poster

La lupa mannara

 • Velká Británie

  Werewolf Woman

 • Velká Británie

  The Legend of the Wolf Woman

Horor

Itálie, 1976, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Karlos80
  ****

  MAZEC, Tohle to je všecko možný, jen ne proboha žádnej typickej vlkodlačí horror v tom klasickém slova smyslu! Je to spíše psychologický a psychoanalytický erotický-horor o mladé ženě trpící psychickými problémy, kdy ona věří tomu, že je novodobou převtělenou vlčicí! Takže film se snaží s vlkodlaky vypořádat spíše z lékařského hlediska:-) Film, tedy alespoň ze začátku, nevypadal vůbec špatně (alespoň se tak tvářil), ale poději jakoby nevěděl jakým směrem se má ubírat, prolíná se zde mnoho klasických stylů a žánru nejen ze 70s, mě to osobně nevadilo, ale někomu se může zdát že právě ty jednotlivé vsuvky film totálně zazdily, film byl rozdělen na dvě části (první; - "erotický horor", druhá; - lovestory a "rape and revenge" film!). Nevím jestli to byl záměr, možná chtěl být režisér Rino ("Le deportate della sezione speciale SS") jen originální! Celkově je to ale až po okraj nasáklý obscénností a perverzností všeho druhu, je tu hodně nahoty a sexu, špinavosti, vraždy jsou sice docela směšné, ale hezky krvavé s decentními gore efekty, atmosféra také čas od času není špatná. Osobně jsem měl nejradši krom skvělého úvodu u ohniště (nahá tančící Borel), a ještě předtím docela přesvědčivého a velmi strašidelného prologu, tu část v psych. léčebně (tady nabral film konečně trochu grády) a pak "rape and revenge" skoro finále (vrakoviště), které mi připomnělo filmy jako "I Spit On Your Grave" nebo "Straw Dogs", ale např. i něco z poliziesco subžánru, všici tři násilníci Billa, Torrisi, na třetího si nevzpomenu, jsou známi hlavně a právě díky tomuto spec. italskému subžánru. Po všech stránkách jde o další ujetý a šílený EuroTrash, který když už nic jiného tak byl alespoň pěkně obsazený (škoda jen prakticky nevyužité Dagmar Lassander, krásné a smyslné tak jako vždy!) s dobrou hudbou! P.S.: Make-up, ano mohl být lepší, ale jinak moc výtek nemám, film se mě líbil.(14.5.2013)

 • darkrobyk
  ****

  Moje sestra vlkodlak a Plivu na váš hrob. Více než horrorový je tenhle film erotický. I když mi za okny zuřila bouře, blesk stíhal blesk a burácení hromu přehlušovalo zvuk, nebál jsem se - což je u horroru podstatné. Na druhou stranu mám tyhle italské filmy rád. Slušná kamera, Daniela (i když ve filmu moc krásy nepobrala) měla třikrát větší prsa než Irena, občas trocha gore (sekera v hlavě, zuby v hrdle a nůžky v zátylku) a špetka tajemna. Hudba mi tentokrát většinou vadila - ne, ten dixík se fakt nehodil. Po zvážení kladů (nejen kopice mrtvol) a záporů (chybělo strašání) - 3,5*(11.7.2016)

 • hladass
  ****

  Docela zajímavý psychologický horor o mladé ženě, která si myslí, že je vlkodlačí reinkarnací své příbuzné, která byla před dvěma sty lety jako vlkodlak upálena... Rozhodně nejde o klasický horor, ale o kombinaci několika žánrů, vlkodlaci, romantika, rape and revenge... Když k tomu připočtu ucházející atmosféru, slušnou brutalitu a všudypřítomné erotično (sexuální scény jsou dost explicitní) vychází mi z tohoto filmu nadprůměrný kus, který všem s klidným srdcem minimálně na jedno shlédnutí doporučuji...(14.9.2014)

 • Campbell
  ***

  Je žena vlkodlak či jen blázen? Celkem zajímaví nicméně dnes již nic moc říkající vlkodlačina ze 70 let. Hlavní představitelka je celkem sympatická a nebojí se ukázat úplně nahá což je rozhodně plus. Maska vlkodlaka je ale podle mého slabší, strašně mi připomíná masku z filmu Croce dalle setta pietre, příběh i když celkem obyčejný udrží, jen škoda že na to že se jedná o Italský film neuvidíme prakticky žádný gore, ale aspoň si to Silvestro udržel celkem dobrou atmosférou která houstne a houstne, co musím pochválit je celkem pěkná hudba, třeba bubnování na začátku je takové praktické a neruší. Fajn béčko.(30.11.2011)

 • gumli
  ***

  Film začína ako ozajstný horror s vlkodlakom,asi 19.storočie,ale potom sklzne do súčasností a už to nie je ono.Je to vlastne príbeh ženy,ktorá si myslí že je reinkarnaciou svojej príbuznej z minulosti,ktorá bola vlkodlakom.Ale žena je šialená a nie vlkodlak.Hodne erotiky a sexu,znásilnenie pod.Nič nadprirodzené tam nie je.A hodne násilia,žena používa samozrejme zuby ako nástroj smrti,ale na rád prídu aj napr.nožnice,pištoľ,demoličný stroj na vrakovisku a dokonca aj upálenie.Nič zvláštne,ale pozrieť sa to dá.(25.10.2010)

 • vitekpe
  ***

  Annik se vyradila, Dagmar byla prekrasna...jinak klasicke ita becko ze sedmdesatek. Nic co by prekvapilo, ale zaroven splnuje normu. :) 3+(18.3.2018)

 • patho666
  ****

  Poctivý horor starej školy, vlkodlačia tématika z iného uhla pohľadu, dobrá atmosféra a štipka erotiky k tomu.(25.11.2019)