True Blood: Pravá krev - Série 1

(série)
Drama / Fantasy / Horor
USA, 2008, 10 h 15 min (Minutáž: 48–56 min)

Tvůrci:

Alan Ball

Předloha:

Charlaine Harris (kniha)

Nathan Barr

Anna Paquin, Stephen Moyer, Alexander Skarsgård, Ryan Kwanten, Rutina Wesley, Sam Trammell, Chris Bauer, Deborah Ann Woll, (více)

Epizody(12)

Hlavní postavou je Sookie - barmanka, která je obdařena telepatickými schopnostmi. Má bratra Jasona a oba žijí u jejich babičky. Sookie pracuje v hospodě, kde celý den slyší, co si jiní myslí. Jednoho večera přijde do hospody upír Bill a Sookie je z něj úplně učarovaná. Její bratr Jason si užívá sex, ale při sexu údajně uškrtí ženu, se kterou se miloval, a je zatčen místní policií. Poté, co upír Bill odejde z baru, je napaden a útočníci si z něj berou krev. Sookie Billovi pomůže, ale neví, co způsobila tím, že se do něj zamilovala. (Varan)

WathanajX

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Páni už nevím, jak dlouho jsem o tomhle seriálu uvažovala ale dlouhá chvíle a neustále se opakující nutkání koukat pořád dokola na staré známé seriály mě nakonec dohnala k něčemu staronovému a upířímu… Klady: Odklad sledování nejspíše způsobila má nedobrá předchozí zkušenost s upíry všeho druhu ve všech možných seriálech a filmech. Upřímně jsem čekala jen další podobnou přeslazenou hovadinu pro teenagery jako jsou Upíří Deníky nebo Stmívání. Ale TOHLE jsem fakt nečekala. Upíři se konečně neschovávají ale i pře veškeré neshody chodí mezi lidmi a pijí uměle vyrobenou krev. A mě se tenhle nápad vážně zamlouvá. Konečně žádné schovávání a obavy o odhalení upířího světa ale prosté – Tady jsme a teď nás buď milujte a obdivujte a nebo si polibte! Všechno je takové, jak to naznačují skvělé úvodní titulky s parádní písničkou. Je to surové, drsné, krvavé, a přesto ne nechutné i když se to může na první pohled zdát a zaplaťpánbůh – je divný že to říkám o seriálu o upírech – ale i zcela logické. Upíří svět je do puntíku promyšlený a má svá zásadní pravidla a my se stejně jako hlavní hrdinka Sookie postupně dostáváme hlouběji do jejich světa skrze charismatického upíra Billa. Postav je tu taková hromada že bych je snad z hlavy ani nedala dohromady ale je to taková vážně zajímavá směsice, ve které si jistě každý najde hned po pár dílech toho svého oblíbence. Zápory: Pro mě hned po prvních pár dílech trochu naivní postavička oné Sookie. Lítá sem a tam a hledá upíří povyražení je milá, hodná a spoustu dalšího ale prostě jo lezla mi na nervy. U ostatních postav zatím nevím, co si o nich myslet oblíbence mám, ale názory na ostatní se mi zatím pořád mění. Co se týče děje tam jsem chvílema trochu tápala. Nápad i to kolem čeho se první série točila se mi líbil, ale prostě já nevím někdy mi přišlo, že se docela i nudím i přes dost peprné erotické scény dosahující i na skrz toto téma nechvalně známou Hru o trůny. Ale seriál se teprve rozjíždí, a tak zatím nad hodnocením mhouřím oči no a čekám co z toho bude. Hodnocení: (4*) za slibně vypadající upíří seriál a chytlavou úvodní písničku ()

dragonfire

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Podobně jako trůny hraje True Blood na značné množství erotických scén, nečekané vraždy a nevyzpytatelné postavy, které se postupem série rozvíjí, až vám na konci přijde, že je velmi dobře znáte. Intro tohoto seriálu nijak nenapoví, jakým směrem se bude děj ubírat, spíše to poukazuje na atmosféru, ve které se seriál odehrává. První série si mě získala během prvních pěti minut a od té doby to byl v podstatě binge všech 10 dílů. Těší mě, že upíři nemají denní prsteny a všelijaké blbosti, a že seriál zůstává věrný autentičnosti - tedy přes den spát, v noci lovit. V této sérii se řeší vraždy, které vypadají jako akt z vášně, avšak za nedlouho zjistíte, že se jedná o pravý opak. Uvidíme, jestli zbylé série dokáží udržet tempo té první. Nicméně, za mě je to 100 % s kapkou naděje pro ostatní série. ()

NinadeL

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. série je taková přímočará, hned od začátku se jde centrálně na branku, servírka Sookie potkává upíra Billa a všechno se pozvolna propojuje s celým stromem vedlejších postav, aby se ve finále vyřešila hlavní detektivní zápletka. Během řešení série vražd Sookie hodně dospěje, její bratr Jason několikrát čelí obvinění z vražd a propadá šílenství. Maličko se také dozvíme něco o světě upírů, který není tak jednoznačně černobílý, jak se ho snaží prezentovat soudobá média. ()