poster

La Californie

 • Česko

  Láska k pronájmu

 • Francie

  La Californie

 • USA

  French California

Drama / Psychologický

Francie, 2006, 105 min

Režie:

Jacques Fieschi

Předloha:

Georges Simenon (povídka)

Scénář:

Jacques Fieschi
(další profese)
 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2006 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(19.6.2014)

 • claudel
  ****

  Od Georgese Simenona jsem četl jednu detektivku s jeho slavným Maigretem, která mě děsně nudila. Pokud ale psal i tak zajímavé povídky a romány jako tenhle film, tak klobouk dolů. Ikona francouzského filmu, Nathalie Baye, vévodí tomuto snímku a září po boku dalších skvělých herců - Ludivine Sagnier a Roschdy Zem. Ludivine Sagnier mám rád, ale co kdyby její místo zaujala Laura Smet, tedy skutečná dcera Nathalie Baye? Snad se jednou dočkáme filmu, kde si obě spolu zahrají.(26.10.2008)

 • Aky
  ***

  Zklamání. Na Simenona jsem se moc těšil. Jenže, jak vidno, k tomu, aby byla literatura přvedena na dobrý film, nestačí předloha napsaná velikánem, ale je k tomu ještě zapotřebí i určitá velikost převaděčů. Tohle jakž takž drama rozhodně Simenonovu psychologickou drobnokresbu a hraní si s detaily nepostihlo. Markantní je, že se například za celý film nedozvíme ani to, proč je ona ústřední dáma tak extrémně bohatá, aniž jakkoliv pracuje, nebo třeba i jen to, proč by nás to nemělo zajímat. Kde zůstal její manžel, proč opustila svou dceru - to nejsou věci, které mohou autoři takového filmu pominout, aniž by divákovi nechyběly k pochopení motivací jednání hlavních postav.(24.7.2009)

 • - Literární předlohou k tomutou snímku byl román Georgese Simenona "Chemin sans issue". (claudel)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace