poster

Nebeští jezdci

 • český

  Armáda v nebesích

 • Japonsko

  Sky Crawlers, The

 • Japonsko

  スカイ・クロラ

  (Japonsko)
 • Japonsko

  Sukai kurora

  (Japonsko)
 • anglický

  Sky Crawlers, The

Animovaný / Akční / Drama / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 121 min

Režie:

Mamoru Ošii

Scénář:

Čihiro Itó

Kamera:

Hisashi Ezura

Hudba:

Kendži Kawai

Producenti:

Tomohiko Ishii
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • okkac
  *****

  Vizuálně překrásné, kdy jednodušší 2D postavy se pohybují v propracovaném 3D prostředí a letadla a letecké bitvy jsou CGI a vůbec ten kontrast neruší. Dějovost je zde velmi volná, žádné zvraty nebo vygradované scény, ale Mamoru Oshii prostě dokáže vykreslit nádhernou atmosféru s výrazným přispěním hudby od svého dvorního skladatele Kenji Kawaie. Otázky proč se válka vede, kdo jsou letci Kildren jsou zodpovězeny, ale člověk musí dávat velmi dobrý pozor v dialozích a určitých scénách. P.S. nechat dojet titulky až do konce.(7.9.2009)

 • GodComplex
  *****

  Neskutecne unikatni anime. Napoprve se nechate predevsim unaset hypnotickou atmosferou v pomalem tempu a za poslechu magicke hudby Kenjiho Kawaie se podivujete nad tim co vlastne vidite a proc ti 13ti leti fakani chodi do bordelu, nicmene cim vic nad tim filmem premyslim, tim vic to zraje v dalsi z rady klasickych anime masterpiecu. 9/10(30.1.2017)

 • Jeoffrey
  *****

  Už jenom za ty letecké bitvy a nádherné pohledy na mraky (už jen ten začátek...) si to zaslouží dobré hodnocení, protože tohle byla vážně nádhera a já asi poprvé pochopil, proč někomu může přijít létání tak krásné. Když si k tomu přidám i velmi originálně pojatý příběh, který se nám pomalu rozkrývá a minimálně (je tam toho víc) objevuje jednu velmi obecně známou pravdu tedy že: SPOILER "Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky" KONEC SPOILERU tady ovšem velmi zajímavě podanou a vygradovanou, tak musím říct, že jsem si to vlastně náramně užil. Takže je to velmi pěkné, je to chytré a rozhodně to nenudí, takže paráda. 9/10(29.12.2015)

 • Hromino
  *****

  U některých režisérů jejich filmový rukopis nepoznáte ani za zlatý prase. U jiných režisérů zase stačí vidět třeba jenom pár minut jejich snímku, aniž byste věděli dopředu, kdo to natočil, a už máte jasno. Ošii u mě jednoznačně patří do té druhé sorty. Meditativní tempo snímku, nádherné úvodní titulky, fantastická hudba Kendžiho Kawaie, štěkající baseti a hromada otázek, na které si odpovědi musí dohledat divák sám. Fascinující. Tenhle film mě rozložil na jednotlivé kousíčky a na konci jen velmi pomalu složil. Pravděpodobně jeden z těch filmů, které byly stvořeny asi jen výhradně pro mě. :)(19.11.2011)

 • killjezor
  *****

  Deprese, nedostatek hudby, dialogů a neskutečně detailní letecké souboje působí ze začátku trochu zmateně a moc diváku nadávají šanci pochopit co se vlastně děje. Musím ale říct, že když pak víte, je lepší pravdu neznat. Osobně ještě vzdávám hold lidem, kteří tvořili techniku. Alternativní stroje jsou výborně předělaná skutečná letadla.(24.1.2011)

 • - Tramvaj ze které Kannami a Tokino vystupují má jen jeden vůz a jede z prava do leva. Po výstupu má však tramvaj dva vozy a jede z leva do prava. (Terva)

 • - Film je natočen podle stejnojmenného románu Mori Hiroshiho. (Terva)

 • - Operace, která se odehrává přibližně 70. minutě, má být přísně tajná. V restauraci lze však zahlédnout televizní reportáž, která se operaci věnuje. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace