Dánska dráma o tom, ako jedna smolná udalosť môže v našom živote spôsobiť úplný zlom. Realitný maklér Ulrik nešťastnou náhodou zabije v bare opilca. Upadne do ťažkej depresie, podľahne alkoholu a život sa mu začne rúcať. Je ešte cesta naspäť? Chce vôbec Ulrik, aby bolo všetko také ako predtým? (Kwaichi)

iz67

Jako fanousek vseho danskeho (hlavne filmu) musim rict, ze tohle byl pro me prumer. Obecne nemam rad filmy o zivotnich skluzavkach (krome Volnyho padu). Prijdou mi preexponovany a nudny. Nudny jako tendle. ()

Blizzard

Další z kvalitních dramat z nejmenší skandinávské země, které rozhodně stojí za pozornost. Ulrich má v podstatě všechno, co si může přát. Výborně placenou práci jako realitní agent odírající poctivé lidi, hezkou ženu, krásný dům a dostatečné množství peněz. Je však šťastný jen zdánlivě. Jednoho dne v lehce podnapilém stavu potká v baru zkrachovalého opilce a nuzáka bijícího svou ženu. Po krátké výměně názorů dojde k šarvátce, jeden z konzumentů kvašeného zrna padá k zemi a zbytek si už každý domyslí. Výčitky svědomí a smutek, to jsou hlavní emoce trápící Ulricha. V průběhu filmu však na povrch vyplouvají ty hlavní příčiny jeho zármutku a snahy odčinit své hříchy. Ještě bych zmínil velmi příjemnou hudbu doprovázející Ulrichovi snové pasáže odhalující jeho minulost, bohužel jich je zde jen několik. (8/10) ()