Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Za tie prachy to vyzerá fakt pekne to je fakt.Čo sa týka deja, tak ako je zvykom, tak aj Na vlásku má "rozprávkový dej" ("dobrý, zlý, princ a princezná").Na to sa vlastne pri rozprávkach nedá ani stažovať.Takže čo tu vlastne môžme vynachváliť, čo považovať za plus? Tak v prvom rade ako som hovoril, tak je ta animácia, ktorá je poslednú dobu v každom animáku nádherná.Ďalej by som pokračoval hlavnými postavami (tu si nájdu aj chlapci aj dievčatá svoje).Pokiaľ sa vám hlavné postavy nepáčia ťažko sa na to potom pozerá.Čo sa týka humoru, čiže vtipov, tak to tiež môžem považovať za plus - nenásilné, vtipné a vhodné.Však čo by to bolo za rozprávku kde sa nezasmejeme? Príjemný soudntrack, fungujúce postavy a príbeh, ktorý plynie ako voda, ja som sa bavil. Obľúbený soundtrack: Kingdom Dance. 90% - 5*(21.5.2011)

To nejlepší ze starého, klasického Disneyho v nejmodernějším kabátku. Skvělé písničky (a dabing obecně - Vondráčková UMÍ!), sympatický hrdina a slaďounká Locika a navrch nejlepší zvířecí sidekickové od supů z Knihy džunglí... Tak, jako vloni začal animákovou sezónu precizní Dráček, tak letos nastoupilo Na vlásku.(12.2.2011)

• Rex Mundi

Väčšina moderných animákov odo mňa dostáva aspoň 4*, pretože sú vtipné a nenudia. Keď som videla trailer na tento film, tešila som sa na nadupanú akčnú zábavku plnú hlášok a skvelých gagov. Ale figu borovú. Trailer asi obsahoval väčšinu pozerateľného materiálu, ten zvyšok bol óóóveľa viac romantický než zábavný, prevládala konverzačná hlušina a priveľa spievania tempu tiež neprospelo. Ešte aj tie najlepšie scénky a postavičky (krčma) zostali v rovine guilty pleasure, lebo nepriniesli nič originálne, iba stokrát recyklovaný kalkul. Jednoducho, Tangled sa tak zúfalo vlieklo, že som sa pohrávala s myšlienkou, či to mám vzdať, alebo zaspať rovno pri pozeraní. Nakoniec som vydržala, ale bolo to veľké sklamanie. Od animákov a najmä "rodinných" filmov si dám po tejto traume na dlho pauzu. Rovnako u mňa dopadla Karcoolka.(20.3.2011)

Podmanivé predstavenie. Filmový svet animovaných rozprávok už síce dávno nie je o klasických disneyovkách, ale raz za čas sa ešte podarí oprášiť túto starú dobrú šablónu a preraziť s úspechom. Stávka na tradičné hodnoty v kombinácii s najnovšími trendmi sa je v tomto filme dotiahnutá takmer k dokonalosti. Skvelá animácia, úžasný tretí rozmer, ani na minútu som neľutoval drahšiu projekciu ako to býva v mnohých dnešných snímkoch. Romantika ako bič, nespočetný nával humoru a vtipných scén. Spevavé minúty priamo úmerne uberali filmu na príťažlivosti, našťastie bol dej prespievaný len z minimálnej časti. Ale kôň Maximus by mal dostať vlastný film! 85%.(17.6.2011)

Tak s radostí musím sdělit, že tak dlouho proklamovaný návrat Disneyho se povedl na jedničku s hvězdičkou, a u mně se zařadil mezi to nejlepší, co kdy Disney natočil hned po jeho shlédnutí. Samozřejmě někdo by mohl být zklamán klasickou zápletkou, která ani v nejmenším nevybočuje z předepsaných osnov, ale je to přece pohádka lidi... A ta stejně jako další typy filmů musí jít podle nějaké osnovy.. O lidech, kteří jsou schopní poukazovat na popírání fyzikálních zákonů atd v akci s vlasy, raději ani nebudu mluvit. Ne že by tady na Csfd někdo takový byl. Aspon doufám, ale říkám to jen kvůli tomu, aby tento komentář mohl být delší a já se nevyčerpal hned z kraje :)). Příběh je tedy možná v základním smyslu slova jednoduchý, ale je okořeněn tolika neuvěřitelně sympatickými, někdy zábavnými (a opravdu), někdy prostě krásnými scénami, úžasným hlavním párem a mnoha zábavnými sidekicky (kůn rulez, komu se nelíbil, je očividně úplně mimo, chameleon pak pěkně zaplnuje místo postavy, která by měla být v každé pohádce - roztomilé něco :)) Rapunzel je v rámci animovaného filmu opravdu cute, stejně jako fešný a vychloubavý Flynn (E..), a film tak nepostrádá ani jedinou ingredienci a scénář na nás vrhá jednu super scénu za druhou. At už akce (důl - která je perfektně natočená a .... má koně), či už romantické scény (nádhera) nebo scény trochu ostřejší - všechno je, jak má být a podpořeno velmi dobrým soundtrackem, ve kterém exceluje Mandy Moore. Opravdu má muzika říz a ani chvíli nenudí. Prostě byl to další z nejlepších letošních (ehm, myslím 2010 samozřejmě) zážitků a Jeden ze tří nejlepších animáčů roku. PS: zapomněl sem napsat, že hlášek je tu taky habaděj a většina z nich je opravdu prvotřídních - You should know that this is the strangest thing I've ever done!(11.1.2011)

• - Ve filmu Na vlásku zazní celkem pět nových skladeb a také orchestrální soundtrack osminásobného držitele Oscara, skladatele Alana Menkena, který má na svém kontě hudbu například k filmům Malá mořská víla, Kráska a zvíře, Aladdin, Pocahontas či Kouzelná romance. Slova k písním napsal Glenn Slater, který byl nominován na ceny Tony a Grammy za svou práci na filmu Malá mořská víla. Skladbu „Something that I Want“, která zazní při závěrečných titulcích, napsala a nazpívala známá skladatelka a zpěvačka Grace Potter. (Taninaca)

• - Princezna je po celou dobu filmu bosá. (tb_23)

• - Princezně a Flynnovi měli původně propůjčit hlas Kristin Chenoweth a Dan Fogler. (Foox)