Ženská za volantem

Trucker

USA, 2008, 90 min

„- Žena by nemala robiť kamionistku. - A čím by som mala byť? Servírkou alebo sestričkou? Podľa mňa je to lepšie ako utierať stoly alebo zadky starým ľuďom.“ Michelle Monaghan konečne dostala priestor sa naplno predviesť a zvládla to na výbornú. Jej vzťah k synovi, ktorý ju nenávidí a k manželovi umierajúceho na rakovinu, ktorých opustila, pretože proste nie je ženou domácnosti, som bez problémov uveril. „- Ako zvláda domácnosť Jenny? - Nezvláda, ale snaží sa.“ Príjemná dráma ktorá sa nehrá na niečo viac.(23.1.2010)

• vodkasesemte

Tak na tomdle filmu je dobrá akorát Michelle Monaghan, ale sama to neutáhne. Navíc jsem jí to roli tyračky nevěčil, ač se snažila. Myslím, že nezkazí žádnou srantu, ale do týdle čtvrtý cenový mi nezapadá. To už spíš ta Sandra Bullock. Film jsem viděl za 5 minut. Jinak by to byla velká ztráta času. Pochybuju, že tam byl nějakej hlubokej filosofickej podtext. Ale vy burani z venkova na to určitě jděte.(22.12.2017)

• Olík

Atraktivní TIRačce, žijící námořnickým stylem života (tj. v každém přístavu má svůj doprovod na večer) se vrátí do života její syn, kterého opustila jako mladá. Režisér se pokouší vystavět nestandardní příběh na základě klišovitých témat, což se mu i střídavě daří a to především díky hereckému výkonu pokaždé jiné Michelle Monaghan.(24.2.2011)

drama, které je vystavěno několika emocemi, hlavních představitelů hlavně malý chlapec to zvládl obstojně, rodinný příběh, kdy se najednou pravá matka musí ač zpočátku nechce postarat o svého syna, kterého viděla naposledy jen jako mimino, a musí se najednou postarat a spořádat si nejen svůj život, ale i svého syna, konec je opravdu odfláknutý, což je velká škoda, kdyby se to rozehrálo ještě o kousek déle, dala bych o jednu hvězdičku více, ale tento film nezklamal(22.10.2010)

Dosť triviálne podaný príbeh, priam televízne. Nemám rád keď je v dialógoch všetko "vyřčené", mám rád keď sa niečo nechá na diváka, keď stačí pohľad herca, slovo, gesto a emócia sa dostaví a človek sa vcíti do filmovej postavy. Michelle je fajn (i keď ta drsniackosť z nej až tak nejde) a Fillionová prítomnosť poteší a fajn atmosféra tiež. Taká obyčajná, občas nudná dráma zo života.(19.6.2011)