Všichni jsou v pohodě

• slovenský

Všetci sú v pohode

Drama / Road movie

USA / Itálie, 2009, 96 min

Italský originál neznám, ale pokud je lepší, tak si nedovedu představit, v čem. Všichni jsou v pohodě je film, který musí chytit za srdce snad každého. Nejen lidi, kteří mají problémy s rodiči / dětmi. De Niro předvádí skvělý výkon, jeho "stařík" je přesně takový, jakého čekáte - usměvavý, podezřívavý, často zklamaný a tu a tam s psíma očima, přesto stále hledající smysl toho všeho, co se kolem něho děje. Dávám čtyři hvězdy a kousek páté, protože mě to celé neskutečně dojalo... A nemyslím tím jen scénu "Proč jste mi lhali?" rozhovoru u stolu. Nikdy by mě třeba nenapadlo, co s člověkem dokáže udělat pohled na obyčejné telefonní dráty. Vlastně pardon, na jejich PVC obaly. Hledáte drama, u kterého se zasmějete, zamyslíte i dojmete, a po kterém budete z kina odcházet spokojeni s úsměvem na rtech? Tady ho máte.(10.4.2010)

Takový mladší bráška dokonalého Gran Torina. Plakát může vyvolat zdání, že se u toho člověk bude celou dobu smát, ale opak je pravdou. Na nedostatek humoru si samozřejmě muselo postěžovat několik zdejších chorých mozků. Znovu si najít cestu k dětem, když navíc samy nejeví zájem, je těžké a příběh tohoto staříka mě o tom přesvědčoval celou dobu.(1.1.2011)

Zajímavý filmeček o muži, který se po smrti své ženy snaží uspořádat rodinnou sešlost se svými dětmi ale po nezdarech se vydává na dlouhý výlet za každým zvlášť aby posléze zjistil, že všechny jejich dokonalé životy nejsou tak růžové jak se na první pohled zdá. Film není ničím objevný ani originální ale vše táhne výborný Robert De Niro ve své první variaci na starého, sešlého dědka (Fotr je lotr se nepočítá). Je sice trochu smutné sledovat jak se bývalý Kmotr, Taxikář, Zuřící býk a Mafián plouží po světě s kufrem na kolečkách a musí brát prášky na srdce ale na druhou stranu se na De Nira dívá dobře za každých okolností. Obyčejný ale pohodový snímek.(13.7.2010)

Tohle je Drama jak má být, už dlouho jsem se takhle neodreagoval. Nepřekonatelný Robert De Niro a jeho touha poznat blíže své děti, jeho radost i částečné zklamání ze svých potomků. Koukat se na herecký koncert jednoho z největších hereckých velikánů... už jen to mi ke spokojenosti stačí. Opravdu jsem si na této novince pošmák. 85%(10.4.2010)

De Niro's fine, scénář ne. Premisa je jasná, karty jsou rozloženy od úvodních minut, ale vše je příliš povrchní, bez gradace a přímočařejšího tahu, že se i těch 1OO minut zdá proklatě dlouhých. Schéma "cestování při teskné hudbě-váznoucí rozhovor-předstíraný smutek-cestování.." moc dlouho nefunguje a většinu času už pak není moc o co hrát, ačkoliv by tenhle námět mohl být pro diváka pěkně silnou kávou. Celoživotní slabost pro De Nira se projevila i tady, věřil jsem mu každou větu a každý výraz, on to v těch očích prostě má. A hlavně kvůli němu nešel konec úplně do háje, ale určitý stupeň dojetí se přece jen dostavil. Ale opakuji, především kvůli Robertovi, ne díky scénáři a režii.(5.2.2010)

• - Robert De Niro byl od samého počátku Jonesovou první volbou pro obsazení role Franka Goodea. Oslovil ho už v roce 2007. (Taninaca)

• - V italsko-francouzské verzi filmu je potomků pět. (virus10)

• - Během natáčení se hodně improvizovalo, aby situace nepůsobily strojeně. (Taninaca)