Vzájemná objetí

• Německo

Gemeinsam stärker - Personal Effects

Vzájomné objatia

USA / Německo, 2009, 110 min

Nevím vlastně, co pořádně napsat, ale pro mě určitě silné téma. A dobře zpracované. Taky jsem nahlédla do některých komentářů zde a je zvláštní - ale přitom vůbec ne -, jak je optika každého z nás jiná. A tak to má být. Někdy se sejdeme, jindy vůbec... Za sebe musím ovšem říct, že ačkoliv je zde, co se týče Ashtona Kutchera, snad většina komentářů kritických, tak já jsem jím byla překvapená mile. A věřila jsem mu to.(29.7.2015)

Drama o lidech se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi. Míša už stárne a její krásná tvář vadne. Naštěstí herecké výkony nevadnou a jsou skvělé a chůze Tondy Kačera byla super. Už jen za tu chůzi dávám pět.(31.1.2014)

V poklidném tempu za přítomnosti temné atmosféry a vlhkého počasí nám David Hollander předkládá své drama..příběh o dvou vraždách a několika svatbách..příběh není tuctový, sice trochu bez akce, ale mě oslovil..po Butterfly effect jsem se do Kutchera zrovna nezamiloval, o to víc mě uspokojil nyní..Michelle po třetí v řadě svede mladého kluka, už se těším na nějaký jiný úkol..překvapivá spokojenost..(16.8.2010)

• lareinna

Dráma je fajn, ale nudná dráma - o dvojici, z ktorej jedna osoba je kura a zmoknuté k tomu..neoslovilo ma to, skôr hrozne nudilo. Bolo to také, akoby neucelené, také o ničom. A to som sa prinútila dopozerať to do konca.(18.12.2011)

Něco tomu prostě chybí. Jako by to bylo vše tak nějak připravené.(2.12.2012)

• Schuldiner

Bohužel přespříliš dějových podivností a náhod. Jinak je to celkem milý film, poklidné drama, kde se opravdu hezky kouká na Michelle Pfeiffer, která asi nezklame nikdy. Sluší jí to moc. Vlastně jsem celý film sledoval jen kvůli ní a obě hvězdy jsou tedy určeny pouze pro tuto dámu. Jinak výběr herců, až na pár výjimek (Kathy Bates), nebyl úplně šťastný. Asi to jako celek brzy vyšumí z hlavy.(7.8.2014)

• Autogram

Nuda na pohľadanie. Kým sa postavy rozhýbu, trvá to večnosť a toľko som nemohol čakať.(10.9.2014)

Je to klidne drama, kde se dejou veci tak, jak je zivot nastrazi...a kdyz si uvedomite, ze by kazdy mohl napsat film podle smutne udalosti, co se mu prihodi, film by ztratil svoje kouzlo jako takovy. Ale to bylo jenom na zamysleni, protoze jinak se na to koukat da hlavne diky Pfeiffer i Kutcherovi.(9.7.2009)

Linda, která přišla o manžela, matka nezvládajíc svého hluchoněmého syna. A oproti ní Walter, kterému zavraždili sestru. Moc hezké, strhující drama.(20.1.2010)

Také jsem čekala romantický příběh, ale dočkala se jsem se slušného dramatu. Je to k nevíře, ale tohle je první film s Ashtonem Kutcherem, který jsem dosud viděla. Jeho herecký výkon mě neobyčejně zaujal. Možná proto, že jsem ho dosud nikdy neviděla hrát, že neznám údajně slabší filmy, ve kterých hrál, že mě celkem míjely zprávy z bulváru o jeho vztahu s Demi Moore. Je zajímavé, u kolika uživatelů tato Kutcherova minulost dokázala viditelně ovlivnit názor na tento film, a hlavně na jeho herecký výkon. Kdyby se mi chtělo spočítat, kolikrát je tato skutečnost zmíněna z celkového počtu komentářů, asi by to bylo velké procento. Já si naopak myslím, že svoji postavu zahrál opravdu dobře. Jeho Walter měl být nemluvný a uzavřený, jeho pocity vyjádřil pouhými pohledy, mimikou obličeje, tichým pláčem. Bylo to věrohodnější, než dramatická gesta a hysterické výlevy, které by byly určitě divácky vděčnější. Celý příběh byl velmi uvěřitelný, jednotlivé postavy i prostředí, jen jsem se po jeho skončení trochu zamyslela nad tím, jak se asi bude osud těch dvou odvíjet dál... Zajímavé komentáře: DJ Kritik, Efreeti.(13.1.2012)

Pfeiffer sa mi páči vždy a vždy ju vidím v poslednej dobe s mladými hercami. Je to snáď zámer, alebo ako? Na matku vek už má, ale tak nevyzerá. Zvládnuť výchovu dieťaťa, čo si čo- to prežilo, je ťažké na jednu ženu, a keď sa naskytne jeden mladík, schopný sa o túto úlohu podeliť, tak prečo nie.(10.10.2009)

Že Michelle Pfeiffer aj v 50ke dokáže zamotať chlapom hlavy, mňa nevynímajúc :) je známa vec. Ashton Kutcher sa tiež snažil. Celé to bolo výborné, prakticky bez hluchých miest. Taká malá americká realita bez huňatého psa a dokonalých rodičov. Kathy Bates si struhla bočnú rolu, kde nemala veľa možností sa prejaviť.(6.11.2009)

Odedneška můžeme Ashtona Kutchera považovat za skutečného profesionála. Pro autenticitu své role už herci udělaly mnohé - Renée Zellweger přibrala 10 kilogramů, Daniel Day-Lewis trávil své osobní volno na invalidním vozíku, Dustin Hoffman pracoval s autistickými pacienty, Anthony Hopkins navštěvoval vězení a soudní procesy, ale jenom Ashton si kvůli dokonalému ztvárnění mladíka majícího vztah se staří ženou (Michelle Pfeiffer) nastěhoval do ložnice o patnáct let starší Demi Moore :D „to sú veci, které cením“(2.2.2012)

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami a nakonec dal plný počet. Jednak fandím podobným námětům, které nejdou tak vztříc divákovi a pak se mi také líbilo samotné ztvárnění filmu. Bylo to syrové, použitím kamery, prostředím, málomluvností postav, podzimnímu počasí ... Je mi vlastně trochu líto těch, co je to nezasáhlo a myslí si, že jde o nudný a přehlédnutelný snímek.(10.9.2014)

Michelle Pfeiffer tu já dost můžu a Kutcher mi nevadí ba naopak...takže herecky jsem se na to těšil a i když jsem věděl že je to drama tak ten název mi přišel spíš že to bude nějaký romanták, ale neee opravdu se z toho vyklubalo dost kvalitní drama z koncem ktrý asi nikdo na začátku nečekal. Pro mě to jsou dobré 4*(24.3.2011)

Ukázky slibovaly zajímavou romanci s tématem hodným filmového zpracování, ale film mi nabídl jen prázdné pohledy Ashtona Kutchera (mám ho ráda, ale tady se moc nepředvedl) a Michelle Pfeiffer, která s ním tak trochu manipulovala. Občas mě to nudilo, občas jsem se trochu vžila do kůže herců, a nebýt toho konce, který mě dojal, byly by to za 2*. Mohlo tu být trošičku víc nadhledu a humoru, ten jsem dost postrádala.(18.9.2011)

Filmy pochmurné, šedivé, chladné - moje nejoblíbenější. Možná, že film neměl takový spád jak bych si představoval, občas to na mě působylo moc pomale, něco tomu chybělo. Atmosféra byla skvělá. No, od Ashtona Kutchera jsem zvyklí na jiné typy filmu i když takový osudový dotek taky trochu vybočuje. Mě se líbil, jak zahrál, určitě bych si na něj nevsadil, ale on to prostě dal. Michelle Pfeiffer....co k ní dodat, furt je to kost a dost jí žeru.(21.1.2013)

Tento příběh byl krásný, trochu mrazivý, trochu smutný,ale hlavně hodně zajímavý.Výborný filmový zážitek.(11.12.2009)

Drama s rozhodně odvážným námětem vyrovnávání se s následky násilné smrti bližního svého ve dou rozdílných rodinách. To, že Michelle nemá problémy s dramatickými rolemi není potřeba dlouho okecávat a je jako vždy krásně posmutnělá, ale musím uznat, že i Ashton se tentokrát snažil a v mých očích poměrně povedeně. Přesto to nestačí na víc než lepší průmer, chtělo to víc emocí, víc dramatických scén o smiřování se s realitou, víc zapracovat na rozplétání obou vražd - i za ten podmanivý hudební doprovod dávám - 70 %(18.3.2013)

Kvalitní drama, které má vše co k tomu patř. Má i své kvality, které se mu nedají odepřít, ale já prostě nejsem moc velkej fanda těchto snímků, tedy ne, že bych byl odpůrcem dramat, ale mám raději ty kvalitní, které se prvoplánově nesnaží útočit na divákovy city a city akademiků. Jako vždy jsem po půl hodině utrpení začal dělat něco jiného a jen a jen poslouchal tlachy, které jsou tím zásádním pro tento druh filmů, ovšem zde jsou naprosto nijaké, a až šokující konec mě zaujal. Po herecké stránce zaujme především Michelle Pfeifer, Ashton Kutcher jako vždy a všude absolutně prkení, ikdyž mu nelze odepřít, že se s touto rolí popral jak nejlépe mohl, Kathy Bates je tu jen do počtu a nemá tolik prostoru jako Kutcher a Pfeiffer, což je škoda. Za zmínku stojí snad ještě slušná hudba. Ovšem tímto končí.(1.10.2009)

Jemne plynúci príbeh s drsným pozadím. Ak na to nemáte náladu, bude vás to nudiť. Kutchera by som oželel, Pfeifferovej som to uveril a Kathy Bates vychutnal.(1.10.2009)