Něco za něco

Quid Pro Quo

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2008, 82 min

Nevšední pohled do života člověka upoutaného na vozík a do života zdravého člověka, který by si to s ním s radostí vyměnil. Filmů na tohle téma se moc nenajde, pokud vůbec nějaký. Misí se tu drama s romancí, které má vybornou atmosféru. Stahl i Farmiga zvládají své role víc než s přehledem, a ačkoli se z tak zajímavého tématu dalo vytřískat ještě o něco víc, na debut je to podle mně dost slušně odvedená práce.(20.7.2008)

Na invalidní vozík připoutaný Isaac Knot (Nick Stahl) se živí tím, že vypráví své příběhy (a příběhy jiných, podobně postižených lidí) v New Yorkském státním rádiu. Jednoho dne jej zaujme zpráva z blízké nemocnice, kterou navštívil muž, a chtěl zaplatit tisíce dolarů za amputaci svých končetin. Isaac se snaží přijít celé věci na kloub - proč by se někdo zdravý chtěl záměrně zmrzačit a připoutat na invalidní vozík. Při svém pátrání poznává krásnou Fionu (Vera Farmiga), která mu do celého případu vnese světlo... Velice zvláštní film - po první půl hodince jsem jej chtěl vypnout s tím, že toto snad někdo nemyslí vážně. Ale pak mne to přece jen zaujalo, a taky jsem byl zvědavý, co se z toho vyklube - a konec konců, není to úplně marné. Sice mne to za srdce nikterak nevzalo a přišlo mi to chvilkama až příliš přitažené za vlasy, nicméně herci (Nick Stahl i Vera Farmiga) hrají nadmíru přesvědčivě, že mne dokázali vtáhnout do děje. Pravdou je, že v kůži ani jednoho z nich bych asi být nechtěl!(6.4.2010)

Tak sorry vážení, ale napriek tomu, že nie som nejaký "necita", tak " Niečo za niečo " vo mne zaznievať bude pomerne krátko (zrejme len počas písania komentára). Téma je zaujímavá to je fakt , no scenár mal určite dĺžku sms-ky a je deravý a priesvitný ako toaletný papier "jednovrstvák". Dramaturgia je na tom najhoršie, tá to celé poslala do kvetov, pretože jej pričinením je film úplne monotónny a bez potrebnej zmeny rytmu ( zrejme pri natáčaní chlapík zaspal a zabudli s ním potriasť). Chvalabohu za stopáž 82 minút.(25.9.2008)

Velice zvláštní film,který mi svou originalitou chvílemi připomínal kultovní Crash od Davida Cronenberga.Vozíčkař Isaac se setkává se zvláštní ženou Fionou,která touží byt jako on...na vozíčku... Isaac zase touží po tom opět se postavit na své nohy...perfektní scénář vám skvěle zamotá hlavu a nadídne nadprůměrné originální drama.(1.6.2009)

Veľmi zaujímavá vecička. Výborní herci, krásny scenár, dokonalá hudba, príbeh nezvyčajný, nový a ponúka nám zaujímavý pohľad do života ľudí, o tom akí sme rozmanití.Myslím, že si tento film, minimálne zaujímavý nápad zaslúži určite dosť veľa pozornosti. Bolo to neopakovateľné, naozaj dobrý film. Len ten thriller by som trošička upravila, thriller to nebol. Tých 85%(4.9.2010)