Stranger: Mukó hadan

Sutorenjia: Mukô hadan

Sword of the Stranger

Animovaný / Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2007, 102 min

Pro všechny anime japonské filmy / seriály je děsná škoda, setká-li se s nimi divák v jiné kvalitě, než v té nejvyšší možné - tj. na BluRay. Teprve pak totiž vynikne neskutečně barvitý vizuál, do nějž asijští mágové pokaždé obtisknou velkou část ze své historie a kouzel, která lze najít pouze v dalekých východních zemích. A to se to ani nemusí hemžit rozkvetlými lučinami, špičatými střechami nebo barevnými draky: stačí jeden malý drzý chlapec, jeho věrný roztomilý psík a neohrožený, tajemný cizinec, který se rozhodne sympatickou dvojku ochraňovat. Na strhující dobrodružnou story je rázem naděláno. Ve Sword of the Stranger se nejvíce líbil právě asi ten pes :-). Nejvíce mne ale na konci překvapilo, jak to celé hezky drželo pohromadě. Prostě takový zábavný akčnější dobrodružný snímek, který bych se nebál pustit celé rodině pro seznámení s kulturou (další alternativa je Princezna Mononoke). Já si celou půldruhou hodinu velmi pěkně užil, stylizace mi permanentně vyrážela dech, a téměř epický konec s dvaceti minutami akce mi skoro uvařil krev v žilách. Lze bez problému směle doporučit všem, kteří by se rádi seznámili s žánrem. Tohle je pecka.(2.4.2010)

Jasně že je to plné klišé. Je tam temná minulost, spousta emocí, chladnej záporák a ten kámen na konci už bylo trochu moc dokonce i na mě (vy víte o čem mluvím). Ale já jsem si to užívala a za celou dobu jsem se ani na chvíli nenudila. Sympatické postavy, úžasné grafické zpracování a perfektní souboje (v těch bylo na rozdíl od příběhu originálních nápadů spousta). Občas prostě musíte vypnout a jenom se dívat a já se vážně bavila. Není to úplně čistých 5*, ale komu to vadí :)(11.12.2009)

Nadprůměrné anime, které stojí hlavně na technickém zpracování. Tvůrci plně využívají toho, že v animovaném světě si mohou prostředí přizpůsobit jak chtějí a tak je zde téměř každý záběr skvěle koncipován a "nasnímán." Sword of Stranger je tímto plynulým přechodem z mangy do světa filmu. Hodně slušné jsou i souboje, i když už jsem viděl i lepší. Nějaké ty zpomalené záběry a detailní záběry očí, by filmu neuškodili. A pak je tu příběh, který nijak neurazí, ale ve své podstatě je to jen vairace na Vlka a mládě. Každopádně doporučuji všem fanouškům anime.(22.4.2011)

• Hem.m

Hadžime! Cizincův meč neoplévá ničím zajímavým až na hudbu. Hudba byla pro mě určitě příjemná, ale animace a vše ostatní podle mě tak dobré nebylo. Scénář by prokoukl snad každý. Díky prokouknutelnému scénáři, jsem se bohužel nemohl vcítit do děje a soucítit s hrdiny u kterých jsem předem znal budoucnost, jelikož, nýbrž a protože toto jest jen taková krvavá pohádka o tom, jak někdo nebude bojovat a pak bude bojovat, jak všichni čekali atd.. Jednoduše zaujala mě jen hudba.(16.7.2013)

Ale jo-díky té ultimátní poslední půlhodince tomu ty čtyři dám....jinak teda- je to trošku takové pomalé a dějově né úplně hladce klouzající :) a mě osobně srala ta hudba,která mi přišla jako hodně nešikovně vykradená Mononoke.....Nadruhostranu-z těch nadopovaných čínských sviní šel úplně strach( :D ) , souboje a vůbec celá animace-to je pastva pro oči, a ten hlavní hrdina je drsný sympaťák(i když poprvé vlastně vytasí meč až na konci,tak to pak ale stojí za to)....cca75%(29.3.2011)