Pan Tau - Série 4 (1977) (série)

A která je ta pravá? (S04E06)

(epizoda)

"Pan Tau", řada 3, 6/7. Inspektor Málek (V. Brodský) přijede na tábor hledat kouzelného mužíčka a hned ho taky objeví, jenže děti mu pomohou uprchnout. Pan Tau (O. Šimánek) ale při tom zapomene svou kouzelnou buřinku, kterou si přivlastní Málek a přivolá celou leteckou inspekci i s vrtulníkem. Po zmizelém ale nezůstala opět ani stopa. Děti zorganizují sběr buřinek a deštníků pro pana Tau, kterého ubytovali v domku dědečka jednoho z nich. Otík (M. Hofbauer) v nestřežené chvíli vymění kouzelnou buřinku za obyčejnou. Tu pravou ale omylem vezme dědeček Hanousek (J. Kemr). Zmatky kolem buřinky vrcholí… (Česká televize)

hous.enka

Tahle filmová série (protože nejde o seriál v pravém smyslu slova) stojí hlavně na hereckém obsazení. V tomhle díle je to zejména pan Josef Kemr a jeho zvyky. Rozsedlá buřinka a bleskurychlá reakce pana Kemra mě pobavila. No a taky Ma-ka-róóóny. ()

Paity

Problémem pana Tau je ten, že tvůrci nepřicházeli s ničím novým a vlastně jim stačilo, že pan Tau moc nemluví a blbne se svou buřinkou, která se mu pořád někam zatoulává. ()

Yarwen

Název ve mně evokoval esenciální otázku, kterou ženskou zvolit, když chlap má dvě, ale tady se nejedná vskutku o nic více, než o bouřku (buřinku). Tento díl je koncertem dvou herců, a to Vlastíka Brodského a Pepy Kemra, kteří posouvají mé hodnocení nahoru. Předposlední díl si u mě vysloužil hezkých nadprůměrných 57%. ()

javlapippi

"Ryzlink a bublinky, tradice je tradice." Brodský si nedá pokoj, najprv úchylácky šmíruje pri jazere plnom kúpajúcich sa deciek, potom spôsobí makarónovú explóziu, zmocní sa klobúka a následne snorí po pánovi Tau v meste. Buřinka mení majiteľa častejšie než je zdravé, k čomu jej dopomáha okrem Brodského a detskej špiónskej brigády aj vynikajúci dôchodcovský pedant Kemr. Veľmi dobré. ()