Neuvěřitelné lidské tělo (TV film)

• Česko

Člověk - neuvěřitelný stroj

• Česko

Neuvěřitelný lidský stroj

National Geographic Special: Incredible Human Machine

Dokumentární

USA, 2007, 96 min

Pro tak rozsáhlé téma je těch pár minut velmi málo. Film proto jen klouže po povrchu a ten, kdo dával na střední při biologii alespoň trochu pozor, se skoro nic nedozví.(20.10.2008)

Nu což, tak tenhle dokument nejde do hloubky, no a co? Dovedu si ho hodně dobře představit jako sumarizaci látky na základce, nebo klidně i v prváku na střední, jasné, stručné, poutavě natočené, přítomnost jakési krásky kaštanových vlasů a oblých (a částečně obnažených) tvarů, stejně jako přítomnost zpěváka aerosmith dokáží pomoct k poutavému a zajímavému celku, víc fakt od devadesáti minut čekat nelze.(31.1.2014)

Ecce homo! . . . Místy lehce šokující, místy těžce bizarní, vcelku pak naprosto dokonalé! Obsahem i formou... Ale oni to snad v NG ani jinak neumí... - - - - - (Poprvé viděno 20.11.2009 na >lidském prostoru< , komentář zde jako druhý - 20.11.2009)(20.11.2009)

Pokiaľ človek zachytil na strednej na hodinách biológie aspoň štvrtinu informácií, ktoré tam profesori tlačili žiakom do gebúľ, tak naozaj preňho nebude tento dokument až takým prínosom. Avšak pútavá a inovačná forma akou je spravený ho vyzdvihuje z priemeru, k tomu pár naozaj jedinečných záberov, či prekvapivých faktov a o spokojnosť je postarané. 80%.(3.12.2009)

Je pravda, že dokument je dost krátký na to, kolik se toho máme dozvědět a přelet od základu buněk, přes dospívání a rozmnožování až po sílu svalů, kostí a činnosti mozku a srdce je neuvěřitelný. Spoustu dalších informací, Vám dá dokument Incredible Human Machine v koprodukci National Geographic a řeknu upřímně, že některé věci jsem opravdu věděl, ale i tak u mnohých jsem měl dost velký mráz na zádech a i tak tento dokument budu řadit mezi ty kvalitnější. Video je taky k dispozici na YouTube..(28.5.2013)