Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Demobilizovaný Anton se vydá do Moskvy za přítelkyní z rodného města. Naivně se domnívá, že fotka, kterou mu Zina zaslala na vojnu, byla příslibem vážné známosti. Atraktivní vysokoškolačka ho rázně vyvede z omylu. Krušné zážitky mu uchystá i metropole. Anton je však odhodlán čelit nepřízni osudu a k návratu domů ho nepřiměje ani drsný střet s policií. Její „dlouhé prsty“ a zkorumpovanost v něm vzbudí touhu po spravedlivé odvetě. Provinční mladík, vycepovaný armádou k poslušnému plnění rozkazů, je přesvědčen, že bezohlednost a bezpráví je třeba trestat shodnými prostředky. I proto své problémy řeší vstupem do řad policie. Reprezentuje podle něj nejen sílu a moc, ale i nedotknutelnou autoritu. Cítí, že právě v jejích službách vhodně uplatní a naplní činy svou oblíbenou průpovídku: „Tvrdost neznamená tupost.“ Jednoduše uvažující mládenec sotva tuší, že se tak upisuje účelové filozofii konformismu, který je neklamným příznakem autoritářských poměrů. Ovšem citová netečnost, s jakou se Anton vyrovnává s konfliktní a amorální povahou žité reality, z něj činí symptomatického hrdinu své doby. [43. MFF KV 2008] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (5)

bassator

všechny recenze uživatele

43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.77/64 ()

Vercinix 

všechny recenze uživatele

Velmi mě tento film zaujal a byl jedním z nejlepších počinů, které jsem měl tu čest na MFF shlédnout!:) ()

Reklama

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Zpočátku se mi zdálo, že jde docela o dobrý snímek. Hlavní postava byla pro mne tedy spíš k smíchu tím jak se mlátil flanděrama po hlavě, ale příběh byl vyprávěn šikovne a až poněkud známě....!!!! A v tom mě to trklo, asi v polovině stopáže kdy objeví hlavní hrdina prostitutku, kterou se vydá zachránit, pak přdáme část o nedobytné sličné dívce a nakonec mě to uplně utvrdilo, když jsem si vzpoměl že je hlavní postava "vysloužilý voják". Komu toto shrnutí nestačí, tak jen dodám název filmu, který mi probíhal hlavou celý film. TAXI DRIVER! -ABSOLUTNĚ DOKONALÉ VYKRADENÍ- dokonce si dovolili i záběr na novinové titulky na nástěnce, po jeho masakru v nevěstinci! ŽE je tohle možné i mimo hollywood, jsem netušil. Takže raději si doma sjeťte taxikáře s DeNirem, co vám budu povídat:) ()

kim lowe

všechny recenze uživatele

hrdina-vylízaný pako Anton, je opravdu boží. Nelze s ním sympatizovat, protože jednou kope za zloduchy, po druhé, když se mu to zrovna hodí, zase za klaďáky. Jedno je však jasné: jeho slovo = křemen! Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama