Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý chlapec Kotaro je pronásledován císařskými vojáky ze své rodné Číny až do Japonska. Zde se setkává s tajemným bezejmeným samurajem bez pána, kterého si najme na svou ochranu. Císařem vyslaní vojáci jsou ovšem dokonale vycvičení zabijáci, kteří díky drogám necítí bolest. Navíc jejich vůdce Rarou, obávaný bojovník z dalekého západu s blond vlasy a modrýma očima, je známý pro svojí brutalitu a dychtivost bojovat s co možná nejsilnějším protivníkem, které podřizuje všechno ostatní. Jako by to bylo málo, po zjištění důvodu Kotarova pronásledování se do všeho také zapojí místní feudální pán a jeho generál, který chce situace využít ve svůj prospěch. (Genryuusai)

(více)

Recenze (70)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Pro milovníka akce je tohle prostě lahůdka. Parádní vizuál, super muzika a souboje, které vypadají naprosto úchvatně. A že to má slabý příběh? No tak jasně, epický román to rozhodně není, ale komu to vadí, navíc ve chvíli, kdy poznáme hlavního hrdinu (říkejme mu třeba Nanashi) a hlavního záporáka Raroua, tak se na finální konfrontaci prostě nejde netěšit... 9/10 ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pro všechny anime japonské filmy / seriály je děsná škoda, setká-li se s nimi divák v jiné kvalitě, než v té nejvyšší možné - tj. na BluRay. Teprve pak totiž vynikne neskutečně barvitý vizuál, do nějž asijští mágové pokaždé obtisknou velkou část ze své historie a kouzel, která lze najít pouze v dalekých východních zemích. A to se to ani nemusí hemžit rozkvetlými lučinami, špičatými střechami nebo barevnými draky: stačí jeden malý drzý chlapec, jeho věrný roztomilý psík a neohrožený, tajemný cizinec, který se rozhodne sympatickou dvojku ochraňovat. Na strhující dobrodružnou story je rázem naděláno. Ve Sword of the Stranger se nejvíce líbil právě asi ten pes :-). Nejvíce mne ale na konci překvapilo, jak to celé hezky drželo pohromadě. Prostě takový zábavný akčnější dobrodružný snímek, který bych se nebál pustit celé rodině pro seznámení s kulturou (další alternativa je Princezna Mononoke). Já si celou půldruhou hodinu velmi pěkně užil, stylizace mi permanentně vyrážela dech, a téměř epický konec s dvaceti minutami akce mi skoro uvařil krev v žilách. Lze bez problému směle doporučit všem, kteří by se rádi seznámili s žánrem. Tohle je pecka. ()

Reklama

kinej 

všechny recenze uživatele

Nadprůměrné anime, které stojí hlavně na technickém zpracování. Tvůrci plně využívají toho, že v animovaném světě si mohou prostředí přizpůsobit jak chtějí a tak je zde téměř každý záběr skvěle koncipován a "nasnímán." Sword of Stranger je tímto plynulým přechodem z mangy do světa filmu. Hodně slušné jsou i souboje, i když už jsem viděl i lepší. Nějaké ty zpomalené záběry a detailní záběry očí, by filmu neuškodili. A pak je tu příběh, který nijak neurazí, ale ve své podstatě je to jen vairace na Vlka a mládě. Každopádně doporučuji všem fanouškům anime. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Za hlavní tahák Strangera bych označil výborné souboje. Mají zběsilé tempo, dobré nápady a jsou poměrně naturalistické. Skutečnost, že nejsou moc realistické, nás nemusí příliš zajímat. Poněkud slabší je banální zápletka a dopředu čitelný děj. V pasážích, které se věnují vývoji přátelství chlapce a samuraje, se jedná téměř o rodinný film. Prosté ***. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Temný příběh se točí okolo malého chlapce a elixíru života. Tedy pro vědro krve se nejde daleko, ostatně i celý hrad je zalit vědry rudé tekutiny, než bude vykonán rituál. Film je svižný, ani chvíli mě nenudil, ale dvě výhrady mám. Malý Kotaro je spratek, jehož otravné konání nemělo konce. A když už to vypadalo, že se napravil jak pyšná princezna, tak začalo vše nanovo. Ani konec to zcela pro mne nevylepšil. A pak animace. Kresba perfektní, jenže ne vždy se ji podařilo výborně skloubit s 3D grafikou, což mi dost vadilo. Některé scenérie byly ovšem krásné. Souboje drsné, krvavé, vrcholem je asi běh skrze rozťatého bojovníka. Jinak snad kromě chlapcova průvodce byly všechny postavy svině myslící jen na sebe... ()

Galerie (66)

Reklama

Reklama