Stranger: Mukó hadan

Sutorenjia: Mukô hadan

Sword of the Stranger

Animovaný / Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2007, 102 min

Akční anime film, u kterého příběh jako by byl vytvořený v americe v 80. tých letech. Ale mě to rozhodně nevadilo. Dětskej hrdina nebyl přespříliš otravnej, jak normálně bývá bohužel zvykem, a souboje byly na téměř nevídaný úrovni. Určitě je lepší se podívat na tenhle film, než na 99% filmů dělaných k seriálům. A i mezi ostatními anime filmy je tohle imho těžkej nadprůměr.(21.12.2008)

Chvílemi nezáživné a zdlouhavé samurajské anime, kterému body nejvíce ubírá nevýrazný a neoriginální příběh. Souboje jsou perfektní, ale hodně krátké, a v dlouhých mezičasech se toho moc neděje - sbližování tajemného cizince a drzého klučiny (a psa) je dosti banální a ničím překvapivé. Animace a audiovizuální stránka je jinak samozřejmě skvělá.(22.3.2012)

Velice slušné ale nijak omračující anime s trochu podivným příběhem. V klidnějších pasážích nabízí obstojně podaný vývoj vztahu osamělého samuraje a malého chlapce, v těch akčních pak řádně dynamické a krvavé souboje. K vyššímu hodnocení ale filmu schází lepší propracovanost děje nebo nějaká stylizace jako třeba v Šigurui.(21.4.2008)

• ravalah

Nevim, jestli jsem se dival na stejne anime jako ostatni. Seky v soubojich prilis rychle, takze si neuzijete styl. Pribeh je divne rozlozeny a ani v podstate moc negraduje. Spis naopak...v polovine filmu je velmi nudny. Hudba je naprosto otresna a pro anime nevhodna zalezitost. Byla zde snad americka produkce? Film jsem doslova pretrpel do konce. Mel sve svetle chvilky, nicmene ve vysledku nic moc. Asi jsem prilis rozmlsan Samurai champloo, Ninja scroll a podobnymi dily. 4/10(4.10.2009)

Jasně že je to plné klišé. Je tam temná minulost, spousta emocí, chladnej záporák a ten kámen na konci už bylo trochu moc dokonce i na mě (vy víte o čem mluvím). Ale já jsem si to užívala a za celou dobu jsem se ani na chvíli nenudila. Sympatické postavy, úžasné grafické zpracování a perfektní souboje (v těch bylo na rozdíl od příběhu originálních nápadů spousta). Občas prostě musíte vypnout a jenom se dívat a já se vážně bavila. Není to úplně čistých 5*, ale komu to vadí :)(11.12.2009)