Všichni jsou v pohodě

• slovenský

Všetci sú v pohode

Drama / Road movie

USA / Itálie, 2009, 96 min

Hádanka. Čo dostanem keď sa skĺbi De Niro, roadtrip, sentiment a duša Daria Marianelliho (H ako hudobný doprovod)??? Kdekoľvek na zemi sa akurát plánujú bábätká, v praxi, zatiaľ čo za rovnakej duševnej hedonistickej "konštelácie" sledujeme film. (S De Nirom, nevynechať!) Za rovnakej hedonistickej "konštelácie". Nevynechať. V skutočnosti mi do 5 minút vyšumelo, kto a čo a kde (sa nachádzam)... ... otvorila som myseľ a prijala "novú "realitu. Strácame a nachádzame. Veľká evolúcia. Áno, už dávno príbehová niť skočila do lunaparku, ale.... preto je to tak v pohode. Ne-vy-ne-chať.(10.2.2010)

Po komediálně laděné pohádce o chůvě McPhee přichází britský tvůrce Kirk Jones s melancholickou road movie. Stárnoucí Frank vyjíždí navštívit své čtyři děti, protože každé pod nuceným úsměvem něco nemilého skrývá a tenhle chlapík začíná objevovat malé i velké lži. Sbalil si kufr, který měl dokonce i kolečka, a odjel překvapit své potomky. Po smrti manželky se totiž leccos změnilo a svolat kvarteto ratolestí k jednomu stolu není tak úplně snadné. Stejně jako cesta letadlem kvůli Frankovým zdravotním trablům, tak ani milosrdná lež není tou nejlepší cestou (ne všechny děti to totiž dotáhly tam, kam si osamělý vdovec myslel). Nostalgické bilancování drží pohromadě především herci, zvláště pak spolehlivý DeNiro. Ten je opět výborný. Uvěřitelný chlap, který baví, kárá, dojímá, mentoruje. Potěšilo mě sympatické propojení Frankovi bývalé práce (specialista na potahování telefonních kabelů) s prolínáním telefonních hovorů do příběhu.. ostatně komunikace jak s divákem, tak na plátně nepostrádá spád. Prostě Jones se svým týmem několikrát donutí přemýšlet, připraví i jedno dramatické překvapení. Sympaticky osobní film, který víc dává, než bere!! A to se cení..(7.2.2012)

Příjemný a hlavně skvěle obsazený snímek. Už samotná De Nirova přítomnost natahala do rolí jeho dětí Sama Rockwella, Drew i Kate. A všichni se přirozeně před starouškem chtěli blízknout, takže hrajou jak nejlíp umí, a taťka je stejně s přehledem strká do kapsy nenápadnými trumfy. Příběh je vlastně taková důchodcovská road movie o rodinných hodnotách. Tyhle filmy já naštěstí můžu a tady se ještě nebáli přitlačit na pilu.(1.7.2010)

Zajímavý filmeček o muži, který se po smrti své ženy snaží uspořádat rodinnou sešlost se svými dětmi ale po nezdarech se vydává na dlouhý výlet za každým zvlášť aby posléze zjistil, že všechny jejich dokonalé životy nejsou tak růžové jak se na první pohled zdá. Film není ničím objevný ani originální ale vše táhne výborný Robert De Niro ve své první variaci na starého, sešlého dědka (Fotr je lotr se nepočítá). Je sice trochu smutné sledovat jak se bývalý Kmotr, Taxikář, Zuřící býk a Mafián plouží po světě s kufrem na kolečkách a musí brát prášky na srdce ale na druhou stranu se na De Nira dívá dobře za každých okolností. Obyčejný ale pohodový snímek.(13.7.2010)

• gilmore_girl

Opravdu nechapu, proc je tenhle film v sekci komedie! A protoze jsem komedii ocekavala, byla jsem hrozne zklamana a nastvana. Na film o "povedenych" detickach, ktere jen neustale lzou do oci svemu otci a snazi se ho zbavit, jsem nemela ani trochu naladu. Duvod, pro ktery to delaly, je vubec neomlouva, bylo to proste bezcitne a neodpustitelne. Misto zabavy jsem z toho tudiz mela depresi jak vrata! Ale libila se mi scena, kdy De Niro sedi se vsemi u stolu a ackoli je vidi porad jako deti, odpovidaji mu uz jako dospeli... diky tomu a jako vzdy skvelemu De Nirovi davam dve.(29.3.2010)

• - Na rozdiel od svojich detí, ktoré v celom filme používajú len mobilné telefóny, Frank volá výhradne cez pevnú linku alebo z telefónnych búdok. (elanius)

• - 67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "I Want To Come Home" – Hudba a text Paul McCartney (danecek24)

• - V italsko-francouzské verzi filmu je potomků pět. (virus10)