Reklama

Reklama

Stranger: Mukó hadan

  • Japonsko ストレンヂア -無皇刃譚- (více)

Obsahy(1)

Mladý chlapec Kotaro je pronásledován císařskými vojáky ze své rodné Číny až do Japonska. Zde se setkává s tajemným bezejmeným samurajem bez pána, kterého si najme na svou ochranu. Císařem vyslaní vojáci jsou ovšem dokonale vycvičení zabijáci, kteří díky drogám necítí bolest. Navíc jejich vůdce Rarou, obávaný bojovník z dalekého západu s blond vlasy a modrýma očima, je známý pro svojí brutalitu a dychtivost bojovat s co možná nejsilnějším protivníkem, které podřizuje všechno ostatní. Jako by to bylo málo, po zjištění důvodu Kotarova pronásledování se do všeho také zapojí místní feudální pán a jeho generál, který chce situace využít ve svůj prospěch. (Genryuusai)

(více)

Recenze (70)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Pro milovníka akce je tohle prostě lahůdka. Parádní vizuál, super muzika a souboje, které vypadají prostě úchvatně. A že to má slabý příběh ? No tak jasně, epický román to rozhodně není, ale komu to vadí, navíc ve chvíli, kdy poznáme hlavního hrdinu (říkejme mu třeba Nanashi) a hlavního záporáka Raroua, tak se na finální konfrontaci prostě nejde netěšit... 9/10 ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Za hlavní tahák Strangera bych označil výborné souboje. Mají zběsilé tempo, dobré nápady a jsou poměrně naturalistické. Skutečnost, že nejsou moc realistické, nás nemusí příliš zajímat. Poněkud slabší je banální zápletka a dopředu čitelný děj. V pasážích, které se věnují vývoji přátelství chlapce a samuraje, se jedná téměř o rodinný film. Prosté ***. ()

Reklama

Hromino 

všechny recenze uživatele

Stranger je film krásný nejen na pohled, ale i na poslech. Tohle prostě páni a dámy od Bones umí – po audiovizuální stránce jsou jejich seriály a filmy vždycky skvělé a udělají na vás dojem. V Strangerovi to není jen oku libá kresba, ale již zmiňované souboje, které je vskutku radost vidět (a za doprovodu úžasné hudby i slyšet). Ano, pokud zanedbáme příběh, bylo by to prostě super, jenomže ten samozřejmě zanedbat nelze. Když jsem si přečetl synopsi, myslel jsem, že bude film náležitě nadupaný i po příběhové stránce, ale ouha. V tomhle ohledu se zase tvůrcům nepovedlo vyždímat z námětu maximum. Části, kde cestuje chlapec s bojovníkem, poznávají se a budují si mezi s sebou přátelské pouto, byly sice fajnové a zajídaly se mi, jenomže jakmile se děj začal koncentrovat jinam, už to nebylo ono a nudilo mě to. Rovněž mě kdovíjak nepotěšila předvídatelnost a jednoduchost děje, což zase z oné dosavadní vynikajícnosti strhává body dolů. Své dojmy ze Strangera bych asi přirovnal ke Gedo senki, kde rovněž trochu pokulhával scénář, ale stejně jako u Strangera to výtečně kompenzovala hudba, animace, příjemná atmosféra snímku a krásný závěr. Gedovi jsem dal nakonec kvůli té hudbě slabé 4*, ale... ne, dobře, aby se neřeklo, napálím stejné hodnocení i Strangerovi – a jdu si pustit znovu celý soundtrack. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pro všechny anime japonské filmy / seriály je děsná škoda, setká-li se s nimi divák v jiné kvalitě, než v té nejvyšší možné - tj. na BluRay. Teprve pak totiž vynikne neskutečně barvitý vizuál, do nějž asijští mágové pokaždé obtisknou velkou část ze své historie a kouzel, která lze najít pouze v dalekých východních zemích. A to se to ani nemusí hemžit rozkvetlými lučinami, špičatými střechami nebo barevnými draky: stačí jeden malý drzý chlapec, jeho věrný roztomilý psík a neohrožený, tajemný cizinec, který se rozhodne sympatickou dvojku ochraňovat. Na strhující dobrodružnou story je rázem naděláno. Ve Sword of the Stranger se nejvíce líbil právě asi ten pes :-). Nejvíce mne ale na konci překvapilo, jak to celé hezky drželo pohromadě. Prostě takový zábavný akčnější dobrodružný snímek, který bych se nebál pustit celé rodině pro seznámení s kulturou (další alternativa je Princezna Mononoke). Já si celou půldruhou hodinu velmi pěkně užil, stylizace mi permanentně vyrážela dech, a téměř epický konec s dvaceti minutami akce mi skoro uvařil krev v žilách. Lze bez problému směle doporučit všem, kteří by se rádi seznámili s žánrem. Tohle je pecka. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Nadprůměrné anime, které stojí hlavně na technickém zpracování. Tvůrci plně využívají toho, že v animovaném světě si mohou prostředí přizpůsobit jak chtějí a tak je zde téměř každý záběr skvěle koncipován a "nasnímán." Sword of Stranger je tímto plynulým přechodem z mangy do světa filmu. Hodně slušné jsou i souboje, i když už jsem viděl i lepší. Nějaké ty zpomalené záběry a detailní záběry očí, by filmu neuškodili. A pak je tu příběh, který nijak neurazí, ale ve své podstatě je to jen vairace na Vlka a mládě. Každopádně doporučuji všem fanouškům anime. ()

Galerie (66)

Reklama

Reklama