poster

D.Gray-man (TV seriál)

 • Japonsko

  ディー・グレイマン

 • USA

  D.Gray-Man

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Horor

Japonsko, 2006–2008, 39 h 29 min (Minutáž: 23 min)

Režie:

Osamu Nabešima

Hudba:

Kaoru Wada

Hrají:

Sanae Kobajaši, Ken'iči Suzumura, Micuo Iwata, Takeši Aono, Ajako Kawasumi, Daisuke Namikawa, Hóko Kuwašima, Iššin Čiba, Kazuja Nakai, Maaja Sakamoto, Miina Tominaga, Norio Wakamoto, Šin'ičiró Miki, Jui Horie, Júdži Ueda, Juki Macuoka, Charles Baker, Monica Rial, Šizuka Itó, Chuck Huber, Džun Fukujama, Madoka Yonezawa, Kentaró Itó, Tošijuki Morikawa, Tomohiro Nišimura, Kendži Ucumi, Naoki Bandó, Jasujuki Kase, Šóto Kašii, Minami Takajama, Čika Sakamoto, Rikako Aikawa, Akemi Okamura, Micuki Saiga, Jumiko Kobajaši, Hozumi Góda, Kan Tanaka, Juri Amano, Takahiro Sakurai, Hiro Šimono, Wataru Hatano, Fumihiko Tačiki, Hidekacu Šibata, Hiroši Janaka, Takaši Nagasako, Kenta Mijake, Tomohiro Cuboi, Kacujuki Koniši, Megumi Tojoguči, Daisuke Kišio, Júko Sanpei, Noriko Šitaja, Sacuki Jukino, Takaja Haši, Hidenari Ugaki, Džunpei Takiguči, Rjúsei Nakao, Šótaró Morikubo, Jóko Macuoka, Kóiči Sakaguči, Kijojuki Janada, Júko Kaida, Hiroki Tóči, Takako Honda, Acuko Enomoto, Micuaki Hošino, Maja Okamoto, Kaori Nazuka, Risa Mizuno, Cuguo Mogami, Masaki Terasoma, Júki Macuda, Masako Kacuki, Kijoši Kawakubo, Takanori Hošino, Taeko Kawata, Micuru Ogata, Kumiko Hironaka, Rjúnosuke Óbajaši, Asako Širakura, Senda Micuo, Kósei Jagi, Masafumi Kimura, Masataka Sawada, Ajumi Cunemacu
 • Zíza
  ***

  Zhruba do 28. dílu mě to celkem bavilo, ale poté přišlo velmi rychlé omrzení a já to na velmi dlouhou dobu odložila. Ale pak zahlodal červíček a já si řekla, že bych to i mohla dokoukat.Stalo se. Bavit mě to ale opět začalo až u nějakého 50. dílu a bavilo mě to asi nějakých 15 dílů, pak to zase přešlo, přesto jsem to dokoukala. Ale proč mě to nebavilo? Anime, kde více jak polovina děje jsou boje, a právě ty boje mě naprosto nebaví, to musí být nějaká chyba, všechny mi přišly na stejné brdo, všude se křičelo pořád to samé. Jenomže mě moc nezajímaly ani ty jejich žvatlací scény. V polovině seriálu podstoupí Allen "trénink" a, bože, ten je tak otravně dlouhý! Takhle to vlastně vypadá, že mě nebavil celý seriál, tak proč jsem to dokoukala? To protože jsem si oblíbila Kandu, Laviho i Allena (který během seriálu má opravdu slintací scény, dámy, tak pozor na něj! Jen ho prosím nepárujte s nikým stejného pohlaví! ;-)) a poté mě bavilo sledovat i generála Crosse. U Allena jsem dokonce sledovala i některé souboje, totéž u Crosse a začátky u Kandy a Laviho, pak jsem trochu uspíšila posuvníkem děj. A další důvodem bylo objevení se Bakka Changa, jehož hlásek patřil mému nejoblíbenějšímu seijú Mikimu (toho můžu poslouchat pořád a je jedno, co dávají ^^). Myslím, že podívat se letem světem na pár dílů neuškodí. Horší 3*, což opravdu nezlepší fakt, že děj nekončí, jen se přestal hýbat, ale trochu to vyvažuje zase jiný fakt, že je to poprvé, kdy jsem postavu, kterou jsem na začátku opravdu nemusela (Lenali) a její ustavičné kňourání mi lezlo na nervy, jsem si ke konci trošililinku oblíbila (nebo mi už prostě jen tak moc nelezla na nervy), asi protože se rozhodla, že už nebude kňourat (což dělá hodně postav, ale málokteré se to opravdu podaří).(8.5.2010)

