Depeche Mode: Touring the Angel - Live in Milan (koncert)

Hudební / Dokumentární

Velká Británie, 2006, 188 min

Blue Leach

Tim Woolcott
  • Kass

Můj nejoblíbenější koncertní záznam Depeche Mode. Skupina je uvolněná, v pohodě a ve formě; jde jasně vidět že si show užívá společně s diváky. Páteř setlistu tvoří písně z energicky znějícího alba "Playing the Angel", které zde nejsou jen za neduživé bratříčky oslavovaných fláků, ale jsou jejich rovnocenými partnery, díky čemuž koncert skvěle šlape po celou svou stopáž. Je dynamicky nasnímán a sestřihán. Místy se jeví jak utržený ze řetězu, což sice může někomu přijít až otravné, ale já jsem zastáncem toho názoru, že přesně tohle bylo třeba k zachycení elektrizující atmosféry v hale. Přiznám se ovšem, že mi k té vší parádě i takhle po letech stále trošku chybí Alan Wilder. Né že by mi tam scházel po hudební stránce; jednoduše bych ho tam rád viděl :-). Jsou holt rány, které ani čas nezahojí.(20.11.2011)

Hudebně je to samozřejmě krásné, ale režisérovi Uwe Fladeovi bych nakopal prdel za to, jak dovolil kameramanovi a střihači v častých momentech tak dokurvit tento záznam...Například u ''Suffer Well'' jsem si prvně myslel, že se mi seká DVD a nevím, proč i některé další skladby tak vizuálně dodupali...Jinak tohle je problém i u jiných hudebních Dvd, zkrátka ne každý považuje roztřesené zoom záběry za umění...Za audio dávám pochopitelně 5 hvězdiček.(18.3.2012)

Po trochu rozporuplném koncertu z Paříže v rámci Exciter tour se jedná o návrat do první ligy. Dave Gahan od té doby zlepšil svůj vokální projev a i setlist pokládám za lépe vybraný, je jen škoda, že Shake The Disease nebyla odehrána v klasické verzi s Davem u mikrofonu, takže doufejme, že to třeba "depešáci" příští rok napraví.(20.8.2008)

Výborný playlist, doprevádzaný prezentáciou skvelého albumu a vizuálne zaujímavou scénou. Koncert bol určite fantastický, lenže jeho režisérovi v štúdiu a pri strihaní trochu preskočilo a začal s obrazom príliš experimentovať. Chýba viac pohľadov do publika, tie rozostrené obrazy a kadejaké záseky a spomalovačky obrazu ma vyložene rušia. Z tohto hľadiska najhoršie zrežírovaný live záznam tejto kapely.(16.9.2012)

O dost lepší a "živější" koncert než předchozí One Night In Paris, vlastně aby ne, když kapela v roce 2005 nahrála vynikající temnou desku Playing The Angel. Právě songy z ní znějí v Miláně velice energicky (viz úvod koncertu) a v pohodě zapadnou mezi klasiky kapely. Příjemným překvapením je zařazení letitých hitů z počátku kapely jako Just Can't Get Enough a Shake The Disease (tentokrát v podání Martina za doprovdu kláves). Završení koncertu písní Goodnight Lovers je takové pohlazení po duši. Mínusy na koncertu najít nemůžu, protože i těch mnoho efektů a rychlých střihů dává koncertu šmrc a podtrhuje jeho parádní atmosféru. Spolu s Devotional nejlepší DVD Depešáků.(12.8.2011)