Všichni jsou v pohodě

• slovenský

Sme v pohode

Drama / Road movie

USA / Itálie, 2009, 96 min

Film je de facto remake italskýho filmu Všem se daří dobře s Marcello Mastroiannim, takže bych sem klidně mohl zkopčit koment od tohoto filmu, protože beztak ten koment nikdo nečet a byl bych z obliga, ale to by mě hryzalo svědomí, že jsem tuhle databázi ochudil o můj veledůležitej názor na tenhle film, kterej jistě každýho strašně zajímá. Nejsilnější složkou filmu je jednoznačně Robert De Niro, jen díky jeho výkonu vyniká celá bolestná podstata filmu a skutečně bych nechtěl být v jeho kůži ani na jednu minutu. Hrozně se mě líbilo jak fotil, to bylo nejlepší na celým filmu a ocenil jsem, že během závěrečných titulků ty fotky ukázaly, třeba ten autobus, taková milá a upřimná fotka. No a nemůžu nezmínit konec. Znáte to, někdy scénarista tlačí tak na pilu že nás obláží závěrečným dojímavým patnáctiminutovým projevem hlavního hrdiny v marné snaze zaslzet oči po celým světě. Tady jsem nenašel ani milimetr neupřimné citové gradace ve snaze dojmout i sedací soupravu před TV. Tady stačil krátký, ale zato upřimný záběr na jeden obraz a pak do očí Roberta De Nira a z očíček začaly skákat slzy jak paragánská jednotka při výsadku.(27.11.2010)

Takový mladší bráška dokonalého Gran Torina. Plakát může vyvolat zdání, že se u toho člověk bude celou dobu smát, ale opak je pravdou. Na nedostatek humoru si samozřejmě muselo postěžovat několik zdejších chorých mozků. Znovu si najít cestu k dětem, když navíc samy nejeví zájem, je těžké a příběh tohoto staříka mě o tom přesvědčoval celou dobu.(1.1.2011)

Jedno z těch nenáročných dramat o životě, kde se napravují pošramocené rodiné vztahy a u kterého vám s jistotou ukápne slza. Everybody's Fine se ovšem vymyká v tom, že celý herecký ensámbl táhne někdo s takovým jménem jako je Robert De Niro a sekundují mu o nic méně známé tváře. Navíc, kdy naposledy jste viděli De Nira v něčem, co se tak podobá roadmovie.(16.2.2010)

Italský originál neznám, ale pokud je lepší, tak si nedovedu představit v čem. Všichni jsou v pohodě je film, který musí chytit za srdce snad každého. Nejen lidi, kteří mají problémy s rodiči / dětmi. De Niro předvádí skvělý výkon, jeho "stařík" je přesně takový, jakého čekáte - usměvavý, podezřívavý, často zklamaný a tu a tam s psíma očima, přesto stále hledající smysl toho všeho, co se kolem něho děje. Dávám čtyři hvězdy a kousek páté, protože mě to celé neskutečně dojalo... A nemyslím tím jen scénu "Proč jste mi lhali?" rozhovoru u stolu. Nikdy by mě třeba nenapadlo, co s člověkem dokáže udělat pohled na obyčejné telefonní dráty. Vlastně pardon, na jejich PVC obaly. Hledáte drama, u kterého se zasmějete, zamyslíte i dojmete, a po kterém budete z kina odcházet spokojeni s úsměvem na rtech? Tady ho máte.(10.4.2010)

… aneb trocha toho sentimentu není občas na škodu. Předně chci všechny varovat, že tohle není komedie. To, že se sem tam trochu pousmějete, neznamená, že je to další rodinná komedie. To ani zdaleka. ____ Jeden by řekl, že si Robert De Niro bude chtít trochu odpočinout, přeci jen už něco dokázal a má na to věk. Ale on ne, ten jde do dalších projektů a to se mi líbí (vidíš, Seane? :-)) Od tohoto filmu jsem čekal takovou rodinou pohodovou komedii, kterou jsem si sehnal více méně jen kvůli obsazení. Ale myslím, že tohle (když už nic) jede svou vlastní cestou a snímek se snaží být originální (scéna, kdy Frank jí s malými dětmi, ale přitom se jich ptá na otázky z jejich momentálního života a oni mu odpovídají). Myslím, že tento snímek oceníte především, pokud už něco máte za sebou, protože se snáze ztotožníte s hlavním hrdinou a jeho otázkami, zda vychoval své děti dobře a pokud by šel vrátit čas, jestli by udělal něco jinak. Je zvláštní, že já do téhle kategorie (zatím) nepatřím, ale i přesto mě to zasáhlo tak, jak mělo. Roberte, si fakt pašák. Vzít na svá bedra celý film a zdárně ho dotáhnout do cíle, je znak toho, že i ve svém věku jsi stále legenda. Tím nechci shazovat ostatní (zvláště Kate a Drew byly skvělé) ale tohle je Robertova one man show. A myslím, že si ji zopakuji a nebudu mít nejmenších námitek. Jak říkám, jednou za čas trocha sentimentu nikoho nezabije.(27.3.2010)

• - O emotívnu hudbu sa postaral oscarový skladateľ Dario Marianelli (Pokánie). (Very_kuul)

• - Robert De Niro byl od samého počátku Jonesovou první volbou pro obsazení role Franka Goodea. Oslovil ho už v roce 2007. (Taninaca)

• - Během natáčení se hodně improvizovalo, aby situace nepůsobily strojeně. (Taninaca)