Odpočívadlo 2: Neohlížej se

Odpočívadlo smrti 2

Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• J*A*S*M

Není divu, že začínám tíhnout i k jiným žánrům, když v poslední době na jeden dobrý horor připadá asi tak deset nepovedených zmetků. Jako třeba tento. Každý, komu se nepodařilo zapomenout na první díl z roku 2006, si asi vzpomíná, že jednička byla samoúčelně krvavá fraška bez špetky atmosféry a stop logiky. Dvojka na tyto poznávací znaky úspěšně navázala a ještě je upgradovala na vyšší level. Tedy s tím rozdílem, že v původním filmu nebylo vysvětleno vůbec nic, kdežto tentokrát tu jakási pointa visí po celou dobu - no bohužel opravdu jenom visí, děj ani pod její záštitou nemá vůbec žádná pravidla a divák tak sleduje víceméně nahodilé situace, aniž by byly jasné jejich okamžité příčiny. Druhé Odpočívadlo je kvalitativně na stejné úrovni jako Odpočívadlo předchozí, což jak jistě uznáte, není žádná výhra. 40%(26.9.2008)

• LIVINGDEAD

Ten kdo neviděl první díl ať druhý díl ani nestahuje. Proč? Protože ho nepochopí. A těžko ho pochopí i ten, kdo první díl shlédl. Totiž po celou dobu nevíte, zda je to představa či realita...... Dávám pouze jednu hvězdičku za scénu, kde byly vraženy hřebíky do nohy..... a i to bylo podivné, neboť na konci filmu nám vojáček běhal v teplákách úplně zdravý..... Já nevím, ale kdybych měl v kolenu 5 hřebíků, asi bych to už nerozchodil :-) Film byl ztráta času!(27.10.2008)

• Bloody13

Všechno, co mě v jedničce sralo, je tady ještě umocněno. Pokračování by rádo splňovalo nepsaný pravidla všech dvojek (víc akce, krve a mrtvol), ale samo si podkopává nohy ve všech směrech. A to nemluvim o "tajemnym řidiči toho nezničitelnýho pick-upu" a silně mysteriózní zápletce, která zde narostla do obludných rozměrů. Jednička se pak vedle takovýho paskvilu jeví hnedka líp... asi jako pětitikoruna v ještě teplym průjmu.(30.5.2012)

Pokračovanie hororu Rest Stop sa odvíja od udalostí prvého dielu a zároveň vysvetľuje viaceré skutočnosti, ktoré mohli ostať nepochopené. Dvojicu z jednotky sa vyberie hľadať trojica; a to vojak; starší brat strateného mladíka, so svojou priateľkou a kamošom. Keď po určitom čase cesty narazia na odľahlú benzínku a odpočívadlo, objavuje sa aj starý známy psychopat v pick-upe, ktorý si už pre nich pripravil krvavé plány. Film sa viac-menej nesie v duchu prvého dielu a s výnimkou niekoľkých objasnení a rozvitia príbehu neprináša nič nové. Oproti minulu sa však zredukovali nudné miesta, postavy sa správajú rozumnejšie a celkovo je to svižnejšie, i keď na druhej strane to už značne stratilo na svojej tajomnosti, podobne ako to bolo napr. v prípade Reekera 2. Koniec dáva trochu tušiť možnosť ďalšieho pokračovania, ktoré by som aj rád privítal, pokiaľ si udrží aspoň takúto úroveň a atmosféru.(27.4.2011)

• castor

„Ráda si to dělám robertkem. Napsala jsem si na něj tvoje jméno.“ Několik dní před natáčením: Tady na papír napíšu pravidla, kterými se budeme řídit. Nebudeme dělat z diváků idioty, budeme ctít napětí, vybudujeme nějakou tu atmosféru, postavám dáme do úst slušné dialogy, pohlídáme si tempo, přijdeme s něčím trochu jiným a pokusíme se natočit něco alespoň trochu ucházejícího. Souhlasíte všichni? – O pár dní později.. Tak jsem rád, že jsme se tu všichni v první natáčecí den sešli, jsem přesvědčený, že hororoví fandové nám budou zobat z ruky. Jen si ještě vezmu ten papír, kde jsem všechno sepsal. Sakra, kde ho mám, ani v druhé kapse není, to je divný. No, nic, beztak tam byly samé nepodstatné věci!!(3.8.2013)

