poster

It's a Gift

Komedie

USA, 1934, 73 min

 • Webb
  *

  [3/10] (Paramount) (Čb. /// Produkce: William LeBaron /// Scénář: Jack Cunningham, W.C. Fields podle hry The Comic Supplement J. P. McEvoye /// Kamera: Henry Sharp /// Hudba: Lew Brown, Buddy G. DeSylva, Ray Henderson, Al Jolson, John Leipold) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](3.2.2013)

 • Morien
  **

  (1001) No já nevím, na jednu stranu to působí tak pomale a neobratně. A na druhou jsem se občas i nahlas smála. Takže si uvědomuju, že to není nijak příliš propracované či promyšlené, ale v daný moment mi to celkově sedlo do nálady, kdy jsem potřebovala uchlácholit. Výsledný efekt pozitivní. Ale až pomine moje melancholie, tak se z toho asi stane hloupý film. Jak je svět zvláštní.(9.3.2012)

 • džanik
  ****

  Já v Haroldovi viděl Olivera Hardyho a trochu i našeho Františka Koudelku. Nutno při celkovém hodnocení zapomenout na desítky dosud viděných (většinou mnohem mladších) komedií a opakovaných gagů. Jedné hvězdě napomohla v mém případě samotná "road-movie" pasáž a závěr v teplé slunné Kalifornii. Pozn. "pomerančový" koktejl na verandě by Fields jistě zvládl bez problémů i v reálném životě.(30.6.2013)

 • kaylin
  ****

  Tak to jsem docela koukal. Snímek, o kterém jsem v životě neslyšel, ale o to větší to byla zábava. Jsou to takoví Homolkovi v americkém podání a o pár let dříve, jen je co nejvíce zaměřeno na dědu, který ale není tak cholerický, ale spíš flegmatický, ač má rozhodně svoje momenty, které jen podtrhávají komičnost jednotlivých situací. Nečekaná paráda.(1.8.2014)

 • Pedestrian
  ***

  It's a Gift by se dal považovat za takového předchůdce našich Homolkových. Malicherné spory a hádky jsou tu na denním pořádku, hlavní postavy jsou vesměs burani a jejich dialogy jiskří ironií. Škoda přeškoda, že celkově je tato komedie dost nevyrovnaná - trapné scény (holení se) střídají scény vtipné (v obchodě), která je vlastně vrcholem celého filmu. V ní totiž do obchodu zavítá Mr. Muckle, slepec, který ne a ne v klidu posedět, což má za následek likvidaci téměř poloviny obchodu. Být tento film veřejnosti známější, pan Muckle by okamžitě zkultovněl stejně jako McLovin ze Superbad.(12.10.2007)

 • - Chill Wills v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)