78. Annual Academy Awards (TV pořad)

78th Annual Academy Awards, The

Publicistický

USA, 2006, 214 min

Ben Karlin

Jon Stewart, Amy Adams, Moustapha Akkad, Jessica Alba, Eddie Albert, Robert Altman, Jennifer Aniston, Lauren Bacall, Eric Bana, Anne Bancroft, Barbara Bel Geddes, Steve Box, Zach Braff, Sandra Bullock, Tim Burton, Jordi Caballero, Steve Carell, George Clooney, Russell Crowe, Joan Cusack, Judi Dench, Matt Dillon, Will Ferrell, Jamie Foxx, Anthony Franciosa, Morgan Freeman, Jennifer Garner, Paul Giamatti, Jake Gyllenhaal, Paul Haggis, Tom Hanks, Salma Hayek, Dustin Hoffman, Philip Seymour Hoffman, William Hurt, Tom Kane, Catherine Keener, Nicole Kidman, Keira Knightley, Heath Ledger, Ang Lee, Jennifer Lopez, William H. Macy, Rachel McAdams, James McAvoy, Frances McDormand, John Mills, Robert Moresco, Pat Morita, Jack Nicholson, Nick Park, Dolly Parton, Chris Penn, Richard Pryor, Keanu Reeves, Will Smith, Steven Spielberg, Ben Stiller, David Strathairn, Meryl Streep, Hilary Swank, Richard Taylor, Charlize Theron, Uma Thurman, Lily Tomlin, John Travolta, Nacho Vigalondo, Naomi Watts, Rachel Weisz, Michelle Williams, Shelley Winters, Reese Witherspoon, Robert Wise, Tracy Wright, Kathleen York, Ziyi Zhang, Javier Bardem, Halle Berry, Billy Crystal, Mel Gibson, Whoopi Goldberg, Steve Martin, Chris Rock, Queen Latifah, Luke Wilson, Owen Wilson, Terrence Howard, Samuel L. Jackson, Joaquin Phoenix, Christian Rivers, John Williams, Alberto Iglesias, Eric Simonson, Gustavo Santaolalla, Larry McMurtry, Diana Ossana, Luc Jacquet, Mahátma Gándhí, Colleen Atwood, Debra Hill (a.z.)

Zaujímavý ročník,keď 4 snímky pozbierali každý po 3 Oscarov... Crash bol snímok,ktorý bol taký nenápadny,že vyšiel hneď na DVD,a pritom bol najlepším filmom. Jackson si doprial King Konga,ktorý klasicky bral technické sošky ako Lotr. Capote(najlepší herec) a Skrotená hora(oscar pre Anga Leeho) je téma kontroverznejšia. Moderátor Jon Stewart sa snažil,aby bol vtipný,čo mu vyšlo. .(4.3.2014)

"I tell you the movies that do very well - the remakes. 'King Kong' - made that a couple of times, this time a smash hit. 'War of the Worlds' - remake, tremendous. 'Walk the Line'... It's 'Ray' with white people." Výborný slavnostní ceremoniál, i když vtipy moderátora Jona Stewarta občas někteří nepochopili. Hlavně jsem byl spokojen s výsledky, jen škoda, že Walk the Line získal pouze jednu sošku.(16.12.2010)

Jak řekli naši čeští komentátoři: "Vyhrál Crash, ale atmosféru ovládla Zkrocená hora". A byla to svatá pravda - už dlouho žádný film diváky v hledišti takhle hluboko nezasáhl...(23.2.2009)

Super hvězdy.Super ročník.Prostě není co dodat, oscaři byly rozdány tak jak se patří :-)(20.4.2008)

• - Prvýkrát od roku 1962 sa stalo, že štyria víťazi - najlepší herec (Philip Seymour Hoffman), najlepšia herečka (Reese Witherspoon), najlepší herec vo vedľajšej úlohe (George Clooney) a najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (Rachel Weisz), boli nominovaní po prvý raz. (Flipper)

• - Prvýkrát od roku 1957 sa stalo, že každé zo 6 hlavných ocenení - najlepší film, najlepší režisér, najlepší herec, najlepšia herečka, najlepší herec a herečka vo vedľajšej role, si odnieslo 6 odlišných filmov. (Flipper)

• - Každý z filmov, nominovaných na najlepší film roku, získal tiež nomináciu pre svojho režiséra. (Flipper)