Odpočívadlo 2: Neohlížej se

Odpočívadlo smrti 2

Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• Terva

CITÁT - Potřebuješ rodinu!!!........ To je ještě horší jak jednička. Rodina kripla, co mají ten obytný přívěs tu předvádí své šílenství a víru v Ježíše Krista. Ježíši Kriste, co to je!!?? No jo, je to humus, nejraději bych je....tak jo, nejsem sám. Příběh nám dá nahlédnout do minulosti až ke vzniku fenoménu KZL 303. Pak se vrátíme do současnosti, respektive rok po událostech prvního příběhu. A vlastně v tom samém duchu pokračujeme. Tři přátelé vyrážejí hledat zmizelou dvojici Nicol a Jesse. Mezi nimi je i starší bratr Jesseho. Opět to spíš místo road movie připomíná WCmovie. Vše se opět soustředí kolem záchodů. Asi si v tom tvůrci libují. Někdy je to tak humusácký až se mi chce zvracet. Například scéna s Toy-Toy okolo 20 minuty. Proč se mi zdála tak nevěrohodná a účelová? Jo už vím. Než abych na tom hajzlu sral, půjdu raději do lesa, nebo ke krajnici. Postavy to však maj vepsaný do scénáře a tak používají ty humusácký hazlíky. Já bych tam kabel tedy nepoložil. CITÁT - Dostal, co si zasloužil........ Dlouhé zmatené dialogy, divný děj a ještě divnější prostředí. Příběh má celkem povedenou hudbu. CITÁT - Spolu ho zabijem......... Mě to bavilo míň jak jednička. Ježkovi voči, tedy pardon, řidičovi voči, to je blbost. CITÁT - Je konec.........(26.6.2013)

• Jino

Zapnu telku a zrovna začíná nějaký film s názvem Rest Stop: Don´t Look Back . Říkám si, tohle z někama znám, nějaký film se jmenovkou Rest stop už jsem jednou viděl, ale za boha si nemůžu vzpomenout na detaily. Vybavují se mi jen útržkovité vzpomínky o čem to vlastně ve zkratce bylo - byl tam nějaký záchod, ženská a jeden týpek, co jezdil v káře... tak úspěšně jsem zapomněl na první díl. No, ještě, že je tady druhý, který mi ho připomenul, i když ho čeká patrně na sto procent stejný osud jako ten předešlý. Dva blízcí přátelé a rodinný příslušník jednoho z terorizované dvojice z jedničky se vydávají za zjištěním okolností jejich zmizení a stejně jako oni, narážejí na setkání s podivným chlápkem, libujícím si v krvelačném trápení svých obětí....a že potrápil i mě. Tvůrci zešíleli a do filmu se kromě reality dostávají i přízraky, s nimiž série odpočívadel dostává jakýsi divný náhled na obě dvě zápletky... Alespoň, že je to v průběhu několikrát naznačeno, vysvětleno a třikrát podtrhnuto, jinak bych to asi nepochopil!?!!. Hodnocení dávám v podstatě stejné jako jedničce, i když ta byla celkově přímočařejší a o něco lepší, ale tady byla zase podařená scéna s hřebíky a při skutečnosti, že jsem měl tu čest mít artroskopii kolene, se mi udělalo tak trošku ouzko v krku.(17.4.2010)

Neohlížej se hodně vsází na první díl, kde se veze na slávě a tajemnu. Takže se zde nic nového dít nebude.... 50%(14.4.2015)

• Martin741

Demencia, amatercina a snaha za kazdu cenu zaujat : presne toto je "horor" Rest Stop Don´t Look Back. 2 %(2.3.2013)

Jessie Ward je kočka :) Jedničku jsem neviděl, ale tohle se mi celkem líbilo a ten retardovaný liliput...no krása.(3.2.2015)

• herr_carter

U některých obzvláště kvalitních filmů mi většinou stačí klíčových 3-5 minut v jakémkoliv úseku k tomu, abych si ihned udělal obrázek o výjimečnosti a uniqu promítáného kusu..Zde tomu nebylo jinak, film tak brilantní a pro filmové dějiny nezbytný, že stačí pouze šikovně česky pojmenovat oficiální název a musí být hned jasný,odkud vítr vane..takže jednohlasně: BRAVO!................moje hodnocení = 0 z 10.(28.3.2017)

O něco lepší, než prvotina, přesto opět trpí na nelogičnost, což sráží hodnocení. Konkrétně - běhali byste si vesele potom, co vám někdo vrtačkou nadělá do kolínka a nožiček dírky? Taky to bylo celkem zmatené (alespoň ten závěr). Škoda, potenciál to mělo solidní. 6,5/10(5.8.2013)

