Densen uta

Suicide Song, The

Horor

Japonsko, 2007, 128 min

• Sysel_CZ

Co na začátku vypadá na zajímavou věc končilo jako přeplácané zklamání. Ony jednotlivé scény jsou občas i zajímavé a třebas i originální, ale celku chybí jakékoliv zajímavější propojení, nedejbože valný smysl, který by diváka aspoň trošku inspiroval k tomu, aby měl tohle dílko rád. Po těch dvou hodinách jsem byl celkem rád, že jsem z toho venku; a to to na začátku vypadalo, že to bude o něčem a ne jen honění trika nad překombinovaností děje. Nejlepší na tom všem je písnička samotná.(3.10.2009)

• strougy

Anzu se stane svědkem sebevraždy své spolužačky a při té zaslechne úryvek jakési písně. O tom se doslechne několik novinářů a společně s Anzou a několika jejími spolužačkami se rozhodnou vypátrat, zda existuje takzvaná "sebevražedná píseň"... Densen uta není úplně špatný film, zhruba první dvě třetiny se příběh zajímavě rozvíjí a společně se slušnou atmosférou drží diváka celkem v napětí, co že bude dál. Bohužel, poslední třetinu se snímek autorům doslova rozpadne v rukou a konec je nakonec až tak stupidní, že by si za něj zasloužili bez milosti aspoň pár facek. Za ten hlavní problém bych viděl to, že se jedná o pokus spojit módní problematiku sebevražd s klasickým modelem duchařského j-horroru, přičemž na první téma je to moc povrchní a plytký a na horror zase málo strašidelný, vlastně až na dva trošku děsivěji vypadající sny to není strašidelný vůbec. Škoda, tenhle film měl na víc.(29.10.2008)

• daEmoNickY

Po zběžném prohlédnutí je to celkem pohodová komedie, či snad rodinná hororová satira viz http://www.imdb.com/title/tt1010398/usercomments . Je to podobné slušnému http://www.csfd.cz/film/133087-suicide-circle-suicide-club-jisatsu-saakuru/ .(18.12.2009)

• L-wyz

Chcete-li někoho unudit k smrti, pusťte mu tento film.(8.5.2010)

Z tohohle filmu se mohla vyklubat opravdu kvalitní věc. Ještě ve dvou třetinách jsem si byl jistý, že tomu nedám míň jak čtyři, bohužel pak nastal závěr a tvůrci si celou zajímavou atmosféru naprosto zničili. Celé se to točí kolem písničky, kterou provází prokletí. Téměř jako by byla testem pro sebevrahy. Kdo si ji zazpívá, ten potom spáchá sebevraždu. Ohledně téhle záhady pátrá tým lehce vyšinutých reportérů a spolužačky kamarádky, co se zabila v aule jejich školy. Natočeno je to tak trochu jinak, než jak jsem zvyklý u japonských horrorů (alespoň mě to tak přišlo). Kdyby nebylo naprosto otřesného závěru, mohl to být povedený film.(24.9.2010)