poster

Odpočívadlo 2: Neohlížej se

 • USA

  Rest Stop: Don't Look Back

 • Slovensko

  Odpočívadlo smrti 2

Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

 • AlistairMir
  ***

  No co si budeme nalhávat na jedničku to bohužel nemá. Mám silný dojem že veškeré silné momenty a lekačky z jedničky zkejsly na některém odpočívadle a nikdo je nevzal stopem, takže to do tohohle filmu prostě nestihly a jediné co dorazilo byl kečup a trocha té fantasmagorie...špatné to není a na jedno, dvě mrknutí se to dá, ale čekal jsem víc. Každopádně já mám pro tyto silniční horory docela slabost (série Stopař, Jízda do pekel atd. ) takže pokud se nějakej rejža rozhodne, že se bude odpočívat potřetí tak do toho zase skočím a budu doufat, že tentokrát dorazí vše na své místo a včas.(31.8.2014)

 • SOLOM.
  **

  Už uplynula celkem dlouhá doba, co jsem viděl první Rest Stop a do dnešního dne jsem neměl ani tušení, že vůbec existuje nějaké pokračování. Jednička mě nějak závratně neokouzlila – to bych si její děj pamatoval alespoň útržkovitě a tak jsem si dnešní den rozhodl „vychutnat“ oba díly pěkně po sobě, abych měl lepší šanci porovnat a neměl mezery v jejich spojitosti. No vzhledem k tomu guláši a řadě otazníků co si pro nás scénárista a režisér jedničky Shiban připravil, jsem si stejně moc nepolepšil. Druhý díl je totiž stejně zmatený, jako jeho předchůdce. Jediný a to dost podstatný rozdíl vidím v tom, že se nám kromě několika odpovědí ještě více rozrostl počet otazníků v hlavě. Mnohdy zcela zbytečně zacházel scénárista až moc do podrobností a stejně v tom nadělal ještě větší zmatek. No a pak samozřejmě již ani samotná atmosféra nebyla tak dobrá, jako tomu bylo minule (a to taky nebyl žádný zázrak). Ono bylo pěkné, že se nám snažili nabulíkovat jakou že mají společnou minulost řidič žlutého Fordu a rodinka žijící v karavanu, ale kromě úvodní scénky nám to nic zásadního nepřineslo. Bohužel ani trojice hlavních hrdinů nebyla zrovna ideální, spíš naopak. V prvním Odpočívadle jsem ještě dokázal překousnout stupiditu v chování Nicole, ale tady mě ta jejich blbost doslova vytáčela k šílenství.40%(29.3.2017)

 • Socraates
  *

  Tak tu máme další výlet mladejch polodebilů, tentokrát v čele s železným desátníkem americký armády, kteří na bohem zapomenutým místě potkávaj, světe div se, podivnýho šílenýho nadčlověka, jenž je začne bez váhání terorizovat a ke vší smůle výletníků se za celou dobu v nejbližším okolí nenachází živá duše schopna pomoci. Poblíž pouze vegetuje jeden opatrnej pumpař a mihne se tam taky fanatická rodinka magorů. Originalitu námětu se autoři rozhodli vylepšit mysteriozní pointou, kterou ale stejně v závěru pošlou do pekel, takže .... první díl netřeba vidět (jak tu někdo v komentářích blábolí) a trojka snad nebude, stačilo.(3.8.2013)

 • Slartibarkfast
  *

  Nesmyslnost bez děje a nápadu. Jen pár nechutností a jedny holé kozy. Zřejmě si filmaři mysleli, že to stačí, aby nalákali nějaké diváky. Já jen dodávám.. "Ne, opravdu to nestačí". Vsadit na první díl, který stál patrně také za hovno a snažit se vodu přeměnit na víno, to byl opravdu příliš velký krajíc i pro tak tupý žánr, jakým jsou v dnešní době horory. 20%(3.2.2015)

 • Campbell
  ***

  Komentář uživatele LD je pěkně mimo mísu, první díl jsem zatím neviděl a neměl jsem žádný problém pochopit tenhle druhej díl. Mám rád horory typu Stopař či Jízda do pekel. Tohle bylo sice slabší ale dalo seto. Nelze očekávat nějaké dobré scény či herce. Ale film má celkem dobrý drive, takže jsem se u něj moc nenudil. Jen jsem měl občas problém u některý scén, přišly mi zbytečně směšné či natahované(viz. většina scén s Railsbackem). Nicméně jsem se poměrně bavil, a jedničku zkouknu co nejdřív.(16.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace