Neuvěřitelné lidské tělo

(TV film)
  • Česko Člověk - neuvěřitelný stroj (více)

Prožijte spolu s National Geographic jeden den života uvnitř lidského těla. Světoví atleti i rockové hvězdy nás provedou zákoutími fungování našeho těla v každodenním životě od povrchu kůže, přes kosti, mozek a vše ostatní. Legendární hlasivky Stevena Tylera nám dají detailně nahlédnout do procesu tvorby zvuku. Síla olympijského vzpěrače, ladnost gymnasty a vytrvalost pětibojaře ukazují, jak jsme schopni dosahovat velké obratnosti a rychlosti. Modří andělé amerického námořnictva dokazují nezbytné spojení krve a mozku. Pacienti, kteří na čas ztratili zrak a schopnost pohybu poskytují svědectví o pozoruhodné odolnosti a schopnosti regenrace lidského těla. Během 10 000 mrknutí, 20 000 nádechů, 100 000 úderů srdce uvidíte, jak úchvatný, překvapivý a neuvěřitelný je den života lidské bytosti. (oficiální text distributora)

Subjektiv

Pro tak rozsáhlé téma je těch pár minut velmi málo. Film proto jen klouže po povrchu a ten, kdo dával na střední při biologii alespoň trochu pozor, se skoro nic nedozví. ()

igi B.

Ecce homo! . . . Místy lehce šokující, místy těžce bizarní, vcelku pak naprosto dokonalé! Obsahem i formou... Ale oni to snad v NG ani jinak neumí... - - - - - (Poprvé viděno 20.11.2009 na >lidském prostoru< , komentář zde jako druhý - 20.11.2009) ()

sportovec

Popularizovat znamená sice zjednodušovat, ale také přesvědčovat a prvotně poučit. A rozsah lidských dovedností, v nichž člověk osvědčuje alespoň starostředoškolskou úroveň, má k dokonalosti daleko. Z tohoto hlediska méně velmi často znamená více. V tom je také podstata poselství a přínosu i kvality tohoto pro některé až příliš jednoduchého dokumentárního pořadu. Už proto, že věda nestojí na místě a na kvalitě a přehlednosti nabírají i animace. Je co obdivovovat. ()

genetique

Pokiaľ človek zachytil na strednej na hodinách biológie aspoň štvrtinu informácií, ktoré tam profesori tlačili žiakom do gebúľ, tak naozaj preňho nebude tento dokument až takým prínosom. Avšak pútavá a inovačná forma akou je spravený ho vyzdvihuje z priemeru, k tomu pár naozaj jedinečných záberov, či prekvapivých faktov a o spokojnosť je postarané. 80%. ()

Tom_Lachtan

Nu což, tak tenhle dokument nejde do hloubky, no a co? Dovedu si ho hodně dobře představit jako sumarizaci látky na základce, nebo klidně i v prváku na střední, jasné, stručné, poutavě natočené, přítomnost jakési krásky kaštanových vlasů a oblých (a částečně obnažených) tvarů, stejně jako přítomnost zpěváka aerosmith dokáží pomoct k poutavému a zajímavému celku, víc fakt od devadesáti minut čekat nelze. ()

Wiikii

Na tohle téma už bylo mnoho natočeno, tenhle dokument o lidském těle patří k těm na pohled lepším, informačně už lehce zastaralým. Ale to se dá čekat, však byl natočen roku 2007 a některé věci jsou už zase dál. .... HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

Rodriguez

Velmi zajímavý dokument, kterému vévodí stopáž o 96 minutách, čímž se nenechte oklamat, skutečnost je 55 minut. 75% ()

Natabar

Chtělo by si to hrát na technologicky i informativně převratný dokument, avšak přes veškerou bombastičnost nic nového nesdělí a i záběry nijak převratné nejsou. To takové "Lidské tělo" je o kategorii výš. Tohle se možná uchytí jako doplněk výuky biologie pro střední školy, ale jinak slabota. ()

Autogram

Zaujímavou formou podané základné informácie a pridaných pár nezvyklých zaujímavostí. Časť s hlasivkami a starostlivosťou o speváka si mohli odpustiť. ()

zdenur

Výborný dokument, který vás seznámí se sebou samým. Sama nebo samými. Vše hezky shrnuto do necelé hodinky. ()

Amper01

Velmi příjemně zpracovaný dokument o lidském těle. Nicméně málem jsem se to nedozvěděl, protože hned na začátku mě od dalšího sledování téměř odradilo eroticky lazené seznámení s kůží. ()

boul

Je pravda, že dokument je dost krátký na to, kolik se toho máme dozvědět a přelet od základu buněk, přes dospívání a rozmnožování až po sílu svalů, kostí a činnosti mozku a srdce je neuvěřitelný. Spoustu dalších informací, Vám dá dokument Incredible Human Machine v koprodukci National Geographic a řeknu upřímně, že některé věci jsem opravdu věděl, ale i tak u mnohých jsem měl dost velký mráz na zádech a i tak tento dokument budu řadit mezi ty kvalitnější. Video je taky k dispozici na YouTube.. ()

Primavera

Zaujímavé sledovať dôležitý orgán Stevena Tylera, netušila som, že ho ma taký výkonný. Myslím tým hlasivky. :-)Klobúk dole. A čo sa týka prínosu dokumentu pre diváka, nie je tam veľa vecí, ktoré by človeka so záujmom o biológiu a to ho nemusí mať ani mimoriadny, prekvapili. Škoda. ()

Colour

Pravdu povediac i debil vie, že keď je človeku teplo, potí sa, keď mu je zima, má husiu kožu atď. Seriál z hľadiska poučnosti nič nenaučí, jedine povie pár zaujímavostí veľmi zvláštnym spôsobom. Niektoré zábery sú v skutku originálne, no ako som povedala, nič nové nám nepovie. 70% ()

subic

Nemůžu si pomoct, ale pociťuju zklamání z dílny americké National Geografic. Chybí tomu taková ta chytlavost a velkolepost britské BBC. Ale i tak je to slušná pokoukaná. 70% ()

Caesius S.

Průlet základními funkcemi lidského těla, co se týká náročnosti a hloubky tématu, řekl bych, že je to tak na úrovni začátku střední školy. Dokument je však chytlavě popularisticky podaný, skoro každý se dozví nějaké ty nové zajímavosti a statistické údaje. ()