poster

Architekt odpadu

 • Velká Británie

  Garbage Warrior

Dokumentární

Velká Británie, 2007, 84 min

Režie:

Oliver Hodge

Externí recenze k filmu (4)

 • CinemaMagazine.cz (Pavel Žďárek)

  "Dokument má nejen dobrý námět a stavbu, ale nenudí ani při své slušné délce, dokonce má i skutečný závěr, což jenom ukazuje, s jakou pečlivostí na něm Hodge pracoval. Obával jsem se, že by mě Architekt odpadu mohl nudit, ale opak je pravdou. Jde o aktuální dokument zachycující nejen osud jednoho…" (více)

 • Indiefilm.cz (Matouš Svěrák) ****

  "Architekt odpadu je totiž spíše než portrétem společenským apelem. Bojuje za možnost objevovat něco nového, a to v odvětví, ve kterém málokdo dnes vidí možnost radikálnějšího posunu. Není tak jenom další z řady zelených agitek co se na plátnech kin poslední dobou objevují tak často." (více)

 • Rozhlas.cz (Tomáš Kůs)

  "Mike Reynolds je osobnost, která celovečerní dokument spolkne jako nic. V Architektovi odpadu nejde jen o nesmírně zajímavé téma, vhodné k vážnějšímu zamyšlení (soběstačné technologické postupy, které Mikeův tým pro stavbu používá jsou primitivní a každému pochopitelné), ale i o dobrou filmařskou…" (více)

 • Tiscali.cz (Stanislav Buzek)

  "Dokument Architekt odpadu je vzácnou ukázkou idealistického nadšení, které přináší užitek a posiluje mezilidské vztahy." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace