Indiánske rozprávky (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1982, 21x8 min

Zdeněk Krupa

Rozprávky o odvážnom indiánovi sme milovali v detstve a teraz ich s vervou púšťam mojim deťom. Trochu ma zarazilo, aký podtón majú niektoré príbehy a nie raz je v nich nežné pohlavie vykreslené ako slabšie a to, o ktoré sa treba starať. Niektoré animácie majú hororový ráz a slabšie povahy by sa ich mohli báť. Je to rozprávková klasika, ako aj nezabudnuteľnéhý rozprávač Dočko.(31.5.2012)

Vyborny vecernicek pre najmensich kde sa na svet indianov usmieva indianske slniecko a dozera na nezbednikov Hviezdicku a Orlie Pierko, ktory su vzdy zaneprazdneni vystrajanim. Nezabudnutelny serial s Michalom Docolomanskym a ak si dobre pamatam, tak tento serial som zhliadol uz v roku 1986 tak nerozumiem preco udavaju rok 2007 v zahlavi tohto serialu? Kazdopadne ako Kroner patri k Kubkovi a Matkovi, tak Michal patri k tomuto Tancu s vlkmi pre najmladsich.(27.4.2009)

Moja najoblúbenejšia kreslená rozprávka zo Slovenskej tvorby! /100%/(26.8.2008)

SLOVENSKÁ DVD PREMIÉRA: NOVÝ ČAS/STV = 14.3.2011, pôvodný animovaný večerníček - Cena za toto "stánkové" DVD je prehnaných 6,99€ !!! (14.3.2011)(14.3.2011)

Veľmi pekný večerníček, ktorému na čare určite pridával aj hlas človeka, ktorý nás dnes navždy opustil :(.(26.8.2008)

• - Protože Evžen Spálený, zeť výtvárníka a scénáristy seriálu Karla Zemana, v průběhu natáčení emigroval, převzal režii Ladislav Vlk. (redfoxik)

• - Rozprávkový seriál bol vytvorený v papierikovej technike. (Raccoon.city)