Odpočívadlo 2: Neohlížej se

Odpočívadlo smrti 2

Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• hous.enka

U jedničky jsem usnula ve chvíli, kdy se policajt nemohl postavit na vlastní nohy, heh. Odpočívadlo číslo dvě je vlastně dost podobné, ale dokoukat se mi ho povedlo. Zřejmě to bude postavami - zaprvé aspoň trochu myslící (haha) blondýna (haha) a zadruhé voják, co rozchodí nerozchoditelné. No a pak je tu zrzek... tak ten měl zůstat v kadibudce až do konce filmu. Odpočívadlo není film s atrkativním prostředím nebo se zajímavým dějem. To prostě není. Ale já s každou další scénou zadržuju dech a říkám si, že teď už přece musí přijít vysvětlení (co mi vytře zrak, haha)... A ono nepřijde... No tak třeba časem natočej trojku a konečně nám dojde, proč vznikla jednička a dvojka, že jo.(3.2.2015)

• Slartibarkfast

Nesmyslnost bez děje a nápadu. Jen pár nechutností a jedny holé kozy. Zřejmě si filmaři mysleli, že to stačí, aby nalákali nějaké diváky. Já jen dodávám.. "Ne, opravdu to nestačí". Vsadit na první díl, který stál patrně také za hovno a snažit se vodu přeměnit na víno, to byl opravdu příliš velký krajíc i pro tak tupý žánr, jakým jsou v dnešní době horory. 20%(3.2.2015)

• Terva

CITÁT - Potřebuješ rodinu!!!........ To je ještě horší jak jednička. Rodina kripla, co mají ten obytný přívěs tu předvádí své šílenství a víru v Ježíše Krista. Ježíši Kriste, co to je!!?? No jo, je to humus, nejraději bych je....tak jo, nejsem sám. Příběh nám dá nahlédnout do minulosti až ke vzniku fenoménu KZL 303. Pak se vrátíme do současnosti, respektive rok po událostech prvního příběhu. A vlastně v tom samém duchu pokračujeme. Tři přátelé vyrážejí hledat zmizelou dvojici Nicol a Jesse. Mezi nimi je i starší bratr Jesseho. Opět to spíš místo road movie připomíná WCmovie. Vše se opět soustředí kolem záchodů. Asi si v tom tvůrci libují. Někdy je to tak humusácký až se mi chce zvracet. Například scéna s Toy-Toy okolo 20 minuty. Proč se mi zdála tak nevěrohodná a účelová? Jo už vím. Než abych na tom hajzlu sral, půjdu raději do lesa, nebo ke krajnici. Postavy to však maj vepsaný do scénáře a tak používají ty humusácký hazlíky. Já bych tam kabel tedy nepoložil. CITÁT - Dostal, co si zasloužil........ Dlouhé zmatené dialogy, divný děj a ještě divnější prostředí. Příběh má celkem povedenou hudbu. CITÁT - Spolu ho zabijem......... Mě to bavilo míň jak jednička. Ježkovi voči, tedy pardon, řidičovi voči, to je blbost. CITÁT - Je konec.........(26.6.2013)

Dvojka není příliš povedená, ale naštěstí si za to může John Shiban sám, protože si ten slátaný scénář napsal k pokračování osobně, ale mohl přijít s něčím lepším. Dvojka se odehrává rok po událostech z jedničky a starší bratr, tehdy uneseného Jesse, se rozhodne po něm pátrat tam, kde po něm a tehdejší přítelkyni Nicole stopa končí. Příslušník americké armády se vydává se svojí blond přítelkyní a vlezlým kámošem na odpočívadlo, na kterém řádí zabiják ve žlutém pickupu. Jenže, jak se brzy ukáže, ze zabijáka je duch a v podobě přízraků se pátrajícím hrdinům budou také zjevovat unesené postavy z jedničky, ale Nicole už nahradila jiná herečka. John Shiban režii dvojky přenechal Shawnu Papazianovi a na starost si vzal produkci a scénář, který přešel od bizarností k nesmyslům a nepochopitelný konec je tím nejslabším vyvrcholením celého nenapínavého pokračování. Shiban kupí jeden nesmysl za druhým, bizarní rodinka už dostane jen minimum nefunkčního prostoru, Steve Railsback je zde na dvě věci a zabiják, kterému v jedničce nebylo vidět do tváře, je vidět v celé své kráse a ztratil tak punc tajemna. Ještě, že blondýna Jessie Ward je tak atraktivní a pár gore scén se dá zařadit k těm povedenějším, ale oproti jedničce je to velký sešup dolů. Záchranu bych ještě viděl v poměrně dobré režii, ve snaze přijít s něčím netradičním ve scénáři (což se nevyplatilo), a to je asi tak všechno.(29.1.2011)

• *CARNIFEX*

Desať dní pred tým ako má Tommy narukovať do armády, berie svoju priateľku a známeho, aby preskúmal oblasť, kde pred necelým rokom bez stopy zmizol jeho brat s partnerkou. Tak ako jeho súrodenec, aj on so svojou spoločnosťou zastaví na mieste, ktorému sa mal z ďaleka vyhnúť. Nedá sa povedať, že by "Rest Stop" dvojka, rovnako ako jej predchodca, vyslovene sklamala, no predsa len, z ničoho nič napchať do "hixpla" pasáže s prvkami výjavov ako pri nejakej ducharine, mi prišlo zbytočne zmätočné. Taktiež treba dodať, že toto pokračovanie je ako cez kopírak na kolene robené, bez snahy akokoľvek, vlastným nápadom zaujať. Napriek ne-nude, lebo snímok predsa len ponúkol niekoľko celkom slušných gore záberov, špinu všade naokolo, jedná sa o slabší kúsok. NA ZÁVER: Vo filme sa objavil Edmund Entin, ktorý je hororovému fanúšikovi omnoho viac známy ako hlavná postava z pomerne vydareného nadprirodzeného psycha - "Seconds Apart", ktorý týmto pádom odporúčam omnoho viac (aj keď žánrovo ide o úplne iný druh spracovania) - 45%.(7.3.2015)