Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Na vlásku se dá nejsnáze popsat jako "princeznovská klasika". Tradiční motiv unesené princezny, co vyrůstá vysoko ve věži, než ji přijde zachránit ten pravý, je zde obklopen vším, co se dětem líbí: princezna v růžových šatech s úžasnými kouzelnými vlasy, vtipný a statečný nápadník s pohnutým osudem sirotka a kariérou zloděje, hrooozně roztomilý malý chameleonek, zlá čarodějnice s věčným mládím a zákeřný kůň s dobrým srdcem. Neumím si představit dítě, co by cestou domů nechtělo barbínu s nekonečnými vlasy, plyšového chameleona nebo aspoň omalovánky a pouštět lampion před domem. Vlastně jsem po tom všem skoro zatoužila taky a potěšilo mě, že když jsem z kina pomalu přicházela domů, před sousedním domem už ten lampion pouštěli.(1.2.2011)

Moderní kabát, ale srdcem pravá Disneyovka. Vrátilo mě to do časů, kdy do mě maminka ládovala jednou pohádkou za druhou a řeknu vám, že se mi po té době trochu stýská. Tady vždycky všechno nakonec dobře dopadlo. Dokonalé vedlejší postavičky "koně" a "toho chameleona" mě navíc uchvátili. Akční scény jsou dechberoucí, kam se na Flynna hrabe Princ z Perzie a romantika rozbuší každé zamrzlé srdce. Pro ženské a mladé dámy je NA VLÁSKU tutovka a pro chlapy prohláškovaná akční podívaná s pěknou blondýnkou co mydlí záporáky pánvičkou. Falešná reputace je všechno, co chlap má.(21.3.2011)

Disney ako zamlada, resp. Disney okopčil pixarovskú kvalitu a použil ju na natočenie štúdiovej klasiky. Solídny príbeh, riadna porcia dobrodružstva (dokonca napätia), humor (banda z krčmy, ba aj ten koňopes sú ako zo Shreka v najlepších rokoch), fajn pesničky a skvostná animácia. Z toho proste bude klasika.(13.2.2011)

Velmi malicko chybalo k piatej hviezdicke, mozno kvoli prvej tretine filmu, inac zvysok animaku bola perfektna zabava tak ako aj pre malych, tak aj pre dospelych. Ti mladsi divaci sa najviac budu zabavat na chameleonovi, najlepsim princezninym zvieracim priatelom a konovi, ktory sa z nejakeho neznameho dovodu spraval ako pes a na jeho bojovne pohlady nikdy nezabudnem, ale je to humorne a zabavne. Vdaka 3D to bol krasny vizualny zazitok, hlavne vdaka farebnym lietajucim svetlam. Romanticka rozpravka sa z mojho pohladu vydarila a po dalsom pozreti prehodnotim, ci mu nepridam aj tu piatu hviezdicku. Takze aj pri druhom pozreti sa mi to pacilo, ale zostavam pri styroch hviezdickach. 16.12.2010 ________ Mandy Moore - (Rapunzel) +++ Zachary Levi - (Flynn Ryder) +++ Donna Murphy - (Matka Gothel) +++ Ron Perlman - (Brat Stabbington) +++ M.C. Gainey - (Kapitán stráže) +++ Richard Kiel - (Vlad) +++ Produkcia: John Lasseter +++ Hudba: Alan Menken +++ (Videl v 3D kine 14.12.2010)(16.12.2010)

Bylo nebylo, z nebe dopadl na zem jeden paprsek slunce. A z toho kousku slunce vyrostla kouzelná, zlatá květina.... Hraje na kytaru, plete, šije, vaří, kreslí, uklízí, baletí, hraje šachy, šipky, vyzná se v hrnčířství a břichomluvě, vyrábí svíčky, ale hlavně, hlavně má asi tak kilometr dlouhý vlasy (který jsou její 3tí rukou). A taky ji bude osmnáct, což je ten pravý čas na rebeli (zdrhnout z věže) a malé dobrodružství! (vdát se)... Pohádka plná unylých písniček, ale i veselých postav, kterým (podle syna) vévodí kůňopes Maximus! Pro děti rozhodně zábavnější než pro dospělé. A nemůžu se ubránit dojmu, že ty Disneyovky jsou spíš pro holky! (?) Ale co, hlavně že spolu budou šťastni až do smrti! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem pořadatel Disneyho diskoték. 2.) Zjistím, proč mi máti zakazuje chodit k holiči. 3.) Nevím, proč být nedůvěřivý(á), když mě dcera pošle na 3 dny pryč. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(2.3.2011)

• - Na filmu se pracovalo šest let a s náklady 260 000 000 amerických dolarů se ve své době zařadil mezi nejdražší animované filmy v historii. (Terva)

• - Zlaté vlasy Lociky by vážily při délce 21 metrů dobrých 47 kilogramů. (heydee)

• - Jubilejní 50. celovečerní disneyovka. (M.B)