• Hellboy

Bill Maher mi je hodně nesympatický (se svym nucenym smíchem) a jeho snaha ukázat to, co chce ukázat (že náboženství je nesmysl atd.) bohužel vyznívá planě, když se na to ptá třeba řidičů trucků v kapli postavené z kamionu na odpočívadle někde na dálnici. Diskutuje s nevhodnými osobami, kteří nedokáží dostatečně argumentovat a tak plácají hovadiny, jak jinak. Samozřejmě, jak by také mohli nějaký vidláci argumentovat, když i zkušení knězi a církevní představitelé se dají nachytat. Je to proto, že bible se zcela očividně NEDÁ NIJAK LOGICKY vysvětlit! (o což se Bill neúspěšně snaží) Dá se volně interpetovat a to je samozřejmě kámen úrazu, každej debil si z ní vybere, co se mu hodí. Bible si každou chvíli protiřečí, je složená z více částí, každá je jinak stará, byla mnohokrát upravována, bylo dohadováno, co do ní patří a co ne a takle by se dalo pokračovat fakt dlouho...! (Proto má Bill po ruce neustále argumenty) Tihle lidé věří v boha (možná až na toho magora s botama od Lizards) a Bill jim chce logicky zdůvodnit, že to je nesmysl. Jenže jak to udělat? Logicky to vysvětlit nejde, protože když někdo věří v boha, tak si na něj s logikou nikdo nepřijde. __ Bill má velmi dobrej záměr, uvítal bych víc dokumentů o hlouposti světových náboženství a o hrůzných činech, která jsou dodnes páchána ve jménu nejrůznějších bohů, ale tentokrát to nevyšlo. Bill se (neúspěšně) pokusil ukázat pár lidem, že se s vírou pletou, natočil to a pustil to do kin. Ale poučné to není a zábavné taky ne. Dokument nic nového nepřinesl, nic co bych už nevěděl a už se o tom nepřesvědčil. Za co jsem hodně rád je fakt, že se podíval i na scientology a mormony. Nesrovnatelně větší přinos má ale dokument Jesus Camp s tou odporně tlustou krávou, co si chce vytrénovat křesťanské fanatické sebevrahy, protože děti jsou přece tak ovlivnitelné...(8.4.2009)

Jako přehlídka výstředních fanatiků je to zábavné. Bill Maher má podle mě ale na víc, než jen sarkastické stírání náboženských fundamentalistů. Dokument se nesnaží opačně smýšlející lidi (věřící v jakkoli absurdně znějící šílenost) pochopit, ale dělá si z nich pouze srandu - což je asi tak to nejjednoduší, co jde udělat. I ty otázky mohly být sofistikovanější a Maherovy argumenty trochu silnější.(23.6.2012)

sympatizujem so skeptikmi - a bill maher je ich nekorunovaný vodca, tento dokument si berie na paškál náboženstvo a aj keď sa z neho častokrát vysmieva (a častokrát právom) nerobí to urážlivo, ale sofistikovane, decentne a vtipne, ja som mal odjakživa k náboženstvám a cirkvám skeptický postoj, ale pán maher mi kopec ďalších vecí ozrejmil . . . nehovoriac, že som sa naozaj dobre bavil; výborný dokument!(23.2.2009)

• Morien

Náboženství je způsob, jak udělat ctnost z toho, že nemyslíte samostatně. To bych z filmu vyextrahovala jako věc, se kterou souhlasím. Jinak je to bída... dělat blbečky z lidí sice neumí každej, ale každýho taky nebaví se na to dívat. Navíc argumentační postup: "Líbí se vám tyhle boty? -"A proč se líbí vám?" nepůsobí nijak zvlášť proklatě intelektuálně, jak asi podle záměru měl, a je vskutku nadužíván. Co mě spíš udivuje, že se to tolika rebelům, co rádi myslí sami, líbí.(5.3.2009)

• charlosina

Jak hodnotit rádoby dokumentární počin hloupého člověka, který mluví s podivnými lidmi? Nevím, tedy nehodnotím, jen pár slov kolem: Bill Maher klade velmi stupidní otázky s jasným cílem - zesměšnit dotazované a tenhle způsob humoru (rozuměj humoru ponižujícího druhé, nikoli sebe sama) fakt nemám ráda.... To však neznamená, že náboženští fanatici jsou mi sympatičtí. Jen dodatek: náboženství a víra spolu nesouvisí. A dodatek k dodatku: jeden výlet do Evropy (Vatikán) a jeden mimo Evropu (Izrael) jen poukazuje na tvůrčí omezenost... možná pánům měl někdo říct, že to, co se děje ohlendě "víry" (rozuměj náboženskému fanatismu) ve Státech, není tak zcela běžný standard. //(9.1.2014)

• - Bill Maher se nechal slyšet, že považuje náboženství za poruchu myšlení, která lidi odvádí od skutečně podstatných věcí v životě. (Krissty)

• - Při natáčení používali tvůrci falešný pracovní název „Duchovní cesta“, aby získali rozhovory s náboženskými představiteli. Ti nevěděli, že se na snímku podílí Bill Maher, dokud se nedostavil na rozhovor. (kiddo)

• - V souvislosti s příjezdem papeže Benedikta XVI. do USA v dubnu 2008 se Maher postaral o pořádný skandál, když o papeži ve svém pořadu Real Time prohlásil: „Dámy, je svobodný, býval to nácek a nosí divné klobouky.“ Vášnivá odezva pravicových médií a věřící veřejnosti ho přiměla k „omluvě“: „Už nikdy ten vtip s náckem neudělám, protože odvádí pozornost od toho, co jsem se opravdu snažil říct. A to, že kdyby se zjistilo, že vedoucí firmy zaměstnává tisíce lidí, co zneužívají děti, skončil by ve vězení. Pokud máte pár stovek příznivců a někteří z nich zneužívají děti, tak jste hlava sekty. Když jich máte miliardu, tak jste papež.“ (kiddo)