Ten nápad, že umí lhát jen jeden člověk na světě a je to zrovna tradiční lůzr Ricky Gervais, se mi rozhodně líbil, ale to zpracování, to zpracování, dialogy jsou takový divný, kdy se postavy snaží mluvit upřimě a vždycky to co si myslí, ale jaksi vyvstává otázka, kdo je nutní každýmu na potkání všechno vykecat, i to co neni podstatný, vždyť to už neni o tom umět lhát, ale o tom nebýt úplně retardovanej, navíc vtipný scény se daj spočítat na prstech jedný ruky a to je na komedii docela tragédie. Ale v rámci možností tohohle filmu jsem se zabavil. Jen tak tak 3*(26.12.2009)

Zaujímavá idea, chutné kameá filmových hviezd a ako obvykle civilne dôveryhodný Ricky Gervais. Ale nezanechalo to vo mne celkovo prevratný dojem. Tempo po úvode spomalilo až tak, že som premýšľala, o čom to ešte chce byť. Neskôr sa znova rozbehlo, ale už sa pohybovalo len vo vodách klasických romantických komédií. Až na hru na "božieho proroka" iba klišé. Odporúčam na víkendové popoludnie, aby na večer zostal čas na nejaký lepší film ;-)(15.2.2010)

• Thomick

Wow, takhle slabýho Gervaise bych nečekal ani v tom nejzlejšim snu. Jako ... on je docela rozdíl říkat pravdu (což mělo bejt ono "prokletí" celýho lidstva) a sypat ze sebe úplně všechny sračky, co vás zrovna "tížej". Na tom přitom vesměs všechno stojí a padá - na urážkách, ničim nepodmíněný upřímnosti. Takhle jsem si to nepředstavoval. A námět má ještě jeden tlustej háček (s pršinosem, samozřejmě) - hrozně rychle se ohraje, de facto ze svý podstaty. Tupý kupení jedný lži na druhou, s takřka nulovou sebereflexí a ještě nulovější zpětnou vazbou, to sis moh schovat pro nákej krátkometrážák, Ricky, ne s tim lidi otravovat celou hodinu a půl. Druhá půlka filmu takhle byla doslova strašidelná. A jedinej opravdu plusovej skeč, kterej si teď vybavim, je reklama na colu hned ze samýho úvodu.(10.3.2013)

"Ahoj, jsi tu brzo, zrovna jsem onanovala !!" ;) Opravdu geniální režijní, nutno zdůraznit filmový, debut Rickyho Gervaise, který sice nedokázal z té parádní nosné myšlenky vytřískat naprosté maximum, ale i tak stvořil snímek disponující tak neotřelým scénářem, jaký dlouhá léta nepamatuji, skrývajícím v sobě jak oduševnělou zábavu, tak i ironicky kritický pohled na dnešní nelehkou dobu a zejména nespočet dokonale úderných a vtipných hlášek !! Mimo výborného hereckého obsazení hlavních postav v čele s Rickym Gervaisem, roztomilou Jennifer Garner, Jasonem Batemanem či Philipem Seymourem Hoffmanem samozřejmě jako obvykle oceňuji i cameo, byť zde dokonale utajené, Edwarda Nortona !! ;) Za mě osobně Umění lhát platí za naprosto jedinečný a nesmírně osobitý snímek s Rickyho snadno čitelným podpisem, který bych však místo komedie označil jako silné sociální drama a zrcadlo v barevném, zdánlivě infantilně zábavném, rámu, nekompromisně nastavené celé společnosti !! Mimochodem všimněte si faktu, že ačkoliv všichni říkají jen a jen pravdu, nejsou vlastně nutně lepšími lidmi !! ;) Stále jsou to ty arogantní naduté zrůdy, které ostatní posuzují pouze dle genetické výbavy, vzhledu a finanční situace.. Navíc se nabízí otázka, kdo z nás by o informace, ač naprosto pravdivé, tohoto typu, jakými například Anna oblažuje Marka, skutečně stál !! ;) [ Dabing 7/10 ] Tradičně velmi dobrá práce Studia Pro-Time a tvůrčí skupiny Josefa Petráska. Opět tu však máme DVD verzi a verzi TV Prima.(19.7.2013)

Ricky Gervais stojí za kultovou sériou office, ktorej som úprimne neprišiel na chuť, ale už samotný fakt, že vytvoril niečo kultové, vďaka čomu sa dostal do podvedomia verejnosti, z neho robia tvorcu, ktorý si svojich fanúšikov nájde. Úprimne, ja som si film pozrel skôr kvôli Jennifer Garner. Ale k veci. Film sa zahráva z veľmi originálnou myšlienkou, ktorá rovnako ako každá iná komédia so skvelou myšlienkou skončila u totálne priemerného spracovania. Dôvod? Takéto filmy lákajú do kina veľa ľudí, pretože pri nich človek nemusí rozmýšľať. Ale nechcem zase filmu krivdiť. Aj keď sa nejedná o geniálny film, rozhodne je to film na ktorý sa dobre pozerá a nebyť posledných 20 minút tak by som svoje hodnotenie zvýšil o hviezdičku vyššie. Niektoré veci mohli naozaj urobiť inak a premyslenejšie. Každopádne zobrazenie utopickej spoločnosti alá Gervais ma bavilo. Garner bola rovnako ako všade roztomilá a úchvatná. A šteky hercov ako Tambor, Hoffman, Norton už len zpríjemnili celkové vyznenie filmu. Rozhodne to nie je strata času. Pretože film je miestami naozaj vtipný. S tou paródiou na náboženstvo ma nielenže dostal ale dokázal nastaviť zrkadlo celej spoločnosti ceľkom prijateľným spôsobom. Tri zaslúžené hviezdy.(21.2.2010)

• - Film se natáčel ve městečku Lowell, ve státě Massachusetts v USA. Kostelík, ve kterém se odehrává svatba, se nachází v Sudbury v Massachusetts. (don corleone)

• - Během celého filmu nevysloví slovo "lež" ani jedna z postav, použije ho pouze vypravěč. (don corleone)

• - Ricky Gervais sponzoroval v rámci propagace filmu online soutěž, jejímž cílem bylo upravit ve Photoshopu plakáty ke známým filmům, protože tvůrci na nich častou lžou obecenstvu. (HellFire)