Příběh o zamilovaném páru, kterému se během cesty na zcela pustém místě porouchá auto. Ve snaze objevit nějaké obydlí, natrefí na tajemnu farmu. Během pobytu na tomto místě oba lidé odkrývají svá vzájemná tajemství a zjišťují, že s tímto místem mají něco společného. (LIVINGDEAD)

Trailer

Karamanlis

Oproti Bessudovej nevábnej prvotine Lake Dead je Farmhouse určite citeľnými krokom vpred, o tom niet pochýb. Ide o horor, ktorý účelovo klame publikum a to, čo väčšinu času vyzerá, ako úplne priemerné a absolútne neinovatívne exploitation klišé sa v závere pomerne nečakane zvrtne v čosi úplne iné a podľa môjho názoru vcelku pôsobivé. ()

kingik

Manželé traumatizovaní nedávnou smrtí svého novorozeného dítěte (že by remake stejnojmeného hororu z roku 1998?) rozhodně neudělali dobře když na své cestě za novým začátkem po autonehodě vyhledali pomoc na zdejší farmě. Její majitelé se zpočátku jeví jako milí hostitelé, ale posléze se z nich vyklube sadistický páreček libující si v mučení svých hostů. Jak já s oblibou říkám, gore kaše se nikdy nepřejí a kdo to má rád dá si vždycky nášup, ale tentokrát se nejedná až tak o dalšího, čistokrevného zástupce do hororového subžánru. Film totiž v poslední třetině zamíří jinam než po celou dobu směřoval. Následná pointa s kterou tvůrci v závěrečné fázi přijdou je až trochu násilná, ale vysvětluje občasné zdánlivé podivnosti v předchozím ději. Někoho ta pointa znechutí a někomu přijde docela dobrá a mně přišla poměrně krásně rozpačitá a hodně překvapivá vzhledem k předchozímu vývoji děje. Herci hrající týraný manželský pár byli docela dobří i když (úmyslně) ne příliš sympatičtí, a hlavně, vždycky se najde v takovém páru jeden (zadlužený) slaboch kvůli kterému se téhle dvojce nedá až tak fandit. Sadistický páreček byl tvořen známějšímí herci, Steven Weber a Kelly Hu, kteří se svých rolí zhostili dobře. Moje druhé obeznámení s tvorbou režiséra George Bessuda proběhlo zase docela v pohodě. Ukázalo se, že je to zdatný horrorman, který diváka umí vydusit, ale ještě tak docela nemá na to, aby si s ním dokonale (vy)hrál. Příště by měl být přece jen důslednější jak svůj film vede a kam ho po dramaturgické stránce nakonec dovede. Plusem je technická stránka, solidní a někdy až mrazivé napětí a také to, jak si film poradil s hrozícími stereotypy hororového žánru a v neposlední řadě vydaní se vlastní cestou originality. Jak to nakonec s týraným párem dopadlo se nesluší prozrazovat, ale nečekejte snadno odhadnutelný závěr. 80% ()

Bloody13

Takhle to dopadá, když řidič usne za volantem. Auto zničený, všude okolo pustina, nadohled jen farma s podivnými majiteli. Divákům je více než jasné, kam tohle bude směřovat - k mučení dvou hlavních, absolutně nesympatických postav. Do toho znatelně vlezlé flashbacky, které zpočátku prohlubují jejich minulost, ke konci už navádějí k jejich smutnému osudu. Explicitních záběrů se film sice nebojí, ale napětí je pohřbeno demencí ústředního páru. Z Farmhousu tak vylezl další tuctový hixploitation, jehož závěrečné rozuzlení buďto pekelně nasere, nebo v lepším případě rozesměje. ()

LIVINGDEAD

Skvělé herecké obsazení a výkony. Zpočátku se asi 30 minut jen seznamujeme s postavami, ale pak to začne..... mučení, naháněčka a vše co k dobrému horroru patří. A u jedné scény jsem i zavíral očka : SPOILER! : a to, když mladé ženě bylo struhadlem strouháno kolínko...... brrrrrrr, ještě ty zvuky slyším :-) PARÁDA :-) OBSAH: Příběh o zamilovaném páru, kterým se během cesty pokazí auto. A ke všemu na zcela pustém místě. Pár hledajíc nějaké obydlí, natrefí na tajemnu farmu. Během pobytu na tomto místě odkrývají svá vzájemná tajemství a zjišťují, že s tímto místem mají něco společného. ()

J*A*S*M

Naprosto průměrný horor, jenž první půlhodinu nudí, potom začne být trochu zábavný, aby ke konci klesnul na dno. Opravdu, na takovéhle závěry už začínám být alergický. Jediná vyloženě pozitivní věc na tomhle filmu je skutečnost, že se ukázalo, že George Bessudo není až takový režijní impotent, jako se zdálo po jeho loňském snímku Lake Dead. Na Farmhouse už lze nějaký ten um vidět, ale scénář je opět jedna velká prasárna. 5/10 ()