poster

Ben X

 • Belgie

  Ben X

Drama / Thriller

Belgie / Nizozemsko, 2007, 93 min

 • Pluhy
  **

  Celkem zajímavý námět, který je naprosto utopený zpracováním a výslednou pointou. Film, v kterém hlavní roli hraje online hra a téměř autistický hlavní hrdina. Přestože hlavní hrdina je zahraný excelentně a ve filmu se objeví několik zajímavých scén, tak zpracování je tuctovka bez fantazie. Vadili mi jednoduché charaktery a přílišná překombinovanost – například dokumentární prostřihy, co tam sakra dělají? A závěr je spíše vyumělkovaná citová vydíračka. O šikaně bych volil raději film Vlna a Zkažená mládež.(22.11.2010)

 • Paxxx.cz
  ****

  Dobře natočený film o šikaně. Jasně pár věcí se musí brát s rezervou- např to, že autista je umístěn ve třídě totálních dobytků co co ho neustále šikanují. V průběhu filmu se objevilo několik moc pěkných scén, povedené bylo i prolínání online herního světa s tím reálným offlinovým, ale třešničkou na dortu byl především překvapivý konec...8/10.(25.2.2015)

 • playboxguest
  ***

  Belgickej Tobey Maguire (nemůžu si pomoct) měl rád videohry, fantu a, kdo ví proč, lepily se na něj hezký holky, pak se ale ukázalo, že to není tak úplně pravda a ještě k tomu rozkopal na maděru celej počítač, tož to už jsi mě Bene nasral, takhle nejlepší kamarádi nebudem, holt budeš jen další z mnoha... Mazej.(1.10.2011)

 • poz3n
  ****

  S Klass a Ondskan bych to moc nespojoval, protože tady jde podle mě trochu o něco jinýho. Ne tolik o šikanu, jako spíš o nalezení nějaký rovnováhy v Benově životě. Nalezení toho, co smysl má a co nemá, aby moh žít a ne přežívat každej den v tom pekle. Škoda první poloviny, ta byla trochu slabší. Jinak silnej film, hlavně díky hlavní roli Grega Timmermanse.(30.9.2009)

 • Dubro
  ****

  Balthazarov prvý zápas v drese scenáristu a režiséra a hneď víťazstvo. No nezostalo len pri potľapkaní po pleci, utrpel aj kadejaké ocenenia (Grand Prix des Amériques, Prize of the Ecumenical Jury, Heineken Red Star Award a ďaľšie iné psie kusy). Tento 93 minútový príbeh o autistovi (len miernom) zvládol s prehľadom a ja ho oceňujem na 4,5*. Pol boda si nechávam, lebo ma dobehol ako malého chlapca.(26.9.2008)

 • - Ben (Greg Timmermans) má vo svojej izbe na stene mapu Antarktídy pochádzajúcu ako príloha z mesačníka National Geographic. Tiež je možné vidieť v jeho izbe čísla tohto magazínu. (vander19)

 • - V takzvanej "internetovej gramatike" názov filmu hovorí "(ik) ben niks" po belgicky, čo v preklade znamená "(ja) som nič". (Kacenka_)

 • - Cesar De Sutter v roli Benova malého bratra je ve skutečnosti nejmladší syn Marijke Pinoy, která hraje Benovu matku. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace