Je léto, půl jedenácté večer

10:30 P.M. Summer

Marguerite Duras

Gábor Pogány

Anatole Litvak

Roger Dwyre

Rozhodně nedoporučuji nikomu, kdo by se na film chtěl dívat kvůli Romy Schneider. Nejde ani o její takřka mizivou účast před kamerou, ale o styl filmů, ve kterých jsme zvyklí ji vídat. Tenhle stylově spíše španělský film má naprosto fantastickou vizuální stránku a Melina Mercouri předvádí, že se kvůli hlavním rolím nemusela provdat, byla skutečně výborná herečka.(5.12.2011)

Na tento film jsem se stejně jako Nascendi podíval především kvůli Romy Schneider. Ale narozdíl od něj si myslím, že tento film vůbec nebyl zbytečný. Nic prvoplánového, naopak mnohovrstevnatý příběh, který ve své jednoduchosti odhaluje komplikovanost vztahů. Melina Mercouri jako flustrovaná Marie byla vynikající. Takto si představuju člověka, který tápe a snaží se najít nějaký pevný bod ve svém životě. Třeba právě vraha, který ji může vytáhnout z ubíjející apatie. Romy Schneider jako Claire byla půvabná a neskutečně přitažlivá.... tuto recenzi jsem dopsal v zimě, půl jedenácté večer :-)(18.1.2011)

Tak já jsem podzim, půldruhé v noci. Dobrý film. María mě normálně schlamstla. Melina Mercouri byla úžasná María. A María byla docela dost cvok. Dobře šílená. Já jsem také docela dost cvok, tak jsem ji občas snad i chápala, ale často se mi i tak začala vymykat. Fakt byla úžasná a já se s ní ve filmu setkala poprvé a tímto doufám, že ne naposled. Jinak skvělá atmosféra a moc krásné obrázky. Chvílemi až něco na pomezí komiksu a hororu. Romy Schneider mi přišla tak trochu stranou, i když byla úchvatná a i když kvůli ní jsem se na film dívala. Musím se ale přiznat, že jsem na ni brzy zapomněla a zírala na film jako na celek. Flamencový výstup ke konci mě naprosto strhnul. Skvěle natočené.(25.9.2011)

• nascendi

Veľmi zbytočný film, ktorý som chcel vidieť iba kvôli obľúbenej Romy Schneider. Neuvedomil som si, že predlohy Marguerite Duras ma nikdy neoslovovali a že aj sám o sebe zlý film doničí otrasný dabing. Ešte aj rekordér sa nado mnou zľutoval a nenahral mi celý film, čo je jediné pozitívum, ktoré v spojitosti s filmom môžem konštatovať.(15.7.2010)

• NinadeL

Romina dabovaná do španělštiny, to mi tak ještě scházelo... :((2.2.2011)