Indiánske rozprávky

V indiánskom tábore žijú dve veselé deti Orlie Pierko a Hviezdička. Orlie Pierko má meno podľa orlieho pera, ktoré smie nosiť len statočný Indián. V jednotlivých rozprávkach sa malý indiánik stáva hrdinom aj keď mu veľakrát pomôže samotná príroda. Tak sa mu podarí zachrániť Hviezdičku zo spárov zlého supa, priniesť živú vodu a s ňou jar, premôcť modrého bizóna, ktorú mu vzal pierko, bojovať so zlým obrom, ktorý napadol osadu, oslobodiť čierne slnko, odhaliť tajomstvo javorov a spriateliť sa so strašným medveďom.

Názvy jednotlivých epizod:  1. Mustang so zlatou hrivou
17. Vrabčie hniezdo
18. Dolina divokých koní
19. Fajka mieru
20. Najkrajšie údolie
21. Malá Indiánka (oficiální text distributora)

Tomco

Veľmi pekný večerníček, ktorému na čare určite pridával aj hlas človeka, ktorý nás dnes navždy opustil :(. ()

anderson

SLOVENSKÁ DVD PREMIÉRA: NOVÝ ČAS/STV = 14.3.2011, pôvodný animovaný večerníček - Cena za toto "stánkové" DVD je prehnaných 6,99€ !!! (14.3.2011) ()

corpsy

Indiánske príbehy boli stále populárne, hlavne v tej dobe a tak nebolo pochýb, že to zafunguje. A zafungovalo to intenzívne, podobne ako vinnetuovky. ()

Elgin

Vyborny vecernicek pre najmensich kde sa na svet indianov usmieva indianske slniecko a dozera na nezbednikov Hviezdicku a Orlie Pierko, ktory su vzdy zaneprazdneni vystrajanim. Nezabudnutelny serial s Michalom Docolomanskym a ak si dobre pamatam, tak tento serial som zhliadol uz v roku 1986 tak nerozumiem preco udavaju rok 2007 v zahlavi tohto serialu? Kazdopadne ako Kroner patri k Kubkovi a Matkovi, tak Michal patri k tomuto Tancu s vlkmi pre najmladsich. ()

vojo

Kedže si tento vydarený seriál pamätám z detstva, rok 2007 ako dátum vzniku je riadny prešlap, ale už to tu niekto riešil... ()

giaruj

Pekná kreslená indiánka (príbeh). Z veľkých očí Hviezdičky som nemohol spustiť oči, túžil som byť Orlím pierkom. Úvodný prológ sa jednoducho vrýva do pamäti:-) ()

papadoce

Na hlase Michala Dočolomanského som vyrástol a chcel byť indiánom ako Orlie pierko. Ako indiáni som aj dopadol. Úžasné spomienky na tú krajšiu časť môjho nie dlhého detstva. ()

mata77

Rozprávky o odvážnom indiánovi sme milovali v detstve a teraz ich s vervou púšťam mojim deťom. Trochu ma zarazilo, aký podtón majú niektoré príbehy a nie raz je v nich nežné pohlavie vykreslené ako slabšie a to, o ktoré sa treba starať. Niektoré animácie majú hororový ráz a slabšie povahy by sa ich mohli báť. Je to rozprávková klasika, ako aj nezabudnuteľnéhý rozprávač Dočko. ()

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

Michal Dočolomanský: 1942 – 2008

26.08.2008

Pro filmové a televizní diváky byl třeba detektivem Nickem Carterem z Adély, hrabětem Teleke z Tölökö z Tajemství hradu v Karpatech či mladým Pichandou z Tisícročné včely. Divadelní publikum jej… (více)