Ten nápad, že umí lhát jen jeden člověk na světě a je to zrovna tradiční lůzr Ricky Gervais, se mi rozhodně líbil, ale to zpracování, to zpracování, dialogy jsou takový divný, kdy se postavy snaží mluvit upřimě a vždycky to co si myslí, ale jaksi vyvstává otázka, kdo je nutní každýmu na potkání všechno vykecat, i to co neni podstatný, vždyť to už neni o tom umět lhát, ale o tom nebýt úplně retardovanej, navíc vtipný scény se daj spočítat na prstech jedný ruky a to je na komedii docela tragédie. Ale v rámci možností tohohle filmu jsem se zabavil. Jen tak tak 3*(26.12.2009)

"Ahoj, jsi tu brzo, zrovna jsem onanovala !!" ;) Opravdu geniální režijní, nutno zdůraznit filmový, debut Rickyho Gervaise, který sice nedokázal z té parádní nosné myšlenky vytřískat naprosté maximum, ale i tak stvořil snímek disponující tak neotřelým scénářem, jaký dlouhá léta nepamatuji, skrývajícím v sobě jak oduševnělou zábavu, tak i ironicky kritický pohled na dnešní nelehkou dobu a zejména nespočet dokonale úderných a vtipných hlášek !! Mimo výborného hereckého obsazení hlavních postav v čele s Rickym Gervaisem, roztomilou Jennifer Garner, Jasonem Batemanem či Philipem Seymourem Hoffmanem samozřejmě jako obvykle oceňuji i cameo, byť zde dokonale utajené, Edwarda Nortona !! ;) Za mě osobně Umění lhát platí za naprosto jedinečný a nesmírně osobitý snímek s Rickyho snadno čitelným podpisem, který bych však místo komedie označil jako silné sociální drama a zrcadlo v barevném, zdánlivě infantilně zábavném, rámu, nekompromisně nastavené celé společnosti !! Mimochodem všimněte si faktu, že ačkoliv všichni říkají jen a jen pravdu, nejsou vlastně nutně lepšími lidmi !! ;) Stále jsou to ty arogantní naduté zrůdy, které ostatní posuzují pouze dle genetické výbavy, vzhledu a finanční situace.. Navíc se nabízí otázka, kdo z nás by o informace, ač naprosto pravdivé, tohoto typu, jakými například Anna oblažuje Marka, skutečně stál !! ;) [ Dabing 7/10 ] Tradičně velmi dobrá práce Studia Pro-Time a tvůrčí skupiny Josefa Petráska. Opět tu však máme DVD verzi a verzi TV Prima.(19.7.2013)

Původně jsem vůbec neměl v plánu dívat se na film s označenim "romantická komedie", ale nějak zrovna nic lepšího v televizi nešlo, tak jsem to zkusil. A ten film se mi začal od prvních minut dost zamlouvat. Nápad je to opravdu výbornej a originální. Sice jak film ubíhá, tak pokud by se v tom člověk chtěl nějak vrtat, našly by se tam nejrůznější věci, který jsou dost nelogický, případně si vyloženě odporujou, ale tentokrát to filmu odpouštim. Bral jsem to prostě jako naprosto smyšlenej svět, ve kterym nemá smysl řešit nějakou logiku, ale jenom si vychutnávat nejrůznější trefný a vtipný narážky na ten náš svět. Dost dlouho jsem uvažoval zase po dlouhý době o maximálnim hodnocení, ale nějak mi prostě neseděl ten romantickej obal. Zejména druhá polovina je plná nejrůznějších romantickejch klišé, takže hvězda dolů... 80%(9.6.2012)

Ricky Gervais je zřejmě fascinován posmrtným životem a když mu bylo při natáčení Města Duchů striktně zakázáno kecat rejžovi do řemesla, tak si neodpustil aspoň sáhodlouhý dialog na toto téma ve svém (filmovém) režijním debutu. Mně se hodně líbil námět - svět ve kterém všichni mluví pravdu, teda kromě Rickyho a kam až to může takový prolhaný parchant dotáhnout. Jenomže Umění lhát je ve výsledku hrozně plytké, chybí tomu spád, romantická vsuvka je otravná a těch 99 minut se příšerně vleče, ten chlap má halt talent udělat z tak zajímavého námětu extrémně nudnou podívanou, snad jeho další film bude lepší. A taky že je.(13.9.2011)

Myslenka na svet, kde nikdo neumi lhat a vyuziva to jeden tlustoch, kterej umi, je dokonala a skvele nosna a i kdyz z ni slo vytezit vic, i tak vznikla perfektni komedie. Problem totiz je, ze v momente, kdy vynalezne lhani, tak toho kurevsky zneuziva, ale postupne to spadne do typicky romanticky komedie, akorat s trochu uchylnejma dialogama. Co se tyce hercu, krome spousty slusnejch vedlejsich postav to stoji na Gervaisovi, kterej se na takovouhle roli skvele hodi a paradne si to uziva. Proste i kdyz to mohlo bejt i vtipnejsi a nektery dramatictejsi momenty bych spis oznacil za hluchy mista, prvni rezijni pocin na poli celovecerniho filmu Gervaisovi vysel a ja se tech 100 minut dobre bavil.(26.12.2009)

• - Během celého filmu nevysloví slovo "lež" ani jedna z postav, použije ho pouze vypravěč. (don corleone)

• - Celovečerní režijní debut Rickyho Gervaise (spolu s Matthew Robinsonem). Stejně jako v případě jeho seriálové tvorby, i u tohoto snímku je i spoluautorem scénáře. (don corleone)

• - Film se natáčel ve městečku Lowell, ve státě Massachusetts v USA. Kostelík, ve kterém se odehrává svatba, se nachází v Sudbury v Massachusetts. (don corleone)