Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chcete vyhrát pět milionů dolarů v nové reality show? Stačí málo. Jen vzít do ruky zbraň, přiložit ji k hlavě, natáhnout kohoutek, stisknout spoušť... a přežít. V hlavních rolích Eva Mendesová a David Krumholtz.  Dobrá reality show je ta, která dokáže diváka pohltit a vyždímat z něj i ty nejvíce utajované emoce, o nichž ani on sám neměl potuchy. Jenže nekonfliktní témata, která by dokázala oslovit stále otrlejší publikum, pomalu docházejí. A proto se ředitelka televize ABN Katy Courbetová a její podřízený, dokumentarista Rex, rozhodnou přijít s natolik drsným nápadem, že před ním celý svět padne na zadek. Jejich nová soutěž se jmenuje Přežij! a její vítěz v ní může získat až pět milionů dolarů. Pokud se toho tedy dožije. Celý projekt totiž není nic jiného než ruská ruleta s nabitou zbraní. Úřady proti uvedení pořadu pochopitelně protestují, Katy dělá, co může, aby je udolala, a Rex všechno zachycuje na kameru, přičemž stejně jako po studiu brouzdá i životy soutěžících a jen s kroucením hlavou poznává, jaké důvody mohou vést člověka k tomu, aby před kamerou dobrovolně vsadil svůj krk. Hlavních rolí se v drsném komediálním dramatu, které v roce 2007 natočil dvěma Oscary oceněný dokumentarista Bill Guttentag, ujali Eva Mendesová a David Krumholtz. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Docela dobrá parodie na nejrůznější pořady typu Big brother, Vyhulený a podobně. Námět je zajímavej, Eva Mendes v hlavní roli je naprosto neodolatelná mrcha, ale celkový zpracování poněkud pokulhává. To jsem měl chvílema pocit, že režisér Guttentag si z nás dělá dobrej den. Já chápu, že to mělo vypadat jakoby dokumentárně, ale mně ta ruční kamera a podivný střihy dost vadily. Jinak pokud by taková soutěž opravdu existovala, tak se přiznávám, že já bych si to rozhodně nenechal ujít. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Z moci jakou mají media jde doslova strach. Co pracuje v nich pracuje za lidi, snad nebudu ani komentovat. Pravda svoboda slova, ale i kvalitní zábava dávno ujela rychlíkem kamsi do neznáma a na nástupiště zvané mediální svět si to přijela honba za sledovaností a čteností. Media dneska vyrání hvězdy. Dříve patřily mezi známé osobnostui herci, spisovatelé, zpěváci, sportovci, ještě dříve vědci a filozofové a dneska ? Stačí jedna reality show a všechna media uděljí z jejich účastníků hvězdy a přitom se ptám a čím jsou tak vyjímeční ? V jediném. Pro slávu, prachy a aby nikdy nemuseli pracovat jsou tihle lidi ochotni udělat cokoli a jsem si jist, že kdyby tahle reality show třeba na Nově, učinkující by se do ní jenom hrnuli a sledovanost by byla taky rekordní. A to je jenom jedna strana mince, tady je druhá. Chodím často na fotbal na jednom rizikovém utkání jsem na vlastní uši slyšel jak slečna ve vestičce s nápisem press s foťákem v ruce nakvašně říká "Kurva oni se snad ani neporvou, kdyby alespoň zničili pár aut, napadli policajty nebo něco zapálili, abych tady nebyla zbytečně." Stačí ? A pak ta samá autorka tohoto super projevu se bude ve svý mediální boudě pohoršovat nad chováním fanoušků, samozřejmě protože novinář má dar bejt pitomec přímo od boha a nemá problém s hozeného jablka napsat novinový titulek "válka fans v ochozech" a ze skupinky 15 lidí udělat dav " fanoušci běsnili". Vítej ve světě kde novináři vyrábí pravdu. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Nápad dobrej, s realizací je to horší. Víc by se mi líbilo, kdyby se film zaměřil na současnej čím dál zdegenerovanější přístup k pojmu svoboda (kterým se dá obhájit cokoli od heráku k sexuálním deviacím). Takhle jsem musel koukat na prototyp namyšlený krávy, co půjde první ke zdi, až nastane revoluce. I když to asi byl autorskej záměr si ji zošklivit, moh tam snad bejt aspoň jeden normální člověk (teda kromě závěrečnýho zúčtovatele). ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Jo, tohle se jednou určitě stane, protože lidstvo a jeho konzumnost je naprosto k zblití. Hodnoty jdou stále dolů a principy života se zjednodušují na zelené papírky a co největší množství majetku, vedle toho je lidský život jen malicherná píčovina, kterou si klidně pro ty prachy někdo nechá vystřelit z hlavy. Každopádně, tento film je naprostá nuda, chápu to poukázání na lidskou ziskuchtivost a mediální sílu, ale přesto se "Live!" prostě nepovedl. Jediné, co za hodinu a půl nabídne, je to jedno kolečko ruské rulety. 40% ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Celý film prakticky stojí a padá na tom, aký veľký fanúšik Evy Mendes vlastne si. Ja ju žeriem až príliš, za čo si prirátam body. Až v druhom rade ide všetko ostatné. Bill Guttentag svoje dokumentaristické korene pretavil aj do svojho filmového režijného debutu, čo je cítiť, preto Live! vyzerá ako menší dokumentárny pohľad do zákulisia televíznej exekutívy, resp. snahy jednej kravaťáčky dostať na obrazovky reality-šou ruskej rulety. Snímka tiež vyzerá príliš televízne, nie ako TV film, skôr presne ako ten typ skúšobného pilotného dielu nikdy neodvysielaného seriálu, čo ale vzhľadom k obsahu nevadí. Špatné dielko to vyslovene nie je, no v zásade nemá moc čo ponúknuť. Podpriemer ako vínko, ku ktorému sa paradoxne asi zrejme ešte vrátim. Hviezda z milosti. A spomenul som už Evu Mendes? ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Eva Mendes se na filmu podílela také jako výkonná producentka. (ČSFD)

Reklama

Reklama