• petero

Pokračovanie slušného Rest Stop zahodilo šancu na rozvinutie svojho tajomného univerza podobným spôsobom ako pokračovanie Reekera. Rutinná réžia, nezaujímavý herci a tajomno si zobralo tentoraz dovenku. Škoda premárnenej šance.(1.11.2011)

• *CARNIFEX*

Desať dní pred tým ako má Tommy narukovať do armády, berie svoju priateľku a známeho, aby preskúmal oblasť, kde pred necelým rokom bez stopy zmizol jeho brat s partnerkou. Tak ako jeho súrodenec, aj on so svojou spoločnosťou zastaví na mieste, ktorému sa mal z ďaleka vyhnúť. Nedá sa povedať, že by "Rest Stop" dvojka, rovnako ako jej predchodca, vyslovene sklamala, no predsa len, z ničoho nič napchať do "hixpla" pasáže s prvkami výjavov ako pri nejakej ducharine, mi prišlo zbytočne zmätočné. Taktiež treba dodať, že toto pokračovanie je ako cez kopírak na kolene robené, bez snahy akokoľvek, vlastným nápadom zaujať. Napriek ne-nude, lebo snímok predsa len ponúkol niekoľko celkom slušných gore záberov, špinu všade naokolo, jedná sa o slabší kúsok. NA ZÁVER: Vo filme sa objavil Edmund Entin, ktorý je hororovému fanúšikovi omnoho viac známy ako hlavná postava z pomerne vydareného nadprirodzeného psycha - "Seconds Apart", ktorý týmto pádom odporúčam omnoho viac (aj keď žánrovo ide o úplne iný druh spracovania) - 45%.(7.3.2015)

Dvojka není příliš povedená, ale naštěstí si za to může John Shiban sám, protože si ten slátaný scénář napsal k pokračování osobně, ale mohl přijít s něčím lepším. Dvojka se odehrává rok po událostech z jedničky a starší bratr, tehdy uneseného Jesse, se rozhodne po něm pátrat tam, kde po něm a tehdejší přítelkyni Nicole stopa končí. Příslušník americké armády se vydává se svojí blond přítelkyní a vlezlým kámošem na odpočívadlo, na kterém řádí zabiják ve žlutém pickupu. Jenže, jak se brzy ukáže, ze zabijáka je duch a v podobě přízraků se pátrajícím hrdinům budou také zjevovat unesené postavy z jedničky, ale Nicole už nahradila jiná herečka. John Shiban režii dvojky přenechal Shawnu Papazianovi a na starost si vzal produkci a scénář, který přešel od bizarností k nesmyslům a nepochopitelný konec je tím nejslabším vyvrcholením celého nenapínavého pokračování. Shiban kupí jeden nesmysl za druhým, bizarní rodinka už dostane jen minimum nefunkčního prostoru, Steve Railsback je zde na dvě věci a zabiják, kterému v jedničce nebylo vidět do tváře, je vidět v celé své kráse a ztratil tak punc tajemna. Ještě, že blondýna Jessie Ward je tak atraktivní a pár gore scén se dá zařadit k těm povedenějším, ale oproti jedničce je to velký sešup dolů. Záchranu bych ještě viděl v poměrně dobré režii, ve snaze přijít s něčím netradičním ve scénáři (což se nevyplatilo), a to je asi tak všechno.(29.1.2011)

• Socraates

Tak tu máme další výlet mladejch polodebilů, tentokrát v čele s železným desátníkem americký armády, kteří na bohem zapomenutým místě potkávaj, světe div se, podivnýho šílenýho nadčlověka, jenž je začne bez váhání terorizovat a ke vší smůle výletníků se za celou dobu v nejbližším okolí nenachází živá duše schopna pomoci. Poblíž pouze vegetuje jeden opatrnej pumpař a mihne se tam taky fanatická rodinka magorů. Originalitu námětu se autoři rozhodli vylepšit mysteriozní pointou, kterou ale stejně v závěru pošlou do pekel, takže .... první díl netřeba vidět (jak tu někdo v komentářích blábolí) a trojka snad nebude, stačilo.(3.8.2013)

Komentář uživatele LD je pěkně mimo mísu, první díl jsem zatím neviděl a neměl jsem žádný problém pochopit tenhle druhej díl. Mám rád horory typu Stopař či Jízda do pekel. Tohle bylo sice slabší ale dalo seto. Nelze očekávat nějaké dobré scény či herce. Ale film má celkem dobrý drive, takže jsem se u něj moc nenudil. Jen jsem měl občas problém u některý scén, přišly mi zbytečně směšné či natahované(viz. většina scén s Railsbackem). Nicméně jsem se poměrně bavil, a jedničku zkouknu co nejdřív.(16.7.2010)

• Slartibarkfast

Nesmyslnost bez děje a nápadu. Jen pár nechutností a jedny holé kozy. Zřejmě si filmaři mysleli, že to stačí, aby nalákali nějaké diváky. Já jen dodávám.. "Ne, opravdu to nestačí". Vsadit na první díl, který stál patrně také za hovno a snažit se vodu přeměnit na víno, to byl opravdu příliš velký krajíc i pro tak tupý žánr, jakým jsou v dnešní době horory. 20%(3.2.2015)

Dvojka mi dává kapku víš zábavy takže jsem se slušně bavil protože o proti prvnímu odpočívadle které nebylo na první pohled takové jak vypadalo tak dostáváme úplně jiný pohled na věc a mě se to dost líbí.(10.9.2018)

O něco horší než výborný první díl. tento díl nepotvrzuje pravidlo dvojek, takže nečekejte více vražd, krve atd. Na druhou stranu se v tomto díle lecos vysvětluje a divákovi se hned lépe usíná, když ví oč tady běží. Někdy se ale divák ztrácí v tom, co je pravda a co jsou bludy. Verdikt ? Slušné pokračování, které vysvětluje hodně věcí z předchozího dílu. Scénař je napsán v rámci možností a herci hrajou jakž takž dobře. Nebýt perfektního konce dal bych za 3, ale za ten konec dávám slabší 4.(20.10.2012)

• Terva

CITÁT - Potřebuješ rodinu!!!........ To je ještě horší jak jednička. Rodina kripla, co mají ten obytný přívěs tu předvádí své šílenství a víru v Ježíše Krista. Ježíši Kriste, co to je!!?? No jo, je to humus, nejraději bych je....tak jo, nejsem sám. Příběh nám dá nahlédnout do minulosti až ke vzniku fenoménu KZL 303. Pak se vrátíme do současnosti, respektive rok po událostech prvního příběhu. A vlastně v tom samém duchu pokračujeme. Tři přátelé vyrážejí hledat zmizelou dvojici Nicol a Jesse. Mezi nimi je i starší bratr Jesseho. Opět to spíš místo road movie připomíná WCmovie. Vše se opět soustředí kolem záchodů. Asi si v tom tvůrci libují. Někdy je to tak humusácký až se mi chce zvracet. Například scéna s Toy-Toy okolo 20 minuty. Proč se mi zdála tak nevěrohodná a účelová? Jo už vím. Než abych na tom hajzlu sral, půjdu raději do lesa, nebo ke krajnici. Postavy to však maj vepsaný do scénáře a tak používají ty humusácký hazlíky. Já bych tam kabel tedy nepoložil. CITÁT - Dostal, co si zasloužil........ Dlouhé zmatené dialogy, divný děj a ještě divnější prostředí. Příběh má celkem povedenou hudbu. CITÁT - Spolu ho zabijem......... Mě to bavilo míň jak jednička. Ježkovi voči, tedy pardon, řidičovi voči, to je blbost. CITÁT - Je konec.........(26.6.2013)

• Tommassi3

"Mysli, Jarede, a buď zticha !!" - "Jasně, to zvládnu !!" ;) Velmi slušný nízkorozpočtový horůrek, který coby žánrový hybrid využívá atmosféru pouště a opuštěných budov.. Na živočišnou a sexy Jessie Ward se moc hezky kouká, ale nejvíc mě zaujal geniální pumpař Stevea Railsbacka.. Úderná McCrearyho hudba i přívětivá stopáž napomáhají eskalaci moc hezky vystavěného napětí, které nepoleví až do titulků, kde neuzavřeným finále dává najevo, za jak tvůrcovský experiment s vlastními možnostmi Odpočívadlo vlastně platí..(2.8.2013)

