Ťažko kydať na tento film, keďže je svojím spôsobom roztomilý. Stále som však presvedčený, že námet v danej podobe je vhodný maximálne na dve epizóy SIMPSONOVCOV a nie na celovečerák. Veľa ľudí spomína KLAMÁR, KLAMÁR, mne táto netradičná komédia pripomenula skôr TRUMAN SHOW (divné mestečko, snaha o posolstvo). Ako zamyslenie nad ľudskou povrchnosťou funkčné, len pridlhé. Jennifer Garner si v poslednej dobe vyberá zaujímavé filmy, ktoré prinajhoršom neurazia...(24.3.2013)

Musím říct, že nápad na zápletku to byl opravdu originální, ale i tak jsem od toho moc nečekala. Ovšem byla jsem poměrně překvapená, protože to docela utíkalo a občas jsem se dost pobavila. Neříkám, že mě to tak oslnilo, že si to v nejbližší době pustím znova, ale byl to poměrně příjemně odpočinkový film. 3*(22.2.2013)

Zacatek byl velmi, velmi vlazny a musim se priznat, ze az do poloviny snimku jsem se zasmal snad 2x. Ale pote zacala jakz takz fungovat humorna rovina filmu (i kdyz jsem si predstavoval vetsi miru smichu proudici z me branice), ale hlavne ta vaznejsi, filozofictejsi. Ta se mi libila prevelice a jen diky jdu nakonec na nadprumerne 4*. Jestli je cely scenar z hlavy Rickyho Gervais, tak si troufam tvrdit, ze tento zdrave plnostihly muz vi o zivote a jeho emocionalni strance vic nez vetsina obycejnych lidi naseho zapadniho sveta.(1.2.2010)

Absurdná a brutálne vtipná satira na Boha, spoločnosť, konvencie a vlastne aj na žáner komédie, ktorému dáva na prdel. Takto originálne ste príbeh o zaľúbenom tučkovi ešte nevideli, to vám garantujem! Cameá luxusné, zábava výborná, štyri pohodové hviezdy a ja nechápem, čo zas všetci máte. Toľko humoru v jednom filme, ktorý navyše nemôže obsahovať žiadne klišé, to sa nevidí často. A to mám Gervaisa za slizouna..(7.2.2014)

• lesumir

Chci toho snad moc? Momentálně mi snad každej film příjde nedotaženej a úplně vyždímanej, ale špatným způsobem. Svět bez lhaní je výborně nastavenej, ale zápletka? Boring! Sklouzne to do obyčejné romanťárny a pořád se opakují dilaogy o tom, jak je hlavní hrdina obtloustej. __ Nazvat humor Rickyho Gervaise jako satirický a rozhodně nikoho nešetřící? To je pěkná blbost. Jeho humor je přespříliš rádoby inteligentní a totálně suchý. Na druhou stranu si umí udělat legraci sám ze sebe. Hraje typického retrosexuála, kterému je jedno, jestli má díru v ponožce a na svačinu bůček s okurkou. __ A camea nepotěší. Od nikoho nikoho.(11.1.2010)

• - Film se natáčel ve městečku Lowell, ve státě Massachusetts v USA. Kostelík, ve kterém se odehrává svatba, se nachází v Sudbury v Massachusetts. (don corleone)

• - Aby režisér, scenárista a představitel hlavní role Marka Bellisona, Ricky Gervais, dostal do filmu pro roli Jima Philipa Seymour Hoffmana, poslal mu tento email: „Drahý Philipe, zahraješ si prosím v mém novém filmu? Máme hodně nízký rozpočet, protože jsem utratil všechny peníze za nové implantáty varlat, ale nedívej se na ně jako na moje varlata, dívej se na ně jako na naše varlata." (HellFire)

• - J.J. Abrams prohlásil po zhlédnutí snímku, ještě před jeho premiérou, že si ho zamiloval a jde o jednu z nejlepších komedií, kterou kdy viděl. O filmu napsal: "Ricky Gervais znovu dokázal, že je mistr. Nejen komedie, ale také sociální studie. Film je zároveň vtipný a trefný, velmi originální, ale také překvapivě dojemný. Pokud existuje označení jako "vlivná či významná komedie", tak pasuje přesně na tento snímek. Běžte všichni na film ´The Invention of Lying´. (don corleone)