Na vlásku

Tangled

Na vlásku

Animovaný / Komedie / Rodinný / Muzikál / Romantický / Fantasy

USA, 2010, 100 min

Od tohohle animáku jsem čekal jen lehce nadprůměrnou zábavu. Dočkal jsem se ale parádní zábavy, skvělých fórků, dokonalého českého dabingu (a to říkám jako někdo, kdo se na filmy kouká raději v originálním znění) a milých vedlejších postaviček (chameleón a kůň). Myslím, že právě český dabing tento snímek vyzdvihl o třídu výš (beru na vědomí, že písničky budou zřejmě znít lépe v originále i když ani ty české mi moc nevadily) protože v americkém animáku rozhodně nečekáte hlášku Šemíka NEE! (až uvidíte tu scénu, tak pochopíte, proč právě ona mě dostala do kolen). Abych to dlouho nezdržoval, Na vlásku je pohádka jak má být. Trochu praštěná, ale přesto dost pohádková. O dokonalosti animace se tu rozepisovat nemíním, to by bylo stejné, jako nosit písek na Saharu. 100 %.(18.7.2011)

Vtipné, s dejom a dobrým spádom. Spevu len tak primerane a .... princezna Rapunzel - tá nemala chybu. Myslel som si, že , tak ako často, kdď idem so synom na povinnú jazdu do kina, že si tam pospinkám. Aj teraz som si to myslel. Až do chvíle pokiaľ sa na plátne neobjavila deva krv a mlieko - Rapunzel ... Až som sa musel prefliaskávať, či to nie je náhodou nejaké nové 3D péčko. Lebo princeznička bola dokonale vytvarovaná, priam ako z rozkladacej trojstrany nemenovaného časopisu. To, ale aj výborný dej a vtip ma držali v kresle v bdelom stave ....)))(13.1.2011)

• Segrestor

Pokaždé když Flynn Rider A.K.A. Evžen Houžvička otevřel ústa a vysypal z nich nějakou čupr dupr cool hlášku, bylo to strašnější, než když začaly ostatní postavy zpívat. Rapunzel A.K.A Locika po zbytek filmu tak nějak táhla celý příběh, ale to mě za srdce moc nebralo, ale mou sedmiletou neteř rozhodně ano. Velmi mě šokoval koňopes a jeho nepromyšlené včlenění do příběhu. Přišlo mi to, jakoby tvůrci během malování zjistili, že vlastně mají další komickou postavu, kterou budou moci narvat do dalšího dílu a navíc budou moci říct: "Heč, vy máte užvaněného Oslíka, my máme charakterního koňopsa," a kterou si určitě děti zamilují. V záplavě komických animáků je tohle slabší průměr bez skrytých humorů pro dospěláka, o to víc ale takové pro děti. Budiž to tedy ctností tohoto filmu. Mám-li hodnotit ale subjektivně, lepší dvě hvězdy. Za zmínku ovšem stojí dokonalá animace. Zvlášť ty vlasy byly kouzelné, checht. Každopádně, dílo je to přeceňované. Docela ale dobrý podklad pro muzikál na ledě s Kamilem Střihavkou v roli Lociky. Bohužel, dovedu si to úplně představit.(4.12.2011)

Disney navázal na svoji tradici opravdu ve velkém stylu. Na vlásku je opravdu pěkná pohádka, ale zcela subjektivně musím napsat že kreslené postavičky, či loutky por mne budou vždy krásnější než digitální. Ty jsou totiž produktem mnoha tvůrců a nenesou onu osobitost. Ale i tak Disney dokázal, že animovat umí, třeba pohyby koně Maximuse geniálně parodují skutečné chování koní. No a pak j zde muzikálová hudba, která je pro mě osobně protivná, protože je patetická a připomíná mi muzikály, a hlasovým projevem pak Superstar a podobné debility.(19.9.2011)

Návrat do časů, kdy Disney ještě byl zárukou kvality animovaných snímků. Na vlásku krásně spojuje aktuální témata s odlehčeným dětským příběhem a umně pracuje se všemi proporcemi, které animace nabízí. Být dítě, asi si mnohem víc užiji spoustu hravých atrakcí a nebude mi ani vadit uspěchaný a jen těžko uvěřitelný závěr. Je příjemné, že se tento snímek dostává do kin právě v době, kdy leckteří rodiče uvažují o umístění svých ratolestí do kamerami sledované školky, a na ruku mu pro jistotu ještě přimontují hodinky s GPS.(29.1.2011)

• - Ve filmu Na vlásku zazní celkem pět nových skladeb a také orchestrální soundtrack osminásobného držitele Oscara, skladatele Alana Menkena, který má na svém kontě hudbu například k filmům Malá mořská víla, Kráska a zvíře, Aladdin, Pocahontas či Kouzelná romance. Slova k písním napsal Glenn Slater, který byl nominován na ceny Tony a Grammy za svou práci na filmu Malá mořská víla. Skladbu „Something that I Want“, která zazní při závěrečných titulcích, napsala a nazpívala známá skladatelka a zpěvačka Grace Potter. (Taninaca)

• - Již od začátku se v českém dabingu počítalo s Vojtou Dykem do role Flynna. Kvůli pracovní vytíženosti nakonec nabídku musel odmítnout, tak postavě propůjčili své hlasy Vojtěch Kotek, který se postaral o mluvené slovo, a Ondřej Izdný, jenž stál za zpěvem. Vojtěch Kotek je zároveň režisér dialogů českého znění a Ondřej Izdný hudební režisér českého znění.  (funhouse)

• - Na charakteru postavy Flynna se podílely všechny zaměstnankyně studia Walta Disneyho, ty měly odhlasovat barvu vlasů, očí...Takže postava Flynna je prostě dokonalá skládačka podle představivosti žen. (heydee)