Reklama

Reklama

Dispatches

(pořad)
Velká Británie, 1987, 468x min
(další profese)

Recenze (8)

charlosina 

všechny recenze uživatele

V rámci projektu OneWorld2008 jsem shlédla část JIHAD TV, která upozorňovala na fakt, jak se mediálně šíří protiamerická a protižidovská nenávist. Při sledování televizních zpráv, kde vám ukazují guerillové scény z útoků, abyste se přidali k nim, mi běhal mráz po zádech. Ale to není všechno - denně na internetu přibývají autentické záběry sebevražedných atentátníků a popravy zajatců, které mají své stálé diváky... Propaganda se objevuje také formou krvavých videoher, nebo také (jak známo) v dětských pořadech. Režisér Paul Eedle se nezaměřoval na samotný konflikt, ale na jeho všudepřítomnou propagandu. A mladí lidé to vidí a v jejich očích se zrcadlí touha a nenávist... a mnozí z nich se také stanou teroristy, aniž by jim to přišlo jako "špatné". ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"WHERE ALL THE MONEY WENT?" ---------- Hodnotím časť Iraq's Missing Billions z roku 2006, ktorá sa venovala 20 miliardam určeným na obnovu a rozvoj povojnového Iraku, ktoré sa však do mienenej destinácie nejako nedostavili, teda aspoň nie v plnom počte. Dokument sa aspoň trochu snaží osvetliť, kde vlastne peniaze skončili. Moc sa mu to ale nedarí, čo nemusí byť nevyhnutne jeho chyba. Čo ale rozhodne jeho chybou je, že väčšiu časť svojej stopáže strávil skúmaním dopadu vojny a nedostatku finančnej pomoci na Irak, ako téme, ktorej sa venovať mal. A to je celkom škoda. ()

Reklama

gumbo 

všechny recenze uživatele

Hodnotím díl The True Cost of Cheap Food, vysílaný 22.1.2009, který se zabýval kvalitou levných značek potravin prodávaných v britských supermarketech. Nevím jestli je to znak celého cyklu (předpokládám, že za 20 let vysílání bude kvalita více méně kolísavá), ale tento díl zklamal. Jednoduché porovnávání ve stylu levný výrobek má 20g proteinů na 100g a drahý 25g proteinů je stejně vypovídající jako když vedle sebe postavíte Halinu Pawlovskou a Keiru Khneitley. Každý hned pozná kde je víc tuku a podobně. Ale zásadní zjištění, jak tyto poměry ovlivňují naše zdraví, jaký má cenový tlak řetězců vliv na malé firmy a jiné tu prostě chybí. 40% ()

cmman 

všechny recenze uživatele

Díl o levných potravinách je v podstatě ztraceným časem. Dostane se Vám rozboru potravin, ale už Vám neřeknou, jaké je vhodné množství. A stále se opakuje, jestli nemají super a hypermarkety si ubrat trochu z marže a vyrábět kvalitnější potraviny. Omg, proč? Trošku jako socanská agitka, schází tomu hlava a pata... ()

Zajímavosti (1)

  • Diel s názvom "Inside the ALF", ktorý bol odvysielaný v roku 1998, vznikol po tom, ako sa reportér Graham Hall infiltroval medzi aktivistov z Animal Liberation Front (ALF). Získané zábery boli zostrihané a slúžili na diskreditovanie ALF, ako tvrdili samotní aktivisti. V októbri 1998 bol Graham Hall unesený neznámymi osobami, ktoré sa mu vyhrážali smrťou a na chrbát mu vyrezali písmená ALF. (whack)

Reklama

Reklama