po celou dobu sledování tohoto dokumentu se mi v hlavě stále dokola přehrávala tři slova: IN - YOUR - FACE ! ... nemohu být ani objektivní, ani kritický, protože Bill Maher vyřkl a vystihl všechno to, co mám chuť s prominutím vpálit do ksichtu každému věřícímu, se kterým se dostanu do diskuse ohledně náboženství.. celková absurdnost všech náboženství je zde jasně demonstrována mimo jiné neschopností věřících nalézt protiargumenty na tvrzení Billa Mahera.. mně totiž také opravdu nestačí výroky typu: "věřím, protože vím, že to tak je".. osobně v tuto chvíli zvažuji, jestli se stanu pastafariánem a budu věřit v létající špagetové monstrum, anebo stoupencem cannateismu s vírou v rostlinu cannabis.. amen ... P.S.: nemám nic proti víře jako takové (v nějakou vyšší moc, v osud apod.), ale na jednotlivá náboženství se svým arogantním, jednostranným pohledem na svět, nepřipouštěním jiných alternativ, miliony nesmyslných pravidel a z toho všeho vyplývajícím vymýváním mozků mám prostě alergii..(31.3.2013)

Věřící: "Bůh vás slyší, kdykoli to opravdu potřebujete." Bill Maher: "Pokud Santa Klaus dokáže objet všechny domy na světě..." Věřící: "Já na Santu nevěřím." Bill Maher: "No ještě aby, je to absurdní, aby jeden člověk dokázal obletět všechny komíny na světě a hodit do nich dárky… ale když jeden člověk slyší všechny prosby, to je něco jiného...". Jak tvrdil Seneca mladší: “Náboženství je shledáváno prostým lidem jako pravda, vzdělaným lidem jako lež a vládnoucí vrstvě jako užitečnost.”(18.8.2010)

"Faith means making a virtue out of not thinking (Viera znamená robiť z nerozmýšľania cnosť)." Myslím, že sa mi ešte nestalo, aby som pozeral dokument tri krát v priebehu troch dní. Bill Maher tu vyslovuje názor, ku ktorému som sa (ešte pred tým, než som ho vôbec poznal) dopracoval tiež a dodnes za ním stojím a to, že správnou cestou je pochybovať, stavať sa k veciam skepticky a nie brať ich neoverené ako fakt. Dokument je vtipný, krásne satirický, plný myšlienok a kritický k ľuďom, pre ktorých je realita sveta tak krutá a desivá, že zo strachu uveria akokoľvek šialenej povesti, či bájke, ktorá im sľúbi zmysel v ich mizernom živote a ešte ďalší život po smrti.(3.5.2011)

Bill Maher je arogantní floutek a jeho dokument na to bohužel dojíždí. Je to škoda, jelikož se jinak strefuje do zajímavých témat. Velice kladně hodnotím závěr dokumentu.Víra v báchorky je přežitek z dob dávno minulých. Že něčemu nerozumím neznamená, že je to zázrak a nastane-li konec světa, způsobí si to jedině lidé sami a jejich odlišná "víra".(29.1.2009)

Tenhle dokument je nepopsatelný, dokonale vystihuje, jak náboženství (jakékoli, včetně sekt), vymývá lidem mozky. Pro někoho, kdo s náboženskými fanatiky má osobní zkušenost, je to jednoduše řečeno pastva pro oči i duši. A navíc tomu nechybí satirický tón. Děkuji tvůrcům, že měli odvahu něco takového natočit.(1.2.2009)

• - Maher proslul tím, že o Bohu mluví zásadně jako o „vesmírném taťuldovi“ a o Ježíší jako o „imaginárním příteli“. (kiddo)

• - Při natáčení používali tvůrci falešný pracovní název „Duchovní cesta“, aby získali rozhovory s náboženskými představiteli. Ti nevěděli, že se na snímku podílí Bill Maher, dokud se nedostavil na rozhovor. (kiddo)

• - V souvislosti s příjezdem papeže Benedikta XVI. do USA v dubnu 2008 se Maher postaral o pořádný skandál, když o papeži ve svém pořadu Real Time prohlásil: „Dámy, je svobodný, býval to nácek a nosí divné klobouky.“ Vášnivá odezva pravicových médií a věřící veřejnosti ho přiměla k „omluvě“: „Už nikdy ten vtip s náckem neudělám, protože odvádí pozornost od toho, co jsem se opravdu snažil říct. A to, že kdyby se zjistilo, že vedoucí firmy zaměstnává tisíce lidí, co zneužívají děti, skončil by ve vězení. Pokud máte pár stovek příznivců a někteří z nich zneužívají děti, tak jste hlava sekty. Když jich máte miliardu, tak jste papež.“ (kiddo)