Pan Tau a Werichovo defilé, část 4. Vzhledem k tomu, že se na dobrodružné cestě světem nacházíme již druhým dílem a díl předtím byl věnován čistě přípravě, tempo se celkově zpomalilo na nulu. Claudie má co chtěla, Viola přišel na to, co děti chtějí a závěrečné hrátky na louce hraníčí s perverzí.(19.12.2010)

Všude dobře, doma nejlíp. Některé zkušenosti jsou holt k nezaplacení. Ale co by dědeček neudělal pro svou milovanou vnučku. Ještě, že je Pan Tau kouzelná bytost, jinak by si musel nohy uběhat. Tenhle díl už mi přišel příliš kýčovitý.(5.3.2012)

Čtvrtý díl s panem Werichem. Děda s Claudií se dostávají do cirkusu, kde si musí odpracovat svůj denní příděl jídla. Perlí zde Josef Hlinomaz jako principál, kterému se šeredně nevyplatí touha po buřince pana Tau. Vše se pak zvrhne v neskutečnou cirkusovou show. Oba hrdinové se pak vrací na zámek a vypadá to, že všem dobrodružstvím bude konec. Velmi hezký díl.(24.4.2016)

Poslední příběh pana Violy se svou milovanou vnučkou..v prostředí cirkusu a zvířat vznikla velice milá a krásná epizoda, která se musí líbit všem(15.2.2016)

Pan Tau má rád zvířátka a tak nepřekvapí, že se vrtne do cirkusu, kde zase spustí své vylomeniny. Zábava hlavně pro rodiny.(8.8.2013)

Werich píše Voskovcovi (22.2.1971): "Film Pan Tau už natáčím, už jsem ulomil deset dní. Příští týden natáčím osm dní. Vcelku to má mít asi sedmdesát dní, z toho něco v Amsterdamu na podzim. Budu mít ovšem několik týdnů volno mezi prací......Film Pan Tau, už jsem ti jistě psal, je sračka. První tři díl už běžely v západním Německu. Kdybych neviděl na vlastní oči kritiky z německého tisku, nevěřil bych. Mělo to velký úspěch, dokonce ve Spieglu kritika měla nadpis "Leben und lernen mit Pan Tau. Až to bude aktuální, a to bude ještě dlouho trvat, dám ti vědět. Ale když to neuvidíš, asi se nic nestane a peníze už budou utracený." První řada (13 dílů) je skutečně podivná. Málo se v ní mluví a málo se v ní děje. Má ovšem dvě velké výhody, kvůli které není sledování ztrátou času. Jednak vidíme tehdejší Amsterdam a Brusel, což byl v roce 1972 pro diváka trochu hořký pohled a hlavně máme možnost sledovat poslední roli šestašedesátiletého Wericha. Od roku 72 už nikdy ve filmu nehrál. Začalo normalizačně přituhovat a 15.10.72 Werich píše: "Dělat nemůžu, nesmím, a co je k smíchu - s nimi ani nechci." A dále: Odepřu si psát o tom, co vidím a zažívám, protože má strach ti psát tak, jako jsem psával- skutečně se ted bojím."(8.3.2010)

Tenhle pohádkový pán s buřinkou nebyl nikdy mým favoritem. Jsou to sice příběhy plné fantazie a dětské hravosti, ale není to úplně můj šálek kávy. Zejména díly s Claudií se mi až tak moc nelíbily, přišly mi trochu odtržené od původní dějové linie (nebo spíš od původní poetiky pana Tau). A i přes úctu k J. Werichovi.. V této epizodě už to zdaleka není jeho nejlepší herecký výkon. O humor se v tomto díle stará především J. Hlinomaz.(17.8.2016)