Takhle příjemní lidé v bance by mohli být pořád. Dobrá komedie a velké překvapení co se týče děje. Trochu lhát občas není na škodu, obzvlášť když všichni kolem Vás mluví jen pravdu a hlavně co si myslí. Spokojenost, sice někoho může zaskočit né moc atraktivní hlavní obsazení, ale to dobrý film nedělá. Neříkám, že jde o nějaký hit, ale na ukrácení času tahle komedie bohatě stačí. Svět kde lidé neumí lhát je ráj pro jednoho tlustšího smolaře, jenž se pro něj v tu ránu změní, jakmile se naučí nemluvit pravdu. ( Hodnocení: 7/10 )(15.5.2013)

Uvidíte příběh ze světa, kde lidé neumějí lhát. Mají auta, domy …, ale všichni mluví naprostou pravdu..... Vtipné reklamy, úsměvné situace, když lidi mluví pravdu, ale hlavně, když říkají co si myslí. No a taky Mark. Nepřitažlivý, trošku tlustý, nevydělávající moc peněz, užívající si svého promarněného života. Ale hlavně je to chlápek, který vysloví první lež!... Mám rád výlety do absurdních světů. A nemám nic proti tomu, když jsou vtipné. Tady mě optimismus přechází po 30ti minutách. Připadá mi to spíš stupidní – což je možná silné slovo, řekněme tedy – nevtipné! A závěrečná romantická čtvrthodinka trvá snad věčnost. Tohle mohlo bejt tak zajímavý (vtipný)! Místo toho sleduju historku o chlapovi, který (hodně často) nevtipně využívá lži. A ještě chtějí, abych R.Gervaise považoval za romantický symbol. To by kurva museli lhát jinak! Ale možná jsem jen příliš kritickej. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se konečně dozvědět, proč existuje Pepsi Cola. 2.) Zajímalo by mě, jaký to je jít na rande s protějškem, který se nepřetvařuje. 3.) Potřebuji se utvrdit v tom, že lež změnila lidstvo. 4.) Toužím po malých tlustých dětech. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.7.2010)

• Hellboy

Nedokázal jsem přistoupit na hru tvůrců... asi proto, že si svět, kde lidi nelžou představuju jinak. Tady prostě každej musí říct to, co si myslí, místo toho, aby si to nechal pro sebe. Což je naprosto klíčová věc, kterou ale Ricky během úvodu nijak nerozebírá. Nedává smysl automaticky si myslet, že když někdo nelže, tak musí neustále říkat to, na co si myslí... Ale tím to jen začíná. Když například číšník - aniž by musel - řekne zákaníkovi, že upil z jeho drinku, zákazník řekne OK! Není to náhodou lež? Mě by to vadilo, neřekl bych OK. Takže všichni ve filmu jsou naprostý flegmatici...? Jo. Ten svět prostě absolutně nefunguje, což představuje zásadní problém. Vím, že jde v podstatě o maličkost, ale od prvních minut jsem cítil, že s timhle filmem jsem se minul. To, že svět vypadá stejně jako "náš reálný svět" neřeším, ale je pravda, že to také není domyšlené. ___ Musím ale přiznat, že ve chvíli, kdy jsem to už nečekal, tak mě film dokonce rozesmál, právě v okamžiku, kdy byla vynalezena lež a několika následujících minutách. To byl jediný zábavný moment. Ale ve výsledku, myšlenka dobrá, zpracování zcela mimo, strašně jsem se nudil a za týden si to nebudu pamatovat.(29.1.2010)

Ze začátku mi film připoměl Absurdistán s Lukem Wilsonem, kde byl člověk s průměrným iq nejchytřejší na světě, podobně mě i bavil, ale jak se blížil do finále, byl zábavný méně a méně. A o tom, že podvodník se má na světě nejlíp, pokud ho nikdo neodhalí, už jsem taky viděla lepší filmy. Ale i tak se jedná o solidní průměr s dobrým nápadem, který chvílema slušně pobavil a nesklouzl do trapnosti.(25.12.2010)

Myšlenka naprosto bombastická, první půl hodinka excelentní, pak ale přichází sešup do patosu, pořád se opakujících naprosto tupých frází "obtloustlý a pršinos". Velký potenciál a myšlenku Gervais přenesl na plátno jen z polovic, velká škoda, kdyby zbytek scénáře pořádně doladil a neuděla z toho zbytečnou romantickou kaši, která není ani vtipná, ani dojemná, jen vcelku otravná, byla by to parádní komedie. Takhle jen můžu říct, že jsem se po celý film v podstatě bavil, ale film nedosahuje zdaleka na metu, na kterou by měl. A navíc ta baba o kterou se snaží je neskutečně divná a blbá. 3,5*(15.5.2010)

• - Celovečerní režijní debut Rickyho Gervaise (spolu s Matthew Robinsonem). Stejně jako v případě jeho seriálové tvorby, i u tohoto snímku je i spoluautorem scénáře. (don corleone)

• - J.J. Abrams prohlásil po zhlédnutí snímku, ještě před jeho premiérou, že si ho zamiloval a jde o jednu z nejlepších komedií, kterou kdy viděl. O filmu napsal: "Ricky Gervais znovu dokázal, že je mistr. Nejen komedie, ale také sociální studie. Film je zároveň vtipný a trefný, velmi originální, ale také překvapivě dojemný. Pokud existuje označení jako "vlivná či významná komedie", tak pasuje přesně na tento snímek. Běžte všichni na film ´The Invention of Lying´. (don corleone)

• - Před první klapkou, v březnu 2008, založil Ricky Gervais na svých stránkách blog, který provázel fanoušky průběhem natáčení filmu. Stal se tak populárním, že ho Gervais udržel i po natáčení jako svůj osobní blog a píše ho aktivně dodnes. Za týden si ho přečte přes půl milionu lidí. (don corleone)