13. komnata Vladimíra Brabce (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2008, 26 min

Nejhorší v životě pana Brabce myslím nebyla role majora Zemana, ale fakt, že se s tím, jak vidno z tohodle dílu komnaty, ještě sám vnitřně nevyrovnal. Ale chápu, že to v naší republice, kdy se každej, kdo má kousíček totalitního másla na hlavě, snaží odklonit pozornost od sebe na ty druhý (kór tak lehce polapitelný), není vůbec lehký. Ale je to asi taky o člověku samotným. Nohavicovi už všichni odpustili a přitom on ve skutečnosti pomáhal režimu ve svým důsledku zřejmě mnohem víc. Nohavicu neposlouchám, takže by pro mě bylo ještě lehčí ho za to odsuzovat, ale myslím, že je to na nic. S minulostí se každej musí vyrovnat sám, důležitý pro nás ostatní je, jakej je ten člověk TEĎ.(29.4.2008)

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Vladimír Brabec: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(13.8.2008)

Pan Brabec je pro mne velký herec, skvělý dabér a úžasný člověk a je škoda, že ho národ zatratil kvůli jednomu seriálu. Mně 30. případů majora Zemana vůbec nevadí, neberu to jako nic politického, jen se kochám hereckými výkony ...Kéž by to tak udělal každý. Je smutné vidět, že takového PANA herce, to trápí prakticky dodnes. Jinak souhlasím s tím, že pan Cibulka se do pořadu fakt nehodí (on vlastně z mého pohledu, se nehodí nikam).(30.11.2015)

Skvělý dokument o jednom z našich nejlepších herců a dabérů (nejen) staré školy. Škoda, že je díky určité skupině lidí (rád bych napsal "ignorantů", ale nepřísluší mi urážet) zatracován a je snadným terčem urážek. Přece jen, tito lidé se ani třeba kolikrát nedokáží zamyslet, jak by se oni rozhodli, jestli tu roli Zemana odmítnou nebo ne... Největší uznání jsem k němu choval v momentu, kdy vyjádřil svůj respekt k Národnímu divadlu. Takový přístup k řemeslu se při vší úctě už jen tak nevidí.(8.8.2009)

Vynikající dabér a herec, to je Vladimír Brabec. A je úplně jedno v čem hrál, je podstatné, jak hrál. Je mi na blití z blbých keců těch, kteří za socíku byli zalezlí na chatě hluboko v lesích a ani tam si nedovolili byť jen naznačit, že se jim něco nelíbí. Dnes mají celou tu svoji sprostou držku plnou pitomých plků o svém hrdinném odboji proti něčemu, co už víc jak dvacet let neexistuje. A nejvíc mě dokáže nas...štvat, když takové pindy mají neumětelové, kteří stojí před kamerou jak žehlící prkno, tváří se jak čerstvě vyoraná myš a jejich verbální projev je srovnatelný se zvukovým doprovodem plynatosti. Pro všechny tyto novodobé odbojáře bych měla jedno místečko, kam by mohli jít. Ale ne do mé.(9.12.2011)