• hous.enka

U jedničky jsem usnula ve chvíli, kdy se policajt nemohl postavit na vlastní nohy, heh. Odpočívadlo číslo dvě je vlastně dost podobné, ale dokoukat se mi ho povedlo. Zřejmě to bude postavami - zaprvé aspoň trochu myslící (haha) blondýna (haha) a zadruhé voják, co rozchodí nerozchoditelné. No a pak je tu zrzek... tak ten měl zůstat v kadibudce až do konce filmu. Odpočívadlo není film s atrkativním prostředím nebo se zajímavým dějem. To prostě není. Ale já s každou další scénou zadržuju dech a říkám si, že teď už přece musí přijít vysvětlení (co mi vytře zrak, haha)... A ono nepřijde... No tak třeba časem natočej trojku a konečně nám dojde, proč vznikla jednička a dvojka, že jo.(3.2.2015)

• SOLOM.

Už uplynula celkem dlouhá doba, co jsem viděl první Rest Stop a do dnešního dne jsem neměl ani tušení, že vůbec existuje nějaké pokračování. Jednička mě nějak závratně neokouzlila – to bych si její děj pamatoval alespoň útržkovitě a tak jsem si dnešní den rozhodl „vychutnat“ oba díly pěkně po sobě, abych měl lepší šanci porovnat a neměl mezery v jejich spojitosti. No vzhledem k tomu guláši a řadě otazníků co si pro nás scénárista a režisér jedničky Shiban připravil, jsem si stejně moc nepolepšil. Druhý díl je totiž stejně zmatený, jako jeho předchůdce. Jediný a to dost podstatný rozdíl vidím v tom, že se nám kromě několika odpovědí ještě více rozrostl počet otazníků v hlavě. Mnohdy zcela zbytečně zacházel scénárista až moc do podrobností a stejně v tom nadělal ještě větší zmatek. No a pak samozřejmě již ani samotná atmosféra nebyla tak dobrá, jako tomu bylo minule (a to taky nebyl žádný zázrak). Ono bylo pěkné, že se nám snažili nabulíkovat jakou že mají společnou minulost řidič žlutého Fordu a rodinka žijící v karavanu, ale kromě úvodní scénky nám to nic zásadního nepřineslo. Bohužel ani trojice hlavních hrdinů nebyla zrovna ideální, spíš naopak. V prvním Odpočívadle jsem ještě dokázal překousnout stupiditu v chování Nicole, ale tady mě ta jejich blbost doslova vytáčela k šílenství.40%(29.3.2017)

• peter12

Začalo to viac ako zaujímavo.Tu konečne bolo vysvetlene,čo je zač ten psychopat aj tá rodina v karavane.Tu sa ešte viacej prelína Exploitation s Ghost hororom.A tak tu neviete čo je realita a čo už je ducharska záležitosť.Preto tento film tiež doplatil na jeho prekombinovanosti,lebo je to ešte vo vyšších dávkach ako v jednotke.Aj narážky na Saw sú tu zreteľne,ale ani tento film sa neubránil nelogickým chovaniam postáv.Zase krvavé,drsné a s neskutočne prijebaným záverom do tej doby som uvažoval o 4* a to nezmyselné finále ma utvrdilo v tom že tvorcovia ani sami nevedia čo točia.Ničím neprevisuje jednotku a to je škoda lebo našliapnuté to u mňa mal dobré tak škoda.(22.6.2014)

No co si budeme nalhávat na jedničku to bohužel nemá. Mám silný dojem že veškeré silné momenty a lekačky z jedničky zkejsly na některém odpočívadle a nikdo je nevzal stopem, takže to do tohohle filmu prostě nestihly a jediné co dorazilo byl kečup a trocha té fantasmagorie...špatné to není a na jedno, dvě mrknutí se to dá, ale čekal jsem víc. Každopádně já mám pro tyto silniční horory docela slabost (série Stopař, Jízda do pekel atd. ) takže pokud se nějakej rejža rozhodne, že se bude odpočívat potřetí tak do toho zase skočím a budu doufat, že tentokrát dorazí vše na své místo a včas.(31.8.2014)

• Dubro

Producent hororu Rest Stop zátvorka, video film, koniec zátvorky, Shawn Papazian mal odpočívať na prvom ako tak vydarenom Odpočívadle a pozerať sa dozadu, ale to on nie. Premiestnil svoj dôležitý zadok na režisérsku stoličku a vystružlikal pokračovanie s názvom Rest Stop : Don´t Look Back .Tentoraz však bez zátvorky. Čo pána Papaziana viedlo k tomuto počinu, ostáva dodnes záhadou, no isté je, že tento film mal pôvodne zátvorku, v ktorej bolo napísané " Z kadibúdky na dámske " a to kvôli prostrediu, kde sa natáčal. Presvedčte sa sami. 42,37 %.(20.10.2008)

• Jonash87

Takhle preplacany, smysl nedavajici a nelogicnosti plny horor jsem dlouho nevidel... Nebylo to moc zabavne po celou delku, konec pak byl zcela mimo. Prvni dil jsem nevidel, ale i tak moc nechapu, ze tvurci meli zajem natocit neco takovehleho - soude podle komentu, jak tak koukam, nemela vzniknout ani jednicka...(2.8.2013)

• Jino

Zapnu telku a zrovna začíná nějaký film s názvem Rest Stop: Don´t Look Back . Říkám si, tohle z někama znám, nějaký film se jmenovkou Rest stop už jsem jednou viděl, ale za boha si nemůžu vzpomenout na detaily. Vybavují se mi jen útržkovité vzpomínky o čem to vlastně ve zkratce bylo - byl tam nějaký záchod, ženská a jeden týpek, co jezdil v káře... tak úspěšně jsem zapomněl na první díl. No, ještě, že je tady druhý, který mi ho připomenul, i když ho čeká patrně na sto procent stejný osud jako ten předešlý. Dva blízcí přátelé a rodinný příslušník jednoho z terorizované dvojice z jedničky se vydávají za zjištěním okolností jejich zmizení a stejně jako oni, narážejí na setkání s podivným chlápkem, libujícím si v krvelačném trápení svých obětí....a že potrápil i mě. Tvůrci zešíleli a do filmu se kromě reality dostávají i přízraky, s nimiž série odpočívadel dostává jakýsi divný náhled na obě dvě zápletky... Alespoň, že je to v průběhu několikrát naznačeno, vysvětleno a třikrát podtrhnuto, jinak bych to asi nepochopil!?!!. Hodnocení dávám v podstatě stejné jako jedničce, i když ta byla celkově přímočařejší a o něco lepší, ale tady byla zase podařená scéna s hřebíky a při skutečnosti, že jsem měl tu čest mít artroskopii kolene, se mi udělalo tak trošku ouzko v krku.(17.4.2010)

Neohlížej se hodně vsází na první díl, kde se veze na slávě a tajemnu. Takže se zde nic nového dít nebude.... 50%(14.4.2015)

• Martin741

Demencia, amatercina a snaha za kazdu cenu zaujat : presne toto je "horor" Rest Stop Don´t Look Back. 2 %(2.3.2013)

Jessie Ward je kočka :) Jedničku jsem neviděl, ale tohle se mi celkem líbilo a ten retardovaný liliput...no krása.(3.2.2015)

• herr_carter

U některých obzvláště kvalitních filmů mi většinou stačí klíčových 3-5 minut v jakémkoliv úseku k tomu, abych si ihned udělal obrázek o výjimečnosti a uniqu promítáného kusu..Zde tomu nebylo jinak, film tak brilantní a pro filmové dějiny nezbytný, že stačí pouze šikovně česky pojmenovat oficiální název a musí být hned jasný,odkud vítr vane..takže jednohlasně: BRAVO!................moje hodnocení = 0 z 10.(28.3.2017)

O něco lepší, než prvotina, přesto opět trpí na nelogičnost, což sráží hodnocení. Konkrétně - běhali byste si vesele potom, co vám někdo vrtačkou nadělá do kolínka a nožiček dírky? Taky to bylo celkem zmatené (alespoň ten závěr). Škoda, potenciál to mělo solidní. 6,5/10(5.8.2013)

• Haymar

Odpočívadlo je tupý ale největším průserem je scénář a fakt že tvůrci nějak ani nevěděli, co chtěj vlastně točit: začíná to jako ne-nezajímavá variace na Texas masakr, pak se to přehoupne v road-movie-thriller, bohužel v půlce to dost násilně hupsne do slasheru a končí to jako nějaká podivná halucinogenní duchařina... fakt sem to moc nepobral (a je mi to vlastně úplně jedno), jedničku sem neviděl (a ani neuvidim) a vůbec, jeďte s tim někam do Řitky. Jednu * za vizuál a jakous takous atmosféru.(9.12.2013)

• jurasino

Druhý Rest Stop je asi tak na úrovni prvního dílu a spíš ještě horší. Naprosto nesmyslné chování hlavních postav, to, že chvilkama nebylo poznat co je realita a co ne mi zas tak nevadilo ale mohli to natočit jinak a lépe. Nicméně ke konci filmu jsem viděl nějákou špetku dobrého konce, ale hned poté se to opět všechno skazili. PS: Ta rodinka z toho karavanu byla super!!!!(15.11.2012)

Na pokračování pořád dost slušný.(28.10.2018)

• Ryuuhei

Aneb jak se dá totálně zničit potenciál prvního filmu. Tohle pokračování na jednu stranu dovysvětluje veškeré záhady skrývající se v prvním díle, ale takovým způsobem, že je to spíš ke škodě, než k užitku. Tentokrát už jinak nejde o horor s atmosférou, nýbrž prachsprostou vyvražďovačku už jen z důvodu, že tu máme tři hlavní postavy, které si následně podá onen dobře známý vrahoun v auťáku. Jasně, proč neukázat jeho obličej hned na začátku? A proč tuhle břečku neroztahat do totálního nesmyslného absurdna, leč překvapivého? Dobré leda tak na zahnání chmur po prvním díle. To mohu garantovat, že filmu vychází na jedničku. Ale jinak? Velká škoda, tohle být nemuselo.(29.2.2016)

• Patrik200s

Totálny nezmysel a strata času tak by sa dal v skratke opísať tento film. Predvídateľné, zdĺhavé a trápne. Obsadenie postáv je neznáme. Spracovanie je vrcholne lacné. Lacnejší bol snáď už len prvý diel a taktiež scenár je totálne tupí. Ak máte chuť na priemerný horor tak hľadajte ďalej toto je veľký podpriemer.(4.8.2013)

• Hapretor

Nekoukatelné.(26.8.2016)

• Kolssteyn

Vzpoura záchodů a nepochopení! Sám nevím, proč je mé hodnocení tak positivisticky nadějně kladné..?(5.4.2014)

podobné jako první díl(6.6.2016)

• tranquill

No, nic světoborného. Jednou a stačí.(16.3.2013)

• helloween93

Jelikož jsem neviděl první díl, netušil jsem o co jde a děj se vyvíjel slibně, poté přišly momenty, kdy se zjevují mrtvé postavy a zabiják a já si začal říkat WTF? Následně přišlo rozmatlávání děje do podoby, kterou nikdo nepochopí a dementní závěr to pohřbil úplně...Jedna hvězda je tak akorát. // Po shlédnutí jedničky hodnocení nechávám.(16.3.2013)

Příběh se plně nese v duchu prvního filmu, nezdá se mi, že by byl v něčem horší, nebo lepší. Proto jej také hodnotím naprosto shodně. Myslím, že trojka by vůbec nebyla na škodu, ale pokud nebude, tak se také nic nestane. Já osobně bych ji uvítal. 8102/8511(10.3.2014)

No tak v tomhle vyplynulo na povrch plno věcí, na které jsem v jedničce nenašla odpoveď. Původně jsem chtěla dát odpadové hodnocení, ale když jsem na konci zjistila, že ta americká děv*a je mrtvá...To mě značně potěšilo x). A můj oblíbenec ve žluté dodávce samozřejmně na hodnocení ještě přidal.(3.2.2015)

• beso74

Des a hrôza, vyzerá to, akoby režisér schizofrenik chcel natočiť horor, ale každá z jeho osobností ma o tom svoje predstavy. Podľa výsledku to tak vyzerá, že za kratší koniec ťahal ten, čo chcel slasher, ale ani s tými plačúcimi duchmi to nebola žiadna výhra. Najviac ma však vystrašil komentár od Georga Stobbarta, že hrdinovia sa tu správajú rozumnejšie ako tí z jednotky. Chcel som si ju pozrieť, ale teraz sa už bojím...(12.3.2013)

