poster

Důvěrnosti

 • USA

  Nothing Is Private

 • USA

  Towelhead

Drama

USA, 2007, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Blizzard
  ***

  Docela jsem se na Towelhead těšil a očekával jsem další malý nezávislý poklad, ale výsledek mě příliš nepotěšil. Řekněme si to na rovinu, 13letá Jasira je prostě budoucí nymfomanka jako vyšitá, která si pod taktovkou svého rasistického tatínka hraje na nevinnou malou holčičku. Světe div se, najednou už nejsem panna, kdo v tom má asi prsty?!? Jedeme dál a hle kdopak to tu je, čokoláda ze školy, hups na to. V tomhle filmu má skutečně jen málo lidí všech pět pohromadě, jedním z nich je např. těhotná sousedka, která Jasire nabídne azyl, ta je však spokojená se svým orgasmem a tak jej v klidu odmítne. Posunem se tedy trochu v čase i prostoru a dostáváme se k otázce - Co nám tímto pseudo výtvorem chtěl autor vlastně sdělit? Pokud to měla být hrozba zneužívání dětí, tak opravdu neuspěl, neboť když si odmyslím ten vyčnívající rasismus na každém kroku, tak tu největší násilí bylo spácháno leda tak na té číče. Tenhle film zároveň nemůže být ani o tom, jak nemáme žádné soukromí. Možná jsou Američané bystřejší sousedé než Češi (vtip), ale pokud bude někdo z vašich sousedů chtít, klidně může být masovým zabijákem, chodit při tom k sousedce na kafe, venčit jí psa, hlídat jinému sousedovi děti a když to nebude úplný ucho, tak se nic nedovíte ani za několik let. Tohle je další věc přitažená trochu za vlasy, každý tu ví vlastně všechno jen díky tomu, že si o tom účinkující představitelé v čele s Jasirou pěkně poklábosí. Alespoň herecky je to v podstatě zvládnuté dobře, i když těžko něco pořádně hrát, když je celý film očividně tak trochu zmatený jako sám Ball a tak z toho nakonec vznikla jen jakási nic neříkající "parodie" na American Beauty. (6/10)(7.2.2009)

 • bouncer
  ****

  Zajímavé a velice povedené drama o sexuálním dospívání mladé americko-libanonské dívky s konzervativními rodiči a nemravným sousedem. Natočené je to hodně reálně, bez přehnaných emocí. Střídá dramatické chvíle s humornými a vše s nadhledem. Začátek je bohužel rozvleklý a já se trochu nudil, ale s postupem času mě příběh opravdu pohltil...(26.1.2009)

 • Pajky3
  **

  Pro mě to byl jeden z nejdivnějších filmů, co jsem kdy viděl. Přišla mi divná úplně každá postava. Dcera na pár facek, otec ještě mnohem víc. Soudśed Aaron byl správně ujetej záporák. Těhotná sousedka se zase motala extremně do všeho. Maminka pobavila výstupem u stromečku a korunku tomu nasadil Tomas. To byl opravdu divnej zážitek, možná někdy v budoucnu přehodnotim, ale teď si myslim, že to bylo moc do extrému.(21.1.2010)

 • Hal_Moore
  *****

  Obrovské překvapení. Hrozivě skutečné drama o znásilnění a sexu nezletilých (13 let pro upřesnění). Film naštěstí nedusí diváka depresivní atmosférou, ale vážné pasáže prolíná se zábavnými (kočka, první orgasmus, "Have sex with me"), a jde mu to stejně skvěle, jako to šlo u Americké krásy. Je vidět, že jsou oba filmy od stejného autora. Summer Bishit bylo v době natáčení již osmnáct let a musím říci, že jde o jedno z nejkrásnějších stvoření, jaké jsem kdy viděl. Ona i ostatní podávají bezchybné výkony, obzvláště musím vyzdvihnout Aarona Eckharta, který zde a v Temném rytíři dokázal, že by klidně mohl patřit mezi hereckou elitu. Snad, jednou... Nothing Is Private se mi zarylo pod kůži a zůstane tam ještě pěkně dlouho.(17.1.2009)

 • Dadel
  *****

  Vynikající film, který zpočátku začíná jako komedie o naivní odstrkované Libanonce, ale postupně z něj stále více mrazí. Nejpříjemnější překvapení za hodně dlouhou dobu. Nechápu, že tento skvost nezískal širší ohlas (ještě nedávno jsem ho vůbec neznal). A ten český název je teda "zhůvěrnost". A teď si (nebojte, jen protentokrát) zahraju na Radka Cihlu: Podobné filmy: Amreeka, Americká krása (tahle podobnost mě napadla ještě předtím, než jsem si všiml, že to je od stejného scénáristy)(8.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace