Rozjezd je parádní, těží z originálního nápadu okouzluje klasický gervaisovský humor. Pak se to ale láme, postavy se díky svému pravdoživotnímu omezení chovají naivně a hloupě a spíše připomínají stroje než plnohodnotné charaktery.(29.9.2011)

Skvělý nápad, ale scenáristicky je to trochu zabité, určitě by to mohlo být tak stokrát lepší. Škoda.(4.1.2012)

Řekni sýýýýýýýýýýýr. Gervais.(27.3.2010)

Ten nápad, že umí lhát jen jeden člověk na světě a je to zrovna tradiční lůzr Ricky Gervais, se mi rozhodně líbil, ale to zpracování, to zpracování, dialogy jsou takový divný, kdy se postavy snaží mluvit upřimě a vždycky to co si myslí, ale jaksi vyvstává otázka, kdo je nutní každýmu na potkání všechno vykecat, i to co neni podstatný, vždyť to už neni o tom umět lhát, ale o tom nebýt úplně retardovanej, navíc vtipný scény se daj spočítat na prstech jedný ruky a to je na komedii docela tragédie. Ale v rámci možností tohohle filmu jsem se zabavil. Jen tak tak 3*(26.12.2009)

Koncept skvělý, námět výživný, modelová situace překvapivě funkční. Bohužel celovečerní provedení místy vázne a Gervaisovo hollywoodské vyměknutí rozhodně netěší. Některé emoce sice fungují překvapivě dobře, ale celkově je to pořád nemastné, neslané.(24.12.2013)

• - Film se natáčel ve městečku Lowell, ve státě Massachusetts v USA. Kostelík, ve kterém se odehrává svatba, se nachází v Sudbury v Massachusetts. (don corleone)

• - Film se v průběhu natáčení jmenoval "This Side of the Truth",ale během produkce se rozhodl režisér pro název "The Invention Of Lying", který je dle jeho slov výstižnější. (don corleone)

• - Aby režisér, scenárista a představitel hlavní role Marka Bellisona, Ricky Gervais, dostal do filmu pro roli Jima Philipa Seymour Hoffmana, poslal mu tento email: „Drahý Philipe, zahraješ si prosím v mém novém filmu? Máme hodně nízký rozpočet, protože jsem utratil všechny peníze za nové implantáty varlat, ale nedívej se na ně jako na moje varlata, dívej se na ně jako na naše varlata." (HellFire)