Důvěrnosti

Nothing Is Private

Towelhead

USA, 2007, 124 min

Neviděli jste film? Zvažte přečtení mého komentáře, mohli by jste přijít o část příběhu!! Opravdu ta podoba s American Beauti je obrovská a myslím že kdyby se jí trochu ubralo, rozhdoně by to filmu neuškodilo. Scéna kdy se Jasira přišla omluvit kamarádovi ze školy, mě docela dostala "Tak jsi s ním udělala rozhovor, to mě nebere" "A co by tě teda bralo?" "Nic už je pozdě...........nebo už vím, vyspi se semnou" No teda jako sice jsem něco podobného čekal, ale že to na ní takhle vyhodí a ona mu ještě kývne to jsem teda nečekal. Nadržený přítel, ještě nadrženejší soused a dceruška svého rasistického, vlasteneckého, libanonského tatíčka, který chce mít svojí dcerušku dokonalou a udělal by pro to cokoliv (což se mu ne zrovna daří), si to všechno náramě užívá, i když se občas tváří že nechce, že se jí to nelíbí, nebo dokonce jako telátko, který vůbec neví o co jde. Jak už tady někdo psal, tak jediná rozumná a "normální"(otázka je co je dneska normální) rodina se zdají manželé od vedle, hlavně tedy těhotná manželka, která se snaží "nevinnou" holčičku ochránit před zlem, které na ní číhá hlavně od souseda. Na film se rozhodně koukat dalo a asi kromě té podoby s American Beauti a trochu moc nadrženou třinácti letou Jasirou, nic vytknout nemůžu.(1.9.2010)

Film plný úchylov toho najhrubšieho zrna, rasizmu (nie vždy len zo strany bielych), a jednej 13ročnej dorastajúcej libanonskej nymfy v rozpuku. Celé sa to akosi nikam nehýbe, nič sa nerieši, len dlhé 2 hodiny vlečie. Neviem, možno tak mať dorastajúcu dcéru tak ešte hviezdu prihodím, takto len priemer.(3.8.2009)

Abych řekla pravdu, zírala jsem jako puk po celé 2 hodiny. Ve smyslu, co tím chtěli vlastně tvůrci říct. Sexuální vývoj a sebeobjevování 13leté Jasiry mi přišly chvílemi příliš vulgárně podané, zvláště ve srovnání s extrémně konzervativním otcem a frivolní matkou. Dívka z toho všeho vyšla (ne vlastní vinou) jako rajda. Konec to trochu napravil, nicméně jako celek hodnotím jen průměrně.(12.8.2013)

Uzasne napsano,skvele odehrano snad vsemi herci,velmi zajimave natoceno-hlavne zacatek.Ke konci se u me uz trosku objevovala nuda(stopaz by klidne mohla byt o par minut kratsi)ale itak pro me slusne prekvapeni a velmi silne 4*.Vypada vsak bohuzel,ze film velmi zapadne a ani se moc nedivim-ja se o nem dovedel nahodne na internetu(29.12.2008)

Docela jsem se na Towelhead těšil a očekával jsem další malý nezávislý poklad, ale výsledek mě příliš nepotěšil. Řekněme si to na rovinu, 13letá Jasira je prostě budoucí nymfomanka jako vyšitá, která si pod taktovkou svého rasistického tatínka hraje na nevinnou malou holčičku. Světe div se, najednou už nejsem panna, kdo v tom má asi prsty?!? Jedeme dál a hle kdopak to tu je, čokoláda ze školy, hups na to. V tomhle filmu má skutečně jen málo lidí všech pět pohromadě, jedním z nich je např. těhotná sousedka, která Jasire nabídne azyl, ta je však spokojená se svým orgasmem a tak jej v klidu odmítne. Posunem se tedy trochu v čase i prostoru a dostáváme se k otázce - Co nám tímto pseudo výtvorem chtěl autor vlastně sdělit? Pokud to měla být hrozba zneužívání dětí, tak opravdu neuspěl, neboť když si odmyslím ten vyčnívající rasismus na každém kroku, tak tu největší násilí bylo spácháno leda tak na té číče. Tenhle film zároveň nemůže být ani o tom, jak nemáme žádné soukromí. Možná jsou Američané bystřejší sousedé než Češi (vtip), ale pokud bude někdo z vašich sousedů chtít, klidně může být masovým zabijákem, chodit při tom k sousedce na kafe, venčit jí psa, hlídat jinému sousedovi děti a když to nebude úplný ucho, tak se nic nedovíte ani za několik let. Tohle je další věc přitažená trochu za vlasy, každý tu ví vlastně všechno jen díky tomu, že si o tom účinkující představitelé v čele s Jasirou pěkně poklábosí. Alespoň herecky je to v podstatě zvládnuté dobře, i když těžko něco pořádně hrát, když je celý film očividně tak trochu zmatený jako sám Ball a tak z toho nakonec vznikla jen jakási nic neříkající "parodie" na American Beauty. (6/10)(7.2.2009)