Odpočívadlo 2: Neohlížej se

Odpočívadlo smrti 2

Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• Terva

CITÁT - Potřebuješ rodinu!!!........ To je ještě horší jak jednička. Rodina kripla, co mají ten obytný přívěs tu předvádí své šílenství a víru v Ježíše Krista. Ježíši Kriste, co to je!!?? No jo, je to humus, nejraději bych je....tak jo, nejsem sám. Příběh nám dá nahlédnout do minulosti až ke vzniku fenoménu KZL 303. Pak se vrátíme do současnosti, respektive rok po událostech prvního příběhu. A vlastně v tom samém duchu pokračujeme. Tři přátelé vyrážejí hledat zmizelou dvojici Nicol a Jesse. Mezi nimi je i starší bratr Jesseho. Opět to spíš místo road movie připomíná WCmovie. Vše se opět soustředí kolem záchodů. Asi si v tom tvůrci libují. Někdy je to tak humusácký až se mi chce zvracet. Například scéna s Toy-Toy okolo 20 minuty. Proč se mi zdála tak nevěrohodná a účelová? Jo už vím. Než abych na tom hajzlu sral, půjdu raději do lesa, nebo ke krajnici. Postavy to však maj vepsaný do scénáře a tak používají ty humusácký hazlíky. Já bych tam kabel tedy nepoložil. CITÁT - Dostal, co si zasloužil........ Dlouhé zmatené dialogy, divný děj a ještě divnější prostředí. Příběh má celkem povedenou hudbu. CITÁT - Spolu ho zabijem......... Mě to bavilo míň jak jednička. Ježkovi voči, tedy pardon, řidičovi voči, to je blbost. CITÁT - Je konec.........(26.6.2013)

Pokračovanie hororu Rest Stop sa odvíja od udalostí prvého dielu a zároveň vysvetľuje viaceré skutočnosti, ktoré mohli ostať nepochopené. Dvojicu z jednotky sa vyberie hľadať trojica; a to vojak; starší brat strateného mladíka, so svojou priateľkou a kamošom. Keď po určitom čase cesty narazia na odľahlú benzínku a odpočívadlo, objavuje sa aj starý známy psychopat v pick-upe, ktorý si už pre nich pripravil krvavé plány. Film sa viac-menej nesie v duchu prvého dielu a s výnimkou niekoľkých objasnení a rozvitia príbehu neprináša nič nové. Oproti minulu sa však zredukovali nudné miesta, postavy sa správajú rozumnejšie a celkovo je to svižnejšie, i keď na druhej strane to už značne stratilo na svojej tajomnosti, podobne ako to bolo napr. v prípade Reekera 2. Koniec dáva trochu tušiť možnosť ďalšieho pokračovania, ktoré by som aj rád privítal, pokiaľ si udrží aspoň takúto úroveň a atmosféru.(27.4.2011)

• peter12

Začalo to viac ako zaujímavo.Tu konečne bolo vysvetlene,čo je zač ten psychopat aj tá rodina v karavane.Tu sa ešte viacej prelína Exploitation s Ghost hororom.A tak tu neviete čo je realita a čo už je ducharska záležitosť.Preto tento film tiež doplatil na jeho prekombinovanosti,lebo je to ešte vo vyšších dávkach ako v jednotke.Aj narážky na Saw sú tu zreteľne,ale ani tento film sa neubránil nelogickým chovaniam postáv.Zase krvavé,drsné a s neskutočne prijebaným záverom do tej doby som uvažoval o 4* a to nezmyselné finále ma utvrdilo v tom že tvorcovia ani sami nevedia čo točia.Ničím neprevisuje jednotku a to je škoda lebo našliapnuté to u mňa mal dobré tak škoda.(22.6.2014)

• J*A*S*M

Není divu, že začínám tíhnout i k jiným žánrům, když v poslední době na jeden dobrý horor připadá asi tak deset nepovedených zmetků. Jako třeba tento. Každý, komu se nepodařilo zapomenout na první díl z roku 2006, si asi vzpomíná, že jednička byla samoúčelně krvavá fraška bez špetky atmosféry a stop logiky. Dvojka na tyto poznávací znaky úspěšně navázala a ještě je upgradovala na vyšší level. Tedy s tím rozdílem, že v původním filmu nebylo vysvětleno vůbec nic, kdežto tentokrát tu jakási pointa visí po celou dobu - no bohužel opravdu jenom visí, děj ani pod její záštitou nemá vůbec žádná pravidla a divák tak sleduje víceméně nahodilé situace, aniž by byly jasné jejich okamžité příčiny. Druhé Odpočívadlo je kvalitativně na stejné úrovni jako Odpočívadlo předchozí, což jak jistě uznáte, není žádná výhra. 40%(26.9.2008)

• Jino

Zapnu telku a zrovna začíná nějaký film s názvem Rest Stop: Don´t Look Back . Říkám si, tohle z někama znám, nějaký film se jmenovkou Rest stop už jsem jednou viděl, ale za boha si nemůžu vzpomenout na detaily. Vybavují se mi jen útržkovité vzpomínky o čem to vlastně ve zkratce bylo - byl tam nějaký záchod, ženská a jeden týpek, co jezdil v káře... tak úspěšně jsem zapomněl na první díl. No, ještě, že je tady druhý, který mi ho připomenul, i když ho čeká patrně na sto procent stejný osud jako ten předešlý. Dva blízcí přátelé a rodinný příslušník jednoho z terorizované dvojice z jedničky se vydávají za zjištěním okolností jejich zmizení a stejně jako oni, narážejí na setkání s podivným chlápkem, libujícím si v krvelačném trápení svých obětí....a že potrápil i mě. Tvůrci zešíleli a do filmu se kromě reality dostávají i přízraky, s nimiž série odpočívadel dostává jakýsi divný náhled na obě dvě zápletky... Alespoň, že je to v průběhu několikrát naznačeno, vysvětleno a třikrát podtrhnuto, jinak bych to asi nepochopil!?!!. Hodnocení dávám v podstatě stejné jako jedničce, i když ta byla celkově přímočařejší a o něco lepší, ale tady byla zase podařená scéna s hřebíky a při skutečnosti, že jsem měl tu čest mít artroskopii kolene, se mi udělalo tak trošku ouzko v krku.(17.4.2010)