Fred Astaire hraje v tomto titulu autentickou roli módního fotografa (inspirovanou životem kameramana Richarda Avedona), jenž promění Hepburovou v pařížskou modelku. (oficiální text distributora)

Kass

Velmi pěkně a stylově ztvárněný svět módy ve správně bezstarostném muzikálu. Hepburn je jako vždy bezchybná, ale nejvíc mě překvapil Fred Astaire, který se kromě svého výtečného a suverénního vystupování k Audrey (narozdíl od Humprey Bogartha v "Sabrině") i přes vzájemně značný věkový rozdíl skvěle hodí. ()

mortak

Jako existencialista tento film nenávidím, Audrey sežeru všechno, jen ne intelektuálku a při každém dialogu na téma empatismus se mi chtělo zvracet. Funny face vlastně není plnohodnotný film, jako spíš slepenec čísel a písniček ze starších broadwayských muzikálů, a tak když pominu děj a soustředím se jen na jednotlivá čísla, mohu dát s klidem tři hvězdičky za profesionalitu. Fred jako toreador, to se prostě nikdy neokouká. ()

sidzej

nezostáva mi nič iné len si povzdychnúť nad kúzelnou, nevinnou a hravou atmosférou 30., 40., a 50tych rokov. K tomu si treba pripočítať neodolateľnú Audrey Hepburn a Freda Astaira, ktorý mi svojou charizmou a šarmom veľmi pripomínal Seana Conneryho v časoch, keď bol v službách jej veličenstva. Príjemný muzikál hoc určite má zopár múch kt. by bolo dobré vychytať. Stredná časť filmu a 2/3 by buď potrebovali prestrihať, alebo sa oprieť o zaujímavšiu dejovú líniu, taktiež choreografia nebola práve z tých najdokonalejších. Celkový dojem z filmu mi to však veľmi neskazilo. Romantická atmosféra a Audrey v svadobných šatách vykompenzovali takmer všetky nedostatky :-) Kiež by sa aj v dnešných časoch točili podobné filmy 80% ()

Lucjen

Film mi imponoval hlavne kvôli názvu - Funny face, s hl. predstaviteľkou ako Audrey Hepburn? No keď som si ho pustila, prešlo ma to. Funny face sa snaží byť vtipným, ale niekedy sa práve treba snažiť menej. No to by sa ešte dalo uniesť a ako romantika to bolo super. Ale preboha, nie muzikál! Zbožňujem a obdivujem Audrey Hepburn, ale spev nie je ani zďaleka taký skvelý a veľký ako jej herectvo alebo jej nádherné oči. Ústredná dvojica bola celkom milá... Ale celkovo mi to prišlo zdĺhavé, spev a tanec som pretrpela a potom tu boli svetlé chvíľky, ako scéna v temnej komore - tam sa mi páčil Astairov hlas a hlavná pieseň. Možno pri druhom pozretí nájdem aj tú štvrtú hviezdičku... ()

MontyBrogan

Celkom pekný muzikál. Hlavne kvôli prostrediu. Ale 30-ročný vekový rozdiel medzi Audrey Hepburn a Fredom Astaireom bol neskutočne vidieť. Vtedy to muselo byť bežnejšie, keďže Audrey sa už viackrát ocitla po boku hercov, ktorí by mohli byť jej otcami. No dnes by sa jeden čudoval, prečo po ich prvom bozku nevolala o pomoc. "Can one kiss do all of this...?" ()

• V průběhu úmorného letního filmování se Audrey vrátily potíže s příjmem potravy. Ke konci natáčení zhubla o osm kilo. (Peti_Zu)
  • Při jedné taneční scéně přišel režisér Stanley Donen s požadavkem, aby si Audrey k černým kalhotám a botám oblékla bílé ponožky. Herečku tento požadavek zcela ohromil, režisér však trval na svém. Audrey se nejdříve rozplakala a utekla do šatny. Vrátila se však jako profesionálka s navlečenými ponožkami. Po zhlédnutí natočené scény poslala režisérovi vzkaz, že měl pravdu. (Peti_Zu)
  • Audrey Hepburn kvůli tomuto snímku odmítla roli v oscarovém filmu Gigi (1958). (Kamiiik)