Reklama

Reklama

Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

(více)

Videa (11)

Trailer 12

Recenze (1 515)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Od tohohle animáku jsem čekal jen lehce nadprůměrnou zábavu. Dočkal jsem se ale parádní zábavy, skvělých fórků, dokonalého českého dabingu (a to říkám jako někdo, kdo se na filmy kouká raději v originálním znění) a milých vedlejších postaviček (chameleón a kůň). Myslím, že právě český dabing tento snímek vyzdvihl o třídu výš (beru na vědomí, že písničky budou zřejmě znít lépe v originále i když ani ty české mi moc nevadily) protože v americkém animáku rozhodně nečekáte hlášku Šemíka NEE! (až uvidíte tu scénu, tak pochopíte, proč právě ona mě dostala do kolen). Abych to dlouho nezdržoval, Na vlásku je pohádka jak má být. Trochu praštěná, ale přesto dost pohádková. O dokonalosti animace se tu rozepisovat nemíním, to by bylo stejné, jako nosit písek na Saharu. 100 %. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Bez rozmyslu a sebemenšího zaváhání říkám;nejlepší animák všech dob! (Vyjma těch od Burtona)..Nejen,že se mi bezvýhradně líbil vizuálně,navíc jsem se upřímně zasmála a chvílemi jsem byla i napjatá jak malé děcko ač mi bylo předem jasné, že to skončí happy endem .Dabovaná verze mi byla nejdříve proti mysli, ale nakonec mi třeba takový Kotek ani trochu nevadil. Úžasná pohádková a vtipná podívaná..už se nedivím ,proč se u nás v hračkárně neustále malé holčičky ptají na vlasatou panenku Lociky. Kdybych byla mladší, taky bych si ji přála:) Vlastně jediné,čeho lituji je,že jsem se na to nekoukla dřív. ()

Reklama

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Pomalu se přibližujeme době, kdy i ve filmech, jejichž hlavními protagonisty jsou lidé, dostanou nejzajímavější a nejlepší role zvířata. Tudíž až někdy v budoucnu uvidíte v hraném filmu charakterově výbornou roli koně a až se na červeném koberci při předávání Oscarů budou největší pozornosti těšit chameleoni, věřte, že za to může Tangled. To jen tak na okraj k tomuto (čistě mezi námi) nejlepšímu a nejoriginálnějšímu animáku postedního roku. Ve které jiné pohádce vám při scéně s hospodou plnou hrdlořezů naskočí před očima Martin Luther King? ()

FlyBoy 

všechny recenze uživatele

Našťastie som zarytý odporca (komerčnými distribútormi pretláčaného) 3Dčka a takisto málokedy ustojím scestné bľabotanie (asi nahluchnutých) dabérov. Preto jasne volím originál a spestrenie nedelňajšieho dopoludnia po boku mojej zlatej tmavovlásky sa môže začať. "Tangled" je v skutku podarená záležitosť, ktorej poslanie, zacielenie aj vyplnenie má už pri úvodnej zvučke známeho adresáta. To však nebraní ani takmer švrťstoročnému chlapcovi nájsť si čosi požívateľné pod zub a nechať aspoň na moment rozplývať sladkú chuť detstva. Žerem tátoša Maximusa - jeho priebojnú bodylanguage, rešpektujem žubrienku uhrančivku - jej kamuflážne triky, berem kyprú iróniu aj srandičky typu transformer 's jump a toť vše. Muzikálne slabšie než nedávny "Princess and the Frog", koloritne menej odzbrojujúce jak dávna "Little Mermaid" a oproti napríklad "Treasure Planet" pokrokovo málo zdatné. Čiže taká milá oddychovka bez pridanej hodnoty s feši premenou zatratenej princezny Aguilery na budúcu kráľovnú Imbrugliu. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Štúdiu Disney sa konečne podarilo zabodovať a keď už, tak poriadne, pretože je to jeden z najvydarenejších animákov za posledné roky. Zámerne nechcem porovnávať, pretože animáky pozerám rád a tých podarených je naozaj dosť. Plagát k filmu nebol nijako zvlášť lákavý, no trailer vo mne prebudil zvedavosť a natešené recenzie ma utvrdili v tom, že som sa rozhodol rovno kúpiť DVD. Deti sú z filmu pobláznené už asi mesiac a stále ich to drží a ja som si to užil tiež. Na Disneyovkach mi vždy vadili pesničky, ale tu až na tú sladkú "lampiónovú" nevadili, skôr naopak. Pieseň z krčmy "Každý svoj sen má" si mumlem popod nos už niekoľko týždňov po zhliadnutí. Humor funguje skvele, naozaj som sa dobre bavil a najviac u mňa bodoval chameleón Pascal. Naháňačky i akčné scény sú výborne natočené, zvlášť sa vydaril útek z krčmy a pretrhnutá vodná priehrada. Animáky výnimočne pozerám s dabingom a tu je naozaj vydarený. Keď som začul hlášku " trošku mi lepí", tak ma to prekvapilo i pobavilo. Používali sme to asi pred dvadsiatimi rokmi a myslel som, že táto hláška vymrela. Každý, komu "lepí" a váha či to pozrieť by sa mal určite odlepiť a poobzerať sa po tomto animáku, pretože stojí za to. Ideálny darček pre deti a neviem či sa mám hanbiť, ale i pre mňa. 100% ()

Galerie (183)

Zajímavosti (42)

  • Princezna je po celou dobu filmu bosá. (tb_23)
  • Jde o první "princeznovský" snímek studia Disney, který obdržel rating PG. Všechny ostatní měly doposud rating G, tedy přístupné bez omezení. (EbiGuetta)

Související novinky

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Studio Disney s hranými remaky svých ikonických pohádek v posledních letech nijak nezpomaluje, a kromě již oznámené Moany, Bambiho nebo Lilo & Stitche nás v budoucnu čeká také muzikál Na vlásku.… (více)

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (více)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (více)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)

Reklama

Reklama