poster

Agentky v nesnázích

 • Česko

  Agentky v sukních

 • Španělsko

  Mataharis

 • Slovensko

  Agentky v ťažkostiach

Drama

Španělsko, 2007, 100 min

 • Skuby47
  ****

  Soudě podle názvu, zakoupila jsem si tento film v očekávání detektivního příběhu ve stylu amerických krimiseriálů. To jsem tedy střelila vedle. Byla jsem příjemně překvapena pestrým různorodým dějem a zajímavým i dojemným příběhem. Film má spád a je přehledný, i když se odvíjí v několika liniích. Aktérky se zhostily svých filmových rolí se ctí, obzvláště bych vyzvedla civilní herectví Najwy Nimri. Kdo má rád chytré psychologické příběhy ze současnosti, nebude zklamán.(24.5.2011)

 • kleopatra
  ****

  Mataharis mi zpříjemnily večer, je to fráze neoriginální, ale tohle je moje kafe, jak to jinak říct. Na českym názvu zapracoval nějakej ňouma, ani si to nechci brát do pusy, i když tam agentky de facto byly a nesnáze měly taky, stejně to je pro takhle výbornej film naprosto potupný a blbě zavádějící. Režisérka Bollaín už mě zaujala jednou - filmem Dávám ti své oči o domácím násilí, ale to si nebudu tahat triko, to jsem zjistila, až když jsem šla hodnotit a zděsila se těch 52%. Takže, proti názvu je tohle uplně civilní film, každej se nějak živí a tyhle ženský dělaj v jakýsi detektivní agentuře a maj trochu problém s odstupem, prej profesionálním, jak řiká jejich šéf. Nejsou stroje ani kusy ledu, taky mají svý soukromí a hranice mezi ním a prací je jen chiméra. Mně jdou takový filmy k duhu. I Najwa Nimri ze Sexu a Lucía mi k němu jde.(26.7.2009)

 • Vesecký
  ****

  Dvě hvězdičky dolů, jedna nahoru. Příjemný španělský film o obyčejných ženských detektivech, ženách - matkách, se všemi starostmi, které přináší život zaměstnaných ženských. Rodinné příběhy jsou zde střídány s časově náročnou prací pátrání dle požadavků zákazníka. Příběh Inés, která má najít důvod, proč vyhodit ze zaměstnání dva nepohodlné pracovníky. Příběh Evy, pátrající po stařečkově dávné lásce a dopátrající se při tom po synovi svého manžela. Příběh Carmen, šéfové této trojice, která si přestává rozumět se svým manželem a pátrající po nevěře ženy fotografa Sergia. Pěkné, trochu romantické, hezky se na to koukalo. Hvězdičky dolů: Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko - to jde na vrub dabingu, ale tahle píseň se snad nikdy v Madridu nezpívala. Z Madridu do Zaragozy i k moři je hezký kus cesty, i po dálnici je to tam i zpět vždycky na celý den... Aspoň tu scénu nahých milenců v moři mohl scénárista dát někam jinam. A jedna hvězda navíc - boj španělských odborářů proti propouštění, zdá se, že všude jsou problémy stejné, vedení firmy se vždy snaží mít pod sebou takové odborové vedení, aby mu do polívčičky moc nefoukalo. A když se objeví jeden dva slušní, kteří se pánů majitelů nezaleknou, už je snaha co nejrychleji se jich zbavit...(28.9.2016)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,065,030(13.7.2010)

 • Pepinec
  ***

  Jen bych se rád vyjádřil k místní debatě o překladu názvu. Nevím sice, co ve španělštině znamená výraz mataharis (slovník mi v češtině nabídl totožné slovo), ale hlavní hrdinky příběhu jsou agentky a nesnázemi procházejí. Čili v tom nevidím problém. Jasně, z názvu by se dalo usoudit, že jde o parodii na Jamesa Bonda, leč při výběru ´dývka´ v obchodě neškodí obrátit pozornost i na zadní stranu. Bývá tam obsah! ;-)(23.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace