Všichni jsou v pohodě

• slovenský

Všetci sú v pohode

Drama / Road movie

USA / Itálie, 2009, 96 min

Na charismatického a výborně hrajícího De Nira je radost pohledět a tato role ve scénáři mu byla doslova šitá na míru. Kate Beckinsale je pěkná herečka stejně jako její vlasy. Everybody's Fine je koukatelný, místy příjemný snímek který rozhodně neurazí. Také bych si však Roberta dokázal představit v daleko lepších filmech. Celkově se mi ale snímek líbil tím životním pojetím. Silné tři hvězdy, 65%(14.2.2010)

Tak tento snímok nabitý hereckými hviezdami rozhodne nesklamal. Pritom som vzhľadom na často omieľanú sentimentalitu toho veľa nečakal. Obával som sa prvoplánovosti, umelých sentimentálnych dialógov zachádzajúcich do trápnosti a tak podobne. Našťastie sa nič z toho nepotvrdilo, síce tu sentimentálnosť je, to áno, ale je taká príjemne melancholická, krásne posmutnelá. Hlavne mi všetko prišlo reálne a úplne prirodzené. Riešia sa tu bežné problémy, ktoré sa týkajú (alebo skôr budú týkať) mnohých z nás a to bežným, prirodzeným spôsobom, pričom dialógy sú myšlienkovo bohaté a zaujímavé. Z toho dôvodu zaujme i celý príbeh, pričom na záver príde aj k nejakým emóciám. Som spokojný a milo prekvapený, De Niro tentoraz zabodoval. 80/100(6.10.2014)

Něco na ten způsob tu nedávno bylo, ovšem civilnější a ne tak polopatický. Niro je sice v pohodě, ale v tomhle duelu ho Nicholson spolehlivě válcuje. Zkrátka jsou tu všichni v pohodě až moc - i ten nevyvedenej malíř pokojů.... a konec tentokrát není na facku, ale rovnou na pořádný dělo. 50%(16.4.2010)

Příjemný a hlavně skvěle obsazený snímek. Už samotná De Nirova přítomnost natahala do rolí jeho dětí Sama Rockwella, Drew i Kate. A všichni se přirozeně před starouškem chtěli blízknout, takže hrajou jak nejlíp umí, a taťka je stejně s přehledem strká do kapsy nenápadnými trumfy. Příběh je vlastně taková důchodcovská road movie o rodinných hodnotách. Tyhle filmy já naštěstí můžu a tady se ještě nebáli přitlačit na pilu.(1.7.2010)

Pěkně natočená road-trip, která však od poloviny neskutečně smrdí tím známým americkým sentimentem a nic tomu nepomůže ani De Niro. Škoda, že nepřesedlal ke Scorsesemu a nezahrál důchodce s bouchačkou v ruce. Vlastně film "v pohodě", řekněme neškodný remake, ale Tornatore je jenom jeden. [Přesná stopáž: 100 min](21.2.2010)

• - V italsko-francouzské verzi filmu je potomků pět. (virus10)

• - O emotívnu hudbu sa postaral oscarový skladateľ Dario Marianelli (Pokánie). (Very_kuul)

• - Na rozdiel od svojich detí, ktoré v celom filme používajú len mobilné telefóny, Frank volá výhradne cez pevnú linku alebo z telefónnych búdok. (elanius)