 • Kimkong
  *

  Prvních 60 epizod je strašná nuda. V každém díle se objeví ty saké Akumy, zničí je tím samým způsobem a je konec. To je tak na slabou jednu hvězdu. Pak se seriál značně zlepší, hlavně díky zásahu Noe. Ti celkově táhnou celý děj. Konec je samozřejmě otevřený a je velký náznak toho, že kdo měl mega schopnosti, tak bude mít ještě větší mega schopnosti a ze seriálu by se stala strašná ptákovina, nebo by se opakoval stereotip z první půlky. Jinak hudba openingu a hlavně endingu je docela dobrá. Hudba v samotném anime je již dost špatná, hlavně u bojových scén připomíná nějakou akční hudbu z 80. let. Hlavní postavy jsou samozřejmě nesympatické, ukňourané a nesmrtelné. Jinak asi nejvíc se mi líbila část paradoxně v začátku s tou panenkou. Smutný části se mi líbí prostě více. Celkově by to pak bylo něco mezi jednou a dvěma hvězdami.(19.1.2015)

 • Genryuusai
  ****

  Co na tohle říct? D. Gray-Man je mezi anime rekordman v počtu fillerů, kterých je tam imho víc než 40 ze 103 dílů. Naštěstí nemají nejhorší úroveň, takže i když ceněnou předlohu jistě srážejí a občas se kvůli nim děj docela vleče, mohlo to dopadnout nepředstavitelně hůř. Dál tu máme nesrovnalosti v žánru. Horor? Nenechte mě vysmát - kapku morbidní způsob, kterým přicházejí akumy na svět a evolvují, nebo občasné úmrtí nevinných lidí ze seriálu horor nevytvoří. Daleko blíž než k hororu to má k žánrům akční / komedie / dobrodružný atp... Taky vyzáž Earla, který jako by vypadl z One Piece, se mi moc nezamlouvala. Jinak jsou ale postavy silnou stránkou seriálu, stejně jako grafika a hudba. Kdyby to mělo tak o 30-40 dílů míň (hlavně ze začátku - tohle je navíc zvlášť nepochopitelné, dát fillery na začátek příběhu), asi by to patřilo k vrcholům shonen žánru.(3.3.2009)

 • Haide
  *

  Tak jsem prozatím skončila u 8. dílu a zoufale mě to nudí. Celkem fine hodnocení, zajímavý nápad a přitom je to hrooozná nuda. Navíc mě naprosto vytáčí hlavní hrdina. Aby mi byl někdo takhle nesympatický už po pár prvních dílech, to se mi moc nestává. Hvězdička je za animaci a pěkný opening. Vidím to tak, že si zkusím pročíst mangu jestli to nebude lepší a pak se k seriálu vrátím, protože mi nejde do hlavy, že něco tak oblíbeného je tak hrozná otrava.(19.3.2012)

 • loveless
  *****

  Alternativní konec 19. století, cylindry, stojací límce, vázanky, kočáry, ale taky bezdrátoví létající golemové, počítače a technické vychytávky. A hlavně boj proti zlu zosobněném v Millenium Earlovi, který osnuje zničení světa za pomoci svých mechanických strojů akum, poháněných lidskou duší, a své rodinky nesmrtelného Noahova klanu. Skvělý příběh ze žánru supernatural dark fantasy, krásně nakreslený a s neskutečně sympatickými hrdiny na obou proti sobě bojujících stranách. Manga, která tohle anime inspiruje je opravdu vynikající (naprosto doporučuji přečíst), ale dlouhá léta je nedokončená (takže budete po všem tom citovém vyděračství úplně zničení a další kapitola vyjde až za čtvrt roku - tedy možná) a vychází pomalu, což přechází v hlavní problém tohohle skvělého anime - fillery. Z prvních padesáti dílů tvoří fillery přibližně polovinu a jsou to díly poměrně slabé, rozjezd je tedy značně pomalejší. Některé z těchto dílů jsou ale podle povídek Reverse, které k DGM manze oficiálně patří a tak v nich je možné najít i některé zajímavé informace. Pak přichází druhá půlka série a tam se jedou bomby až do úplného konečku (i když s menšími vycpávkami oproti předloze). Takže první půlka řekněme 6/10, druhá půlka 10/10. Plný počet hvězd v hodnocení dávám hlavně kvůli hlavnímu hrdinovi tohohle příběhu, Allenu Walkerovi, který je mimo jiné pro svou neuvěřitelnou dobrotu mou nejoblíbenější literární/filmovou postavou vůbec a všechny díly, ve kterých bojuje považuji za naprosto skvělé. Openingy jsou výborné a většina endingů taktéž. Ještě musím zmínit, že anime jako takové nemá ze zřejmých důvodů uzavřený konec. V roce 2016 vyšla druhá série pod názvem D. Gray-man Hallow, která je výborná, ale také "nekončí", což každopádně nevidím jako důvod proč se na tenhle skvělý kousek nepodívat.(5.6.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace