poster

Maciste all'inferno

 • anglický

  Maciste in Hell

Fantasy

Itálie, 1925, 95 min

Režie:

Guido Brignone

Scénář:

Riccardo Artuffo

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Campbell
  ****

  další němí snímek který mi unikal, a nakonec jsem si ho vychutnal. Miluju tyhle filmy a i když byl celkově slabší než Vampyr či Nosferatu, i Pražský student, tak jsem se bavil. Za prvé délka je příjemná(65 minut nikoli 95)a to znamená žádné zbytečnosti a jen čistě film spěje ke konci. Dále vyzobrazení pekla bylo úžasně nasnímané a celá ta představivost byla parádní. jedinej s kým jsem měl trochu problém byl samotný "Devil" ten jeho tupej výraz mě teda moc nepotěšil, a i hudební doprovod nebyl tentokrát nic moc. Ale jděte směle do toho trvá to jen hodinku. Za mě dobrá.(4.12.2011)

 • Oktavianus
  ***

  Maciste - jakýsi novodobý Herkules, existující v jakémkoli čase a páchající silácké a dobré skutky. Můj první střet s tímto italským fenoménem. Nemohl jsem si při sledování filmu pomoci, ale napadlo mě, že by takovému hrdinovi seděla bederní rouška, sandály a meč - a pak koukám, že v 60. letech takový film zřejmě vznikl. Musím se na něj podívat. Tady máme Macista v saku, košili, vestičce a kravatě, není to právě prototyp hrdiny, o to je ale jeho pekelné zápolení zajímavější. K peklu jen dvě poznámky: jeho zpodobnění nijak nevybočuje z vyobrazení pekla té doby, hnusní ďáblové/démoni, hemžící se masa těl hříšníků, jak semeniště hnusu to vypadá, nic moc - a nic nového ani zajímavého. Naštěstí tady máme spíše antické podsvětí než křesťanské peklo: vládce pekel se jmenuje Pluto, najdeme tu i Mínotaura a podobně. Takže tu máme při zobrazení pekla té doby nečekané postavy - velmi sexy a spoře oděné ženštiny, které Macista svádí a touží po něm. To v křesťanským pekle nenajdete. Jakkoli snímek na IMDb označují i kolonkou horor, je to čisté fantasy - snad první svého druhu (?). A vůbec ne marné.(6.9.2015)

 • corpsy
  ****

  Nakoniec u mňa zvíťazila forma nad obsahom, pretože ide o vizuálne brilantný snímok a vo svojej dobe pomerne odvážny, aspoň čo sa týka brutality. Perfektné sú hlavne masky ( na rok vzniku filmu dosť hrôzostrašné ) a výprava, ktorá nám ukazuje peklo presne tak, akosi ho viacero divákov predstavuje. Videná 100 minútová verzia.(1.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace