poster

Ben X

 • Belgie

  Ben X

Drama / Thriller

Belgie / Nizozemsko, 2007, 93 min

 • Sarkastic
  ****

  Oproti mnohokrát zmíněným tématických snímkům Klass a Zlo ve mně Ben X vyvolal nejméně emocí. Ne snad, že bych s hlavním hrdinou nějak nesympatizoval, to určitě ně (navíc jeho představitel, s výjimkou trochu podivného chováním po pilulce, byl naprosto precizní a uvěřitelný), ale to, co se mu dělo, se mnou nějak nedokázalo citově více pohnout. Což mě trochu mrzí, protože nad formou filmu jsem předl a potenciál Bena X byl obrovský. Jenže tvůrci asi chtěli za každou cenu diváka ohromit a zapůsobit na něj, a tak pomohli si ne zrovna originální (a na tomto místě docela nevhodnou) scénáristickou berličkou. A že jim pěkně drhne kvůli špatně natočené scéně u kolejí. Pak dění v kostele z toho taky nevychází moc reálně a samotný konec (možná dobře míněný) tak nějak přijmu, ale nechá mě celkem lhostejným. V jistých ohledech originální film, který si zaslouží slabší 4*, ale jestli stavíte obsah nad formu, zvolte raději výše napsané 2 filmy.(7.8.2011)

 • eraserhead666
  ****

  Vždycky jsem si říkal, že v podobných situacích je vhodnou alternativou emočně silného a příznivého nechání promluvit zbraně právě závěr tohoto filmu. Otřelý námět s neotřelým závěrem a ještě neotřelejším zpracováním. Hry nehraju, ale tady mi to propojení, jak po vizuální, tak i pocitové stránce hodně sedělo. Skvělé výkony hlavního hrdiny a jeho virtuální přítelkyně. K tématu filmu ještě jednu poznámku: přesně jak říká matka hlavního hrdiny - musí někdo zemřít. Je smutné, vědomí a souhlas s tím, ať je to radši útočník než oběť. Stejně krásné je i vyznění filmu. Jde to i jinak.(1.5.2012)

 • AppleCore
  ****

  Po režijní stránce bezchybný, hudebně velice povedený, film s perfektnim střihem a skvělou kamerou. Pokud tedy budu hodnotit provedení tak jsou to zasloužený 4*. Kdyby film ale skončil v tu chvíli, (spoiler) co se chystá skočit pod vlak a opravdu pod něj skočil tak by to bylo jesnejch 5*. Dodatek: Uživatel DaViD´82 se zmiňuje o emocích a říká, že jich film má dostatek. Já bych spíše řek, že tehle zvláštně pojatej film je dělanej hlavně na oko než na city. Ono to ve vás totiž nic nezanechá, v hlavě vám uvízne předevšim vizuální stránka (Ale to je jen můj názor, každý to vidí asi úplně jinak).(27.3.2009)

 • Paxxx.cz
  ****

  Dobře natočený film o šikaně. Jasně pár věcí se musí brát s rezervou- např to, že autista je umístěn ve třídě totálních dobytků co co ho neustále šikanují. V průběhu filmu se objevilo několik moc pěkných scén, povedené bylo i prolínání online herního světa s tím reálným offlinovým, ale třešničkou na dortu byl především překvapivý konec...8/10.(25.2.2015)

 • nascendi
  ***

  Tento film ma nezaujal, ani nedojal. Hlavný hrdina si, s ohľadom na reálne možnosti, spokojne žije vo svojom virtuálnom svete. Rodičia, ktorí ako obvykle chcú pre svojich potomkov iba to najlepšie, ho nezmyselne pchajú do bežnej školy neuvedomujúc si, že väčšina sa k odchýlkam spravidla stavia podozrievavo a pre istotu ich vylučuje zo svojho stredu (napr. šikanou). Tie tri hviezdičky sú za herecké výkony a celkové stvárnenie filmu.(6.7.2009)

 • - Ben (Greg Timmermans) má vo svojej izbe na stene mapu Antarktídy pochádzajúcu ako príloha z mesačníka National Geographic. Tiež je možné vidieť v jeho izbe čísla tohto magazínu. (vander19)

 • - Cesar De Sutter v roli Benova malého bratra je ve skutečnosti nejmladší syn Marijke Pinoy, která hraje Benovu matku. (D3VIL)

 • - V takzvanej "internetovej gramatike" názov filmu hovorí "(ik) ben niks" po belgicky, čo v preklade znamená "(ja) som nič". (Kacenka_)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace