Liar, Liar naruby. Ako že je Muž na nebi nado mnou... zvláštny film. Fakt, že sa netlačí na komediálnu pílu, mi vyhovoval, Gervais je príjemne pohodový, hviezdne cameá milé, niekoľko scén zaváňa genialitou (keď hrdina kvôli zomierajúcej matke vymyslí náboženstvo, je to dojímavé a zároveň nesmierne vtipné), ale celý ten koncept vlastne ktovieako presvedčivo nefunguje, film v druhej polovici výrazne stráca dych a celé finále je zúfalo mdlé.(30.7.2010)

Velice zajímavý nápad, britský suchý humor (i když je to americký film, ale Ricky zůstal Britem, a to i tou výslovností!), škoda jen té naprosto zbytečné a nakonec vlastně nedořečené náboženské linie. Kdyby t zůstalo jen u linky práce-holka-co znamená lůzr, je to sevřenější a dá to mnohem víc. Ale pořád na současné poměry nadprůměr, i co se dialogů týče. Jen Jenifer Garner kvapem odkvétá a začíná připomínat spíš opičku s botulotoxinem ve rtech.(12.3.2010)

Who’s the best: Lie man or Yes man? Dobře uleželý a „pravdivý“ vtípek o loserech a o mocné síle lží. Obsahově vynikající komedie, která je místy pravdivá, jindy brutálně lživá a podlejzavá, ale formální epizodovitost výsledný film spíše stahuje zpět do seriálových vod a staví jej do pozice pilotního dílu několika sezónního sitcomu. Přičemž tahle podoba by mu slušela možná nejvíce. Zlomyslná taškařice, postavená na krutém sdělování si pravdy by byla povedená, kdyby neopustila ze začátku nastavený standard a nepouštěla se tak rychle do romantičtějších vod. Takhle šlape na půl plynu.(25.12.2009)

Většina komentářů tvrdí, že film je výrazně lepší ve své první polovině a potom upadá do bezradnosti. Vidím to přesně naopak, první řeknemě třetina snímku se snaží o komedii a ždímá vlastně jediný pořádný nápad (pochopitelně nikoliv originální) o světě, který nezná lež a přetvářku. Jenže ten vtip je často jalový a patří spíš do podprůměru. Až jsem si říkal, že pro baviče světového formátu, za jakého je Gervais obecně považován, je tahle prácička nedůstojná. Ještě ke všemu ten svět je nedotažený, vzpomněl jsem si, kolik týdnů, ba měsíců, času potřebovali Monty Pythoni k napsání svého Života Briana, tady se scénárista moc nenadřel. Ve druhé třetině, kdy se náš hrdina naučí lhát, se film vyšvihne do vyšších obrátek, protože po první lži se záhy zrodí co jiného než náboženství. Na druhou stranu i tady je potenciál nepoměrně větší, než na co se tvůrci zmohli. Je to jakobyste získali milionové dědictví a bavili se tím, jak bankovky hážete do kanálu. Zatímco komediální rovina nefunguje, přinejmenším ne tak, jak by člověk očekával, film je mnohem pevnější v kramflecích v žánru romance. Ta v poslední třetině graduje a i když ani tady nejde o nalézání zbrusu nových konceptů, tak můžu říct, že romantická linie u mě plně obstála, přestože si umím představit lepší herečku než veskrze průměrnou Jennifer Garner. Obecně platí, že čím vážnější polohu tenhle kousek během své stopáže zvolí, tím líp funguje. Celkový dojem: 55 %.(24.2.2013)

Zacatek byl velmi, velmi vlazny a musim se priznat, ze az do poloviny snimku jsem se zasmal snad 2x. Ale pote zacala jakz takz fungovat humorna rovina filmu (i kdyz jsem si predstavoval vetsi miru smichu proudici z me branice), ale hlavne ta vaznejsi, filozofictejsi. Ta se mi libila prevelice a jen diky jdu nakonec na nadprumerne 4*. Jestli je cely scenar z hlavy Rickyho Gervais, tak si troufam tvrdit, ze tento zdrave plnostihly muz vi o zivote a jeho emocionalni strance vic nez vetsina obycejnych lidi naseho zapadniho sveta.(1.2.2010)

• - Film se v průběhu natáčení jmenoval "This Side of the Truth",ale během produkce se rozhodl režisér pro název "The Invention Of Lying", který je dle jeho slov výstižnější. (don corleone)

• - Ricky Gervais sponzoroval v rámci propagace filmu online soutěž, jejímž cílem bylo upravit ve Photoshopu plakáty ke známým filmům, protože tvůrci na nich častou lžou obecenstvu. (HellFire)

• - J.J. Abrams prohlásil po zhlédnutí snímku, ještě před jeho premiérou, že si ho zamiloval a jde o jednu z nejlepších komedií, kterou kdy viděl. O filmu napsal: "Ricky Gervais znovu dokázal, že je mistr. Nejen komedie, ale také sociální studie. Film je zároveň vtipný a trefný, velmi originální, ale také překvapivě dojemný. Pokud existuje označení jako "vlivná či významná komedie", tak pasuje přesně na tento snímek. Běžte všichni na film ´The Invention of Lying´. (don corleone)