• Haymar

Odpočívadlo je tupý ale největším průserem je scénář a fakt že tvůrci nějak ani nevěděli, co chtěj vlastně točit: začíná to jako ne-nezajímavá variace na Texas masakr, pak se to přehoupne v road-movie-thriller, bohužel v půlce to dost násilně hupsne do slasheru a končí to jako nějaká podivná halucinogenní duchařina... fakt sem to moc nepobral (a je mi to vlastně úplně jedno), jedničku sem neviděl (a ani neuvidim) a vůbec, jeďte s tim někam do Řitky. Jednu * za vizuál a jakous takous atmosféru.(9.12.2013)

• jurasino

Druhý Rest Stop je asi tak na úrovni prvního dílu a spíš ještě horší. Naprosto nesmyslné chování hlavních postav, to, že chvilkama nebylo poznat co je realita a co ne mi zas tak nevadilo ale mohli to natočit jinak a lépe. Nicméně ke konci filmu jsem viděl nějákou špetku dobrého konce, ale hned poté se to opět všechno skazili. PS: Ta rodinka z toho karavanu byla super!!!!(15.11.2012)

Na pokračování pořád dost slušný.(28.10.2018)

• Ryuuhei

Aneb jak se dá totálně zničit potenciál prvního filmu. Tohle pokračování na jednu stranu dovysvětluje veškeré záhady skrývající se v prvním díle, ale takovým způsobem, že je to spíš ke škodě, než k užitku. Tentokrát už jinak nejde o horor s atmosférou, nýbrž prachsprostou vyvražďovačku už jen z důvodu, že tu máme tři hlavní postavy, které si následně podá onen dobře známý vrahoun v auťáku. Jasně, proč neukázat jeho obličej hned na začátku? A proč tuhle břečku neroztahat do totálního nesmyslného absurdna, leč překvapivého? Dobré leda tak na zahnání chmur po prvním díle. To mohu garantovat, že filmu vychází na jedničku. Ale jinak? Velká škoda, tohle být nemuselo.(29.2.2016)

• Patrik200s

Totálny nezmysel a strata času tak by sa dal v skratke opísať tento film. Predvídateľné, zdĺhavé a trápne. Obsadenie postáv je neznáme. Spracovanie je vrcholne lacné. Lacnejší bol snáď už len prvý diel a taktiež scenár je totálne tupí. Ak máte chuť na priemerný horor tak hľadajte ďalej toto je veľký podpriemer.(4.8.2013)

• Hapretor

Nekoukatelné.(26.8.2016)

• Kolssteyn

Vzpoura záchodů a nepochopení! Sám nevím, proč je mé hodnocení tak positivisticky nadějně kladné..?(5.4.2014)

podobné jako první díl(6.6.2016)

• tranquill

No, nic světoborného. Jednou a stačí.(16.3.2013)

• helloween93

Jelikož jsem neviděl první díl, netušil jsem o co jde a děj se vyvíjel slibně, poté přišly momenty, kdy se zjevují mrtvé postavy a zabiják a já si začal říkat WTF? Následně přišlo rozmatlávání děje do podoby, kterou nikdo nepochopí a dementní závěr to pohřbil úplně...Jedna hvězda je tak akorát. // Po shlédnutí jedničky hodnocení nechávám.(16.3.2013)

Příběh se plně nese v duchu prvního filmu, nezdá se mi, že by byl v něčem horší, nebo lepší. Proto jej také hodnotím naprosto shodně. Myslím, že trojka by vůbec nebyla na škodu, ale pokud nebude, tak se také nic nestane. Já osobně bych ji uvítal. 8102/8511(10.3.2014)

No tak v tomhle vyplynulo na povrch plno věcí, na které jsem v jedničce nenašla odpoveď. Původně jsem chtěla dát odpadové hodnocení, ale když jsem na konci zjistila, že ta americká děv*a je mrtvá...To mě značně potěšilo x). A můj oblíbenec ve žluté dodávce samozřejmně na hodnocení ještě přidal.(3.2.2015)

• beso74

Des a hrôza, vyzerá to, akoby režisér schizofrenik chcel natočiť horor, ale každá z jeho osobností ma o tom svoje predstavy. Podľa výsledku to tak vyzerá, že za kratší koniec ťahal ten, čo chcel slasher, ale ani s tými plačúcimi duchmi to nebola žiadna výhra. Najviac ma však vystrašil komentár od Georga Stobbarta, že hrdinovia sa tu správajú rozumnejšie ako tí z jednotky. Chcel som si ju pozrieť, ale teraz sa už bojím...(12.3.2013)

Kdo tvrdí, že druhý díl RS nevysvětluje nic z prvního dílu, je absolutně mimo. Chce to sledovat pozorně a nezaměřovat se (a neoceňovat) pouze na takové primitivní a ubohé scény, jako je vrtání hřebíků do kolene, o tom opravdu ten film není. Já si dvojku užíval.(14.4.2013)