Kdo tvrdí, že druhý díl RS nevysvětluje nic z prvního dílu, je absolutně mimo. Chce to sledovat pozorně a nezaměřovat se (a neoceňovat) pouze na takové primitivní a ubohé scény, jako je vrtání hřebíků do kolene, o tom opravdu ten film není. Já si dvojku užíval.(14.4.2013)

• Zombiepod

Vzhľadom na neznalosť prvého dielu sa dozvedám, že som tomuto príliš nepochopil. Nešlo však o nič viac len ako bežný vidlácky nízkorozpočtový masaker, ktorý je v podstate solídne spracované béčko. Je to však LEN taký film, ktorý nenaháňa hrôzu, nezmrazí krv v žilách, nemá vlastne vôbec žiadny vplyv na bežného diváka.(2.8.2013)

kupodivu lepší než první, trochu nudný díl ...(31.1.2015)

• Cechyno4

Podíval jsem se na to jen proto, že jsem viděl první díl. Divil jsem se tomu, že něco takového jako je Rest stop se dočkalo pokračování. Z filmu nemám vůbec dobrý pocit. Celou dobu přemýšlet nad tím jestli to co se ve filmu děje je realita nebo se to některému z hlavních hrdinů jen zdá. To mě vážně nebaví. Dám jednu hvězdu za scény, kdy vrah vytrhává oko. Ovšem nebyl jsem moc daleko od rozhodnutí dát odpad. Jestli jste někdo neviděli jedničku, dvojka je zbytečná !(10.10.2010)

• Hingis

Nesmyslné vrtání kolen, vrah ze motivu, začáteční extra divná scéna a konec bez konce..ne, tohle vážně není dobrej film. Ani dobré béčko..fakt slabý..(9.8.2013)

• Neklan006

jak píše kolega Campbell. no ale na muj vkus trochu moc scén pořád s nějakejma vrtačkama(5.4.2014)

Volné pokračování o podivné rodince a žlutém pickupu s vraždícím řidičem se striktně drží zavedené šablony a tak tu máme nejen nové postavy hledající pár z předešlého snímku, ale o poznání i více naturalistického mučení a daleko více zvráceností a krve. Bohužel se to opětovně neobešlo bez mnoha nelogičností a absurdních situací. Místy se děj zcela zbytečně natahuje, což brzdí svůj přirozený rytmus. Dá se to pochopit s ohledem na nízký rozpočet, ale na druhou stranu mohl být alespoň daleko více propracovanější scénář. Dohromady tedy snímek nepřináší nic nového a dle svého žánru nic patřičného. Jeví se proto toto pokračování jako zcela zbytečným, byť se navazovat stalo nějak módou.(12.3.2016)

• PORTER44

Horor to sice je ,ale je to pořád dokola parta mladíků zabloudí v lese pak se objeví šílenec a začne je týrat,našroubuje mladíkovy hřebíky do kolena on si je vytrhne a vesele jde dál.Nemá to žádný zajímavý příběh a ani herecký výkony nestojí za nic.(6.4.2014)

• SZYslak

Odpočívadlo 2: Neohlížej se, jde za námi kůň. Director's foreskin cut. Natočeno pod záštitou ŘSD. Musíme to opravit.(2.2.2015)

• Lou_Pagi

Né nic jako - skoro nula. Byla jen pěkná mrazivá atmosféra do prvního provrtaného kolena, pak už z toho byl jen hnůj. Fuj tajkxl. Nebrat.(3.2.2015)

• Ruslan

Absolutně jsem nepochopil děj , co byla skutečnost a co ne , ve finále z toho vznikl jeden velký bordel. Závěr filmu už byl jen pomyslnou kyselou višní na nedobrém dortu. 1 hvězdu uděluji za celkem sympatické herce , ale doopravdy jen sympatické. Co se týká děje tak ten je za 0, nedoporučuji(3.2.2015)

• Kacaa26

S velkým vypětím všech sil dávám alespoň jednu hvězdu a to proto, že se mi líbí místo, kde se to natáčelo. Co si budeme povídat, vzbuzuje přinejmenším podezření a vlezlý pocit vkrádavého strachu. Na film jsem se koukla jen proto, že jsem omylem předtím viděla jedničku, která mě taky sice úplně nenadchla, ale ačkoliv byl děj takový nijaký, nechalo to ve mě onen nepříjemný pocit "radši si rozsviť ve všech místnostech a ujisti se, že tam nikdo není". Tohle byla slátanina od začátku do konce. No konec, ten bych nejradši zmuchlala, zapálila a spláchla do kanálu, to fakt nešlo. Chaotický děj v celém filmu, naprosto nechápete nic, co se tam odehrává. Sice se tam má vysvětlit, proč pan řidič žluté dodávky dělá to, co dělá a vlastně se i přijde na to, jak ho zastavit (způsob, jak ho zastavit je už hooodně debilní mysticko - duchařsko vymítačská sra*ka), jenže to k údivu všech po velké oslavě stejně nezafunguje! Tam už sprásknete ruce a zeptáte se, tak o čem to sakra je? Spoustu scén mi přijde i dost zbytečných, ale on celý ten film je tak trochu... zbytečný. Neodnesla jsem si z toho nic. Ani zážitek, ani znechucení, překvapení, zklamání... Ztracených 80 minut filmového života.(3.2.2015)

Nevím, mě tyhle masakrovinky prostě baví, i když je to furt na jedno brdo.(9.3.2016)

jak už to tak u dvojek bývá..daleko větší masakr..ale dobrý....(19.10.2017)

• Deacon59

Zhlédl jsem druhý díl hned po prvním, bohužel tenhle film je výrazně slabší. Je tam sice náznak nějakého vysvětlení, ale nějak to nesedí dohromady. Snové sekvence film ještě více zamotávají a je v tom guláš. Myslím, že druhý díl nebylo potřeba točit.(31.5.2011)

• Archangel_P

Tak tohle ale vůbec nedávalo smysl. V televizi nic nebylo, tak jsem nějak narazil na tohle. Ze začátku to ještě tak hrozně nevypadalo, docela zajímavé, žádný problém. Pak se ale děj a celý příběh otočil o 180°. Vše přestávalo nějak zapadat do kontextu dosavadní části filmu a děj se začal vyplňovat nesmysly a neduchaplnými blbostmi. Hlavnímu hrdinovi byly zhruba uprostřed filmu do kolena vyvrtány otvory s poloměrem průměrného palce, načež mu do zmiňovaných otvorů byly vraženy hřeby. O několik okamžiků dále nám již voják - hlavní hrdina - běhá po venku, padá na kolena a nějaké známky o nesnesitelné bolesti, kterou musel pociťovat, na něm nejsou znát. Nevím, zda je to chyba filmu nebo mají vojáci US Army hodně tvrdý výcvik, popřípadě může náš hlavní hrdina trpět kongenitální analgezií. Na film jsem se dokoukal jen ze zvědavosti, zda může být konec ještě horší, než dosavadní film a dočkal jsem se. Konec bylo nesmyslné završení celkově nesmyslného filmu. Dávám jednu hvězdičku, za zpracování scény s vrtáním kolene.(24.6.2014)

• poky_1

Stačilo mi vidět pár scén z filmu a není o čem ...(3.2.2015)

Začátek filmu hezký. Bratr zmizelého Jessieho a jeho přítelkyně se vrátil z armády, rozhodl se po nich pátrat, přibral svou milou s kamarádem a jeli po jejich stopě. Setkali se s obsluhou benzínky, starším zamlklým podivínem, který jim řekl o nějaké indiánské legendě. Ta dost věcí, které jsem nechápal vysvětlila, ale také film posunula do říše nemrtvých, což z filmu udělalo trochu frašku.. Oproti jedničce zklamání, avšak za dobré efekty, šikovné herce a trochu strachu, který mi film nahnal dávám 60%.(29.8.2016)

• Jarsey

Mám trochu smíšené pocity. Buď jsem první díl přecenila, když jsem teď zjistila (nebo možná nezjistila), jak to vlastně bylo a co bylo motivem únosů a vražd, nebo ten druhý je typická slátanina, která se snaží vysvětlit něco, ale do čeho se sama tak zamotá, že není cesty zpět. Z prvního dílu jsem měla opravdu dobrý pocit, ale co je vlastně tohle pokračování? Duchařina smíchaná s nějakými gore prvky. Když už se zdálo, že se vše nějak vysvětlí a povede se ke zdárnému konci, dochází k dalším naprosto zbytečným přehmatům a "vylepšení", které nakonec celý film shazují a nejen tento, ale vlastně i pointu toho prvního filmu. Pro mě velké zklamání.(4.4.2018)