitej dědek a kůň hradní stráže, kterej se snažil dopadnout zloděje. Už je to fakt dlouho, co jsem viděl takovou pěknou animovanou pohádku, snad naposled první Shrek byl podobnýho ražení.a i proto se musim přiklonit k 5*.(10.1.2011)

Jak jen to ten Disney dělá? V tom svém zámku musí mít nějakého prošedivělého mudrce, který vymýšlí hromadu zvláštních postav, které si zamilujete. Ty postavy zařadí do klasického disney stylu pohádek a máte hotový animák, který si získá srdce dětí a milovníků pohádek. Dvě hlavní postavy, mezi kterýma to jiskří a pak je tu hromada vedlejších postav (zvířat), která tuto dvojici doplňuje humorem, že vám na tváři zamrzne úsměv.(24.1.2011)

Od tohohle animáku jsem čekal jen lehce nadprůměrnou zábavu. Dočkal jsem se ale parádní zábavy, skvělých fórků, dokonalého českého dabingu (a to říkám jako někdo, kdo se na filmy kouká raději v originálním znění) a milých vedlejších postaviček (chameleón a kůň). Myslím, že právě český dabing tento snímek vyzdvihl o třídu výš (beru na vědomí, že písničky budou zřejmě znít lépe v originále i když ani ty české mi moc nevadily) protože v americkém animáku rozhodně nečekáte hlášku Šemíka NEE! (až uvidíte tu scénu, tak pochopíte, proč právě ona mě dostala do kolen). Abych to dlouho nezdržoval, Na vlásku je pohádka jak má být. Trochu praštěná, ale přesto dost pohádková. O dokonalosti animace se tu rozepisovat nemíním, to by bylo stejné, jako nosit písek na Saharu. 100 %.(18.7.2011)

Na vlásku se dá nejsnáze popsat jako "princeznovská klasika". Tradiční motiv unesené princezny, co vyrůstá vysoko ve věži, než ji přijde zachránit ten pravý, je zde obklopen vším, co se dětem líbí: princezna v růžových šatech s úžasnými kouzelnými vlasy, vtipný a statečný nápadník s pohnutým osudem sirotka a kariérou zloděje, hrooozně roztomilý malý chameleonek, zlá čarodějnice s věčným mládím a zákeřný kůň s dobrým srdcem. Neumím si představit dítě, co by cestou domů nechtělo barbínu s nekonečnými vlasy, plyšového chameleona nebo aspoň omalovánky a pouštět lampion před domem. Vlastně jsem po tom všem skoro zatoužila taky a potěšilo mě, že když jsem z kina pomalu přicházela domů, před sousedním domem už ten lampion pouštěli.(1.2.2011)

• - V tvári hrdinu Flynna Ridera môžeme rozpoznať črty Toma Cruisa, Jaka Gyllenhaala či Zachary Leviho. (Želik)

• - Na filmu se pracovalo šest let a s náklady 260 000 000 amerických dolarů se ve své době zařadil mezi nejdražší animované filmy v historii. (Terva)

• - Mamá Gothel propůjčila český hlas zpěvačka Helena Vondráčková, která se tak v dabingu mluveného slova objevila podruhé v životě. Poprvé tomu bylo v roce 1994 v pohádce O Malence (1994). (